مراحل طلاق توافقی

مراحل طلاق توافقی  : در حال حاضر بسیاری از زوجین که قصد جدایی وطلاق را دارند ، طلاق توافلقی را به عنوان راه جدایی در نظر می گیرند زیرا طلاق توافقی هم از لحاظ مدت و زمان و هم از لحاظ هزینه بسیار به صرفه تر و نتیجه بخش تر می باشد.

لازمه تحقق طلاق توافقی همانطور که از نام آن پیداست توافق در موارد و موضوعات مختص حقوقی مالی زوجه می باشد اعم از نفقه، مهریه، اجرت المثل، …..
مراجعه طرفین طلاق توافقی به وکیل طلاق توافقی و اخذ مشاوره حقوقی طلاق توافقی از لزومات طلاق توافقی می باشد.

وکیل خانواده تیم حقوقی ما مشاوره حقوقی رایگان به منظور افزایش اطلاعات و آگاهی مردم درباره طلاق توافقی و عواقب و پیامد های حقوقی و غیر حقوقی آن ارائه می دهد.

مراحل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی اقدام به تظیم و ثبت دادخواست طلاق توافقی می نماید برای ثبت دادخواست طلاق توافقی مدارکی لازم می باشد تا به دادخواست ضمیمه گردد از جمله: شناسنامه ، کارت ملی ، اصل عقد نامه نکاح و …
پس از ثبت شدن دادخواست طلاق توافقی ، پیامکی از طرف دادگاه که حاوی زمان تشکیل دادگاه می باشد برای زوجین دعوی ارسال می گردد.

نظر به قانون جدید طلاق توافقی، داوری دیگر در طلاق توافقی وجود ندارد اما به جای آن مشاوره الزامی، پیش بینی شده است که هر دو طرفین طلاق توافقی می بایست در آن حضور یابند.

هزینه های طلاق توافقی تا به این مرحله شامل هزینه های ثبت دادخوات و هزینه های مشاوره الزامی تعیین شده از سوی داگاه می باشد که می بایست توسط طرفین دعوی پرداخت گرد.

مراحل طلاق توافقی

در صورت عدم حصول سازش در طی جلسه مشاوره قاضی گواهی عدم امکان سازش را صادر می کند ، مراحل طلاق توافقی به نسبت سایر انواع طلاق کمتر بوده و زودتر به نتیجه می رسد همین امر خحودش یکی از عوامل مهم رغبت بیشتر مردم به این نوع طلاق می باشد.

بعد از صدور گواهی عدم امکان سازش زوجین برای جلوگیری از رجوع یکی از طرفین از طلاق توافقی در ضمن حکم صادره از دادگاه ، حق فرجام خواهی و تجدیدنظرخواهی را از طرف مقابل سلب می کنند .

آخرین مرحله از مراحل طلاق توافقی ثبت طلاق در یکی از دفاتر ازدواج و طلاق می باشد در صورت اخذ وکیل ، در این مرحله وکیل شما می تواند به جای شما حاضر شده و صیغه طلاق را جاری سازد، نکته ای که باید به آن اشاره کرد آن است که یک وکیل نمی تواند همزمان وکیل هر دو طرف دعوی باشد .

از جمله مدارک لازم برای ثبت طلاق توافقی ، گواهی عدم بارداری می باشد که می بایست توسط زوجه تهیه شود و به دفتر خانه تقدیم گردد.

مشاوره حقوقی طلاق توافقی

در مشاوره طلاق توافقی آخرین مرحله بررسی نحوه جاری نمودن صیغه طلاق و اتمام رابطه زوجیت می باشد، همانطورکه بیان شد بعد از صدور رای زوجین و یا وکلای ایشان ضمن اسقاط حق تجدید نظر و فرجام خواهی موجبات اجرای رای را فراهم می آورند و دفتر دادگاه نیز گواهی صادر می نماید که رای صادره قطعی و قابل اجرا می باشد و بدین ترتیب زوجین می توانند به دفترخانه رسمی طلاق مراجعه نمایند.

برای کسب اطلاعات کافی ، دقیق و کاربردی در زمینه طلاق توافقی و مراحل آن و مدارک مربوط به طلاق توافقی با شماره44386581 تماس بگرید با وکیل متخصص خانواده درارتباط باشید در ضمن تماس تلفنی با گروه حقوقی ما هم رایگان است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *