وکیل سرقت در تهران ، نمونه شکایت سرقت

وکیل سرقت در تهران ، نمونه شکایت سرقت : سرقت و یا همان جرم دزدی یکی از افعال ارتکابی ناهنجار است که از ابتدای زندگی بشر تاکنون وجود داشته و انسان همواره به دنبال راه حلی مناسب جهت پیشگیری و یا مجازات آن بوده است. سرقت در دین اسلام نیز به شدت مورد توجه واقع شده و مفهوم ظاهری و باطنی برخی از آیات، روایات و احادیث به آن اشاره دارد. بهترین وکیل سرقت تهران بیان داشت : قانون مجازات اسلامی سعی نمود با وصف مخفیانه برای جرم سرقت آن را از جرم کلاهبرداری تفکیک نماید و ماهیت آن را به صورت واضح بیان کند.

مشاوره رایگان با وکیل سرقت در تهران

وکیل سرقت در تهران در خصوص نحوه شکایت کیفری سرقت بیان داشت : شاکی باید ابتداعاً شکایت کیفری در خصوص وقوع جرم تنظیم کرده و مستندات و مدارک لازمه را در این شکوائیه درج کند. شما در این خصوص صرفا نیاز به ارائه مدارک شناسایی و اسناد و مدارک اثبات کننده جرم سرقت دارید. اگر به دنبال وکیل سرقت در تهران هستید برای ارتباط رایگان می توانید با شماره ۴۴۳۸۶۵۸۱-۰۲۱ تماس بگیرید.

وکیل سرقت در تهران

سرقت چیست ؟

در ماده ۲۶۷ قانون مجازات اسلامی جدید، سرقت به عنوان ربودن مال متعلق به غیر تعریف شده است. در این ماده وصف مخفیانه بودن و پنهانی بودن سرقت که پیش از این وجود داشته حذف شده و انواع سرقت ها که به صورت آشکار و در ملاعام صورت می‌گیرد همچون کیف قاپی و جیب بری نیز در این مقوله قرار قرار گرفتند.
در قانون مجازات اسلامی انواع مختلفی از سرقت‌ها وجود دارد. هر کدام از این سرقت ها با عنوان خاصی در علم حقوق مطرح شده و شرایط بخصوصی نیز جهت محکومیت به آنها لازم است. در ادامه انواع سرقت در قانون مجازات اسلامی، بخصوص سرقت مستوجب حد و سرقت تعزیری را مورد بررسی قرار می دهیم.

  دیه و راهکارهای مطالبه آن

سرقت حدی چیست ؟

این نوع سرقت مستوجب مجازات حد است چرا که شرع میزان مجازات و شرایط وقوع آن را معین می‌کند و قانون‌گذار حق ندارد از جانب خود تخفیف و یا مجازات خاصی را قائل شود.

شرایط وقوع سرقت حدی

وکیل سرقت در تهران در ارتباط با شرایط وقوع سرقت حدی بیان داشت : اثبات سرقت حدی بسیار سخت و دشوار است اما در صورت احراز شرایط وقوع سرقت حدی ضمانت اجرا و مجازات سرقت حدی بسیار سنگین و به قطع عضو منجر می شود. برای تحقق این نوع جرم شرایط وقوع سرقت حدی باید محرز شود.

 1.  شی مسروق شرعا مالیت داشته باشد.

 2.  مال مسروق در حرز باشد.

 3.  سارق هتک حرز کند.

 4. هتک حرز و سرقت مخفیانه باشند.

 5.  سارق پدر یا جد پدری صاحب مال نباشد.

 6.  ارزش مال مسروق در زمان اخراج از حرز معادل چهار و نیم نخود طلای مسکوک باشد.

 7.  مال مسروقه از اموال دولتی یا عمومی و وقف عام و یا وقف بر جهات عامه نباشد.

 8.  سرقت در زمان قحطی صورت نگیرد.

 9.  صاحب مال از سارق نزد مراجع قضایی شکایت کند.

 10. صاحب مال قبل از اثبات سرقت سارق را نبخشد.

 11.  مال مسروق قبل از اثبات سرقت تحت ید مالک قرار نگیرد

 12.  مال مسروقه قبل از اثبات جرم به ملکیت سارق در نیاید.

 13. مال مسروقه از اموال سرقت شده یا مغصوب نباشد.

مجازات سرقت حدی :

مجازات سرقت حدی در ماده ۲۷۸ بیان شده است. طبق این ماده مجازات سرقت حدی در دفعه اول مشمول قطع چهار انگشت دست راست، در مرتبه دوم مشمول قطع پای چپ سارق از پایین برآمدگی، در مرتبه سوم حبس ابد و در مرتبه چهارم اعدام است.

  مشاوره حقوقی رباخواری

سرقت تعزیری چیست ؟

اگر سرقت انجام شده مشمول سرقت حدی نباشد و به همراه یکی از شرایط زیر صورت گیرد، سرقت تعزیری نام داشته و سارق به حبس از شش ماه تا سه سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می گردد.

شرایط تحقق جرم سرقت تعزیری

وکیل سرقت در تهران شرایط تحقق جرم سرقت تعزیری را مطرح نموده اند :

 1. سرقت مورد نظر در یک محل مسکونی یا مکانی مهیا برای سکونت و یا در توابع آنها و یا در اماکن عمومی رخ داده باشد.
 2.  سرقت در جایی واقع شود که اطراف آن با درخت، بوته، پرچین و یا نرده حفاظ کشی شده و سارق آن را شکسته باشد.
 3.  سرقت در شب انجام شود.
 4. سارقین دو نفر و بیشتر باشند. سارق مستخدم بوده و مال مخدوم و یا افراد وابسته به او را سرقت نموده باشد.
 5. اگر سرقت رخ داده توسط اداره کنندگان یک مکان تجاری و اموال آن در محل کسب و کار مورد نظر رخ دهد.

انواع سرقت و تفاوت آنها

وکیل سرقت تهران بیان داشت : قانون مجازات اسلامی علاوه بر مجازات سرقت تعزیری و سرقت حدی به تعیین مجازات برخی دیگر از اقسام سرقت ها نیز پرداخته است.

سرقت سرقت مسلحانه :

مرتکب جرم سرقت مسلحانه در صورت صادر شدن حکم قطع،ی مستوجب حبس از سه ماه تا ۱۰ سال و شلاق تا ۷۴ ضربه اگر سرقت در طول روز رخ دهد و سرقت گروهی با شرایط فوق مستوجب ۵ تا ۱۵ سال حبس و شلاق تا ۷۴ ضربه اگر در شب صورت گیرد.

  مزاحمت تلفنی ،مجازات و نحوه شکایت از مزاحم

سرقت مشدده :

سرقت مشدد، سرقتی است که علاوه بر داشتن شرایط سرقت مسلحانه منجر به هتک ناموس شود که در این صورت حسب مورد مجازات اعدام و یا حبس ابد را به دنبال خواهد داشت.

سرقت مسلحانه از بانک ها صرافی ها یا جواهر فروشی ها :

مجازات کیفری این جرم، حبس ابد در صورت عدم وقوع قتل و محکومیت به اعدام در صورت وقوع قتل خواهد شد؛ اما اگر هیچ کدام از موارد فوق یعنی قطع و یا سرقت به وقوع نپیوندد آغاز کنندگان جرم به ۵ تا ۱۰ سال حبس محکوم می شوند.

راهزنی یا قطع طریق

راهزنی یا قطع طریقنیز یکی از اقسام سرقت هاست که از گذشته های دور وجود داشته و اکنون به تعداد محدود در نقاط مختلف کشور رخ میدهد. راهزنی اگر همراه با استفاده از اسلحه باشد و امنیت مردم را برهم زند در زمره محارب قرار می گیرد در این صورت مجازات آن اعدام، قطع دست راست یا پای چپ یا تبعید خواهد بود؛ اما اگر راهزنی در زمره‌ محارب قرار نگیرد سه تا ۱۵ سال حبس و شلاق تا ۷۴ ضربه را به دنبال خواهد داشت.

مراحل شکایت سرقت

یکی از بیشترین سوالات متداول در پرونده های کیفری در ارتباط با نحوه شکایت کیفری سرقت و کلاً مراحل شکایت سرقت است.
سرقت یک جرم کیفری بوده و ماهیت جزایی دارد . تهران نیز طبق آمار ها، یکی از مناطقی بوده که طبق آمارها بیشترین پرونده های سرقت را در سال گذشته به خود اختصاص داده است، پرونده های کیفری سرقت در تهران باید در دادسرا مطرح شده و در دادگاه‌های کیفری مورد بررسی قرار گیرد در این خصوص بهترین روش ممکن مراجعه به وکیل سرقت در تهران است.

2 پاسخ
  • مهرداد عبداللهی
   مهرداد عبداللهی گفته:

   سلام .سپاس از اینکه پیشنهاد خوبی دادید حتما یک نمونه شکوائیه سرقت هم با فایل دانلودی خواهیم گذاشت

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *