مشاوره حقوقی کلاهبرداری رایانه ای

مشاوره حقوقی کلاهبرداری رایانه ای : با پیشرفت تکنولوژی و ورود انسان ها به قرن بیستم و به ویژه قرن بیست و یکم ، عرصه جرائم از دنیای واقعی به سمت رایانه ها و دنیای مجازی و ارتباطات گسترده جهانی پیش رفت.

 یکی از جرائمی که ممکن است در این عرصه به وقوع بپیوندد، کلاهبرداری رایانه ای است که با توجه به عرصه جرم و ماهیت مادی، معنوی و قانونی آن، در حیطه جرائم کیفری مورد رسیدگی قرار می گیرد.

در جرایم کیفری به دلیل حساسیت و تاثیرگذاری پرونده در آینده و زندگی افراد استفاده از وکیل و اخذ مشاوره حقوقی کلاهبرداری رایانه ای امری ضروری می باشد.

مشاوره حقوقی رایگان

انجام مشاوره حقوقی رایگان توسط وکلای گروه حقوقی عدل جویان این امکان را به شما می دهدتا بدون هزینه نسبت به مسئله و پرونده حقوقی خود اطلاعات مفید وسودمندی کسب نمایید.

خدمات حقوقی رایگان  توسط وکلای دل سوز و کارشناسان نخبه و دانش آموخته دانشگاه های برترایران انجام می شود.

وکلای دلسوز ما در غرب تهران  با این اقدام سعی می کند تا هیچ فردی به علت مشکل مالی از احقاق حق خود باز نماند.

کلاهبرداری رایانه ای چیست؟

تحصیل مال دیگران از طرق متقلبانه و به وسیله رایانه، مختصرترین و بهترین تعریف ممکن از کلاهبرداری رایانه ای است.

نکته حائز اهمیت  این است که این جرم تنها مشمول ضرر و زیان های مالی می گردد و ارتباطی به جرایم مربوط به انتشار چت ها و عکس های خصوصی افراد در فضای مجازی ندارند که بسیاری از عموم در این زمینه دچار اشتباه می شوند.

این جرم با اعمال مجرمانه ای همچون سرقت داده ها، تغییر و یا جعل داده ها و یا نفوذ غیرقانونی به اطلاعات سری موجود در رایانه ها به وقوع می پیوندد. با توجه به تخصصی بودن و پیچیدگی چنین جرائمی، استمداد و کمک گرفتن از وکیل دادگستری، یکی از بهترین راههای ممکن جهت اشراف به مضمون و مفهوم این گونه جرائم نوظهور است.

مشاوره حقوقی کلاهبرداری رایانه ای

مشاوره تلفنی کلاهبرداری رایانه ای

مسائل و پرونده های کیفری از دشواری و پیچیدگی خاصی برخورداند،افرادی که دچار پرونده های کیفری می شوند به دلیل عدم آگاهی از مسائل کیفری و راه های دفاع در پرونده های کیفری اغلب با شکست در پرونده ی خود روبه رو می شوند،یکی از راه های کسب اطلاعات مفید وسودمند در زمینه کیفری استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی رایگان می باشد.

تیم حقوقی ما  به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شما به صورت آنلاین در سایت می باشد، پرونده های کیفری از حساسیت بالایی برخوردارند هستند و سعی نکنید تا بدون وکیل  در دادگاه حضور یابید.

ارکان کلاهبرداری رایانه ای

وقوع جرائم کیفری در حقوق مجازات اسلامی ایران، مبتنی است بر تحقق سه رکن مادی، معنوی و قانونی. عدم احراز یکی از این سه رکن، یا عمل ارتکابی را از حیطه جرائم کیفری خارج ساخته و سبب تبرئه متهم می گردد و یا اینکه سبب می شود در حیطه جرائم دیگری مورد رسیدگی واقع گردد.

رکن مادی کلاهبرداری رایانه ای

زمانی که رایانه وسیله ارتکاب جرم کلاهبرداری رایانه ای و تحصیل مال باشد، رکن مادی این جرم محرز می گردد.

رکن معنوی کلاهبرداری رایانه ای

رکن معنوی یک جرم مبتنی است بر قصد و نیت سوء و متقلبانه مجرم در ارتکاب جرم. همین که فرد به عملیات متقلبانه خود جهت تحصیل مال دیگری از طریق رایانه آگاهی داشته باشد، رکن معنوی جرم کلاهبرداری رایانه ای نیز به وقوع می پیوندد.

رکن قانونی کلاهبرداری رایانه ای

رکن قانونی کلاهبرداری رایانه ای ، در ماده 67 قانون تجارت الکترونیکی مورد توجه قرار گرفته است. عمل ارتکابی یک فرد را در صورت عدم جرم انگاری آن، نمی توان مورد رسیدگی حقوقی و قضایی قرار داد. رکن قانونی جرائم کیفری به جرم انگاری عمل ارتکابی می پردازد.

یکی از راه های کسب اطلاعات حقوقی سودمند و مفید و کاربردی مراجعه به دفتر وکالت ما  واقع در غرب تهران، صادقیه و استفاده از مشاوره حقوقی ارزان-رایگان  می باشد.

مشاوره حقوقی آنلاین ،مشاوره حقوقی ۲۴ساعته  می توانید از بهترین وسودمند ترین و راهگشا ترین مشاوره حقوقی غرب تهران بهره مند شوید.

مجازات کلاهبرداری رایانه ای

کلاهبرداری رایانه ای یکی از جرائمی است که می تواند به شدت امنیت جوامع را مورد تهدید قرار دهد، چرا که مشخص نمودن مجرم و مکان جرم و حتی وسیله ای که در این عملیات به کار رفته به راحتی قابل تشخیص نمی باشند.

وقوع این نوع جرائم به شدت ثبات اقتصادی را تحت تأثیر قرار داده و مشکلات عدیده سیاسی و اجتماعی را به دنبال دارد.

البته این امر بیشتر مربوط می گردد به کلاهبرداری رایانه ای در سطح کلان است. اما این جرم در سطح های غیر کلان نیز مورد توجه قانونگذار واقع شده است و مجازات هایی را در این خصوص اعمال نموده است.

قانونگذار مجازت های ذیل را برای اصل جرم کلاهبرداری رایانه ای مقرر نموده است که عبارتند از:

  1. یک تا سه سال حبس
  2. رد مال
  3. مجازات نقدی برابر با مال تحصیل شده

این مجازات ها صرفا برای اصل جرم کلاهبرداری رایانه ای تعیین شده است و جرائمی همچون جعل و یا استفاده از کارت های مجعول و یا هر نوع جرم دیگری که در این بین ارتکاب یافته است، به صورت مجزا مورد رسیدگی واقع می گردد.

مرجع صالح رسیدگی

 نکته قابل توجه در مشاوره حقوقی کلاهبرداری رایانه ای مرجع صالح رسیدگی به این جرم است. معمولا در جرائم کیفری اصل بر این است که مرجع صالح رسیدگی به جرم، دادگاه محل وقوع جرم است.

اما از آنجا که تشخیص محل وقوع جرم در کلاهبرداری رایانه ای کار راحتی نبوده و ممکن است زیان دیده را متحمل فشارهای بیشتری نماید ، مرجع رسیدگی به جرم ارتکابی ، دادگاهی است که زیان دیده در آنجا حساب بانکی داشته و از طریق همان حساب نیز، مورد کلاهبرداری واقع شده است.

وجود یک دفتر وکالت یا موسسه حقوقی معتبر و حرفه ای در غرب تهران می تواند کمک شایانی به مردم و افرادی که در این منطقه مشغول به کار هستند یا زندگی می کنند بنماید.

تیم وکلای متخصص ما  از برترین و باتجربه ترین دفاتر وکالت  در غرب تهران می باشد که شما را در پیگیری پرونده و احقاق حقتان راهنمایی می کند.

تیم حقوقی ما به همراه دو وکیل دادگستری از ابتدا ، پرونده ی حقوقی شما را پیگیری می نمایند.

برای ارتباط با با وکیل متخصص جرایم ریانه ای و اخذ سودمند ترین مشاوره حقوقی غرب تهران  از طریق شماره ۴۴۳۸۶۵۸۱ تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *