مشاوره حقوقی فروش مال غیر

مشاوره حقوقی فروش مال غیر: یکی از طرق تعدی و تجاوز به حق مالکیت، فروش مال غیر است که به دو صورت انتقال عین و یا منفعت صورت می پذیرد. به عنوان مثال فروش ملک مسکونی متعلق به غیر. انقال عین بوده و اجاره همان ملک، انتقال منفعت می باشد. این دعوی یکی از عجیب ترین دعاوی مطرح شده در حقوق جزاست که با توجه به عمومیت نداشتن آن در سطح جامعه، بسیاری از افراد حتی با عنوان حقوقی آن آشنایی ندارند.

مراجعه به وکیل و اخذ مشاوره حقوقی فروش مال غیر  ضرورت انکار ناپذیر است .

اخذ نکات حقوقی فروش مال غیر به صورت رایگان

 در پی بهره مند شدن همه مردم ایران از سراسر کشور از خدمات حقوقی رایگان ،سایت گروه حقوقی عدل جویان را طراحی نموده ایم تا شما عزیزان به وب سایت مراجعه کنید و مسئله یا مشکل حقوقی خود را با وکیل و کارشناسان حقوقی در میان بگذارید.

کارشناسان و وکلای متبحر و باذ تجربه  در اسرع وقت به سوالات مطرح شده  توسط شما پاسخ خواهندداد، درواقع تمامی خدمات ارائه شده درسایت  اعم از مشاوره حقوقی آنلاین و همچنین استفاده و مطالعه مقاله های منتشر شده  رایگان است و هیج هزینه ای برای شما نخواهد داشت.

فروش مال غیر

جهت وقوع این جرم، صرف انتقال حقوقی مال کفایت نموده و بحث اضرار بالفعل مطرح نمی باشد.

فردی که در این جرم اقدام به فروش مال غیر نموده باید حتما سوء نیت داشته و از اعمال متقلبانه جهت فروش مال غیر اقدام نموده باشد؛ در این صورت خریدار مال به علت عدم آگاهی بر تعلق مال به غیر بی گناه شناخته می شود.

همچنین در صورتی که صاحب مال. پس از یک ماه از اطلاع نسبت به فروش مال خود توسط دیگری در این زمینه شکایتی مطرح ننماید، معاون جرم تلقی خواهد شد. ناگفته نماند که اگر خریدار در هنگام معامله عالم به عدم مالکیت انتقال دهنده باشد نیز معاون جرم خواهد بود.

مشاوره فروش مال غیر به صورت تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی توسط وکلای دادگستری و دکترین حقوقی انجام می شود ؛ با استفاده از علم و تجربه حقوقی خود از طریق تلفنی بهترین و سریع ترین راه ها را برای رسیدن به حقتان بیان می کنند.

یکی از افتخارات تیم حقوقی ما آن است که سعی بر آن شده که هیچ کس به دلیل مشکل مالی از کسب اطلاعات حقوقی واحقاق حق محروم نشود، در همین راستا اقدامات بزرگ و دل سوزانه ای انجام داده است .

یکی از این اقدامات ، ارائه نکات حقوقی فروش مال غیر به صورت ، تلفنی و همچنین ارائه مشاوره حقوقی رایگان در سایت  می باشد که شما با مراجعه به سایت  و کلیک بر روی قسمت (پرسیدن سوال جدید) می توانید سوال خود را مطرح نمایید. عدم آگاهی نسبت به مسائل حقوقی می تواند آثار جبران ناپذیری بر زندگی شما بگذارد.

مرجع صالح رسیدگی به جرم فروش مال غیر

 اصولا دادسرای عمومی و انقلاب که در حوزه وقوع جرم می باشد صالح رسیدگی به دعوی فروش مال غیر است.

جهت تعیین محل وقوع جرم مشخص نمودن مکانی که عمل انتقال به صورت رسمی و در قالب اسناد رسمی لازم الاجرا انجام شده است ضروری می باشد. دراین خصوص انتقال توسط اسناد عادی قابل پذیرش نمی باشد وبه صورت کاملا رسمی انتقال حایز اهمیت می باشد.

مشاوره حقوقی فروش مال غیر

امیدوارم به اهمیت لزوم مراجعه به وکیل دادگستری و استفاده از مشاوره حقوقی حضوری پی برده باشید.

وکلای دل سوز ما  در پی هدف خود که بالابردن اطلاعات و آگاهی مردم در مسائل حقوقی می باشد جلسات حقوقی فروش مال غیر را باکمترین هزینه برگزار می کند.

شما درطی این جلسات  به سطح آگهی بالایی در زمینه فروش مال غبر دست خواهید یافت  تا درهنگام مواجه با مشکل حقوقی اطلاعات مفید و کاربردی در رابطه با آن داشته باشید و بتوانید اقدامات ابتدایی در رابطه با مشکل حقوقی را انجام دهید سپس  اقدامات بعدی را به ما بسپارید.

مجازات فروش مال غیر

قانونگذار سعی در برخورد بسیار جدی با چنین جرایمی داشته و به همین دلیل این جرم را دارای عنوان (عمومی) نموده تا بتواند از این طریق گامی در جهت کاهش هرج و مرج پیموده باشد. عنوان عمومی این جرم به این معناست که حتی اگر شاکی خصوصی در این زمینه به مجرم رضایت بدهد باز هم فرد خاطی باید متحمل مجازات و از همه مهمتر و در بهترین حالت ممکن مشمول یک سال حبس گردد.

بر طبق قانون، مرتکب در زمینه فروش مال غیر بر اساس قانون تشدید مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری مجازات می شوند که عبارت است از:

  1. یک تا هفت سال حبس
  2. جزای نقدی معادل مال فروخته شده
  3. رد مال
  4. انفصال ابد از خدمات دولتی درصورت اشتغال به یکی از مشاغل دولتی

وکیل فروش مال غیر در غرب تهران

دعاوی ملکی از دعاوی هستند که بسیار پرهزینه بوده تا آنجا که  بیشتر مردم در زمینه پرونده های ملکی رغبتی برای اخذ وکیل  را ندارند.

مردم سعی می کنند تا پرونده های ملکی را خودشان برطرف کنند و بدون وکیل در دادگاه حاضر شوند. این اشتباه بزرگی است.

پرونده های مربوط به فروش مال غیر از دشوارترین و پیچیده ترین پرونده های حقوقی هستند که برای احقاق حق و پیگیری پرونده نیاز به حداقل یک وکیل می باشد.

تیم وکلای ما با  درک هزینه های بالای پیگیری پرونده های ملکی و مشکلات مالی مردم مشاوره حقوقی ارزان و به صرفه در زمینه ملکی به مردم ارائه می دهد.

برای بهره مند شدن ازخدمات حقوقی رایگان می توانید به سایت ی عدل جویان ( www.adljooyan.com ) مراجعه نمایید.

منطقه صادقیه در غرب تهران به علت تراکم جمعیتی بالا و مراکز تجاری واداری زیادی که دارد به یکی از مناطق مهم در تهران تبدیل شده که به علت روابط کاری و اجتماعی زیادی که مردم در این منطقه باهم دارند اختلافات و مسائل حقوقی نیز به طبع آن افزایش پیدا می کند در این میان گروه حقوقی عدل جویان  ارزان ترین و به صرفه ترین خدمات حقوقی صادقیه را به موکلین و مراجعه کنندگان خود ارائه می نماید برای بهره مند شدن از ارزان ترین مشاوره حقوقی صادقیه  از طریق مراجعه حضوری یا تماس تلفنی یا از طریق سایت با ما در ارتباط باشید .

جبران خسارت وارده به خریدار

پس از اثبات وقوع جرم فروش مال غیر، خریدار ملزم به رد مال به صاحب اصلی خواهد بود. حال آنکه وی مبلغ مورد نظر را به فرد دیگری پرداخته است. به هر حال صاحب مال هیچ گونه مسولیتی در مقابل خریدار نداشته و فرد انتقال گیرنده باید حقوق خود را از فروشنده مال غیر اخذ نماید.

تفاوت معامله فضولی و کلاهبرداری در صورت فروش مال غیر

در فروش‌ مال‌ غیر، چنانچه‌ خریدار بداند مال، متعلق به انتقال دهنده‌ نیست و با علم‌ به‌ اینكه‌ مالك‌ اصلی، شخصی غیر از انتقال دهنده می باشد و با تصور کسب رضایت مالک اصلی مبادرت به انجام معامله نماید، بیع‌ انجام‌‌شده بیع‌ فضولی خواهد بود و مطابق‌ ماده‌ 352 قانون‌ مدنی، بعد از اجازه‌ مالک، نافذ شده و به خریدار منتقل می گردد. اما اگرانتقال دهنده در فروش‌ مال‌ غیر، وانمود كند كه‌ مال مورد نظر به وی تعلق دارد‌ یا بدون‌ هیچ‌ وانمودی، مال‌ غیر را بفروشد، مطابق‌ ماده‌ یک قانون‌ مجازات‌ راجع‌ به‌ انتقال‌ مال‌ غیر، در حكم‌ كلاهبرداری‌ و مشمول‌ مجازات‌ آن‌ خواهد بود که پیش تر بیان نمودیم.

 فروش مال مشاع

مالکیت افراد در اموال خود همواره انحصاری نبوده و در برخی موارد به ویژه در خصوص ارث، مالکیت مشاعی وجود دارد. مالکیت مشاعی به معنای مالکیت دو نفر و یا بیشتر در جزء جزء یک مال می باشد. هر کدام از کسانی که در یک مال به صورت مشاعی مالکیت دارند می توانند سهم خود را به صورت کاملا قانونی فروخته و انتقال نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *