مشاوره حقوقی زنا

مشاوره حقوقی زنا : زنا نه تنها یک جرم سنگین و غیر قابل بخشش می باشد بلکه یکی از گناهان کبیره بوده و قانون و شرع هر دو شدت عمل بسیاری در مجازات زناکار به کار برده اند.

جرم زنا و مجازات آن در قانون مجازات اسلامی برخاسته از قوانین شرعیه بوده و مجازات آن یکی از مجازات های حدی است که توسط شرع مشخص شده و قانونگذار حق تبدیل، تخفیف و یا تعلیق آن را نخواهد داشت.

نظر به تاثیرگذاری دعاوی کیفری در آینده فرد و خانواده وی و  حساسیت بالا در پرونده های کیفری مراجعه به وکیل دادگستری و اخذ مشاوره حقوقی زنا برای جلوگیری از تضعیع حق  الزامی می باشد.

زنا چیست؟

آمیزش جنسی کامل زن و مردی که مشمول عقد نکاح با یکدیگر نبوده اند به هر کدام از اشکال آمیزش مهبلی و یا مقعدی را زنا می گویند. فرد زنا کار در حین ارتکاب زنا باید عاقل، بالغ و مختار باشد تا مستوجب حکم زنا گردد.

هرگونه اجبار در این زمینه برای مفعول، جرم ارتکابی را از حیطه زنا خارج ساخته و وارد در مبحث تجاوز به عنف می نماید.

ارتباط با کارشناس حقوقی تلفنی

تیم حقوقی ما راه های مختلفی را برای برقراری ارتباط با وکیل پایه یک دادگستری و بهترین وکیل تهران فراهم آورده است. برقرای ارتباط از طریق تلفنی با وکیل متخصص کیفری و اخذ مشاوره حقوقی تلفنی یکی از بهترین و به صرفه ترین راه ها برای پیروزی در پرونده و رسیدن به حق وق خود می باشد.

انواع زنا

زنا به دو نوع اصلی زنای محصنه و زنای غیر محصنه تقسیم می گردد.

زنای محصن و یا محصنه

اگر فرد زنا کار دارای همسر دائم باشد و هر زمان که بخواهد بتواند با او آمیزش جنسی داشته باشد و در عین حال اقدام به زنا نماید، زنای او از نوع زنای محصن برای مرد و زنای محصنه برای زن می باشد.

شرایط احصان در زمان مسافرت یکی از زوجین، بیماری های مقاربتی، حبس و حیض همسر و هر گونه شرایط دیگری که مانع نزدیکی زوجین گردد مرتفع شده و عمل ارتکابی را وارد حوزه زنای غیر محصن و یا زنای غیر محصنه می نماید.

زنای غیر محصن و یا غیر محصنه

اگر زناکار دارای همسر و رابطه زوجیت دائم نباشد و یا در صورت تأهل، شرایط احصان را در زمان ارتکاب نداشته باشد، مرتکب زنای محصن و یا غیر محصنه ( با توجه به جنسیت زنا کار ) می گردد.

از آنجا که اثبات عدم شرایط احصان در زمان ارتکاب زنا برعهده متهم است، استمداد وسپردن امور به بهترین وکیل پایه یک دادگستری می تواند اقدام هوشمندانه ای برای پیگیری چنین پرونده ای باشد.

دو گونه دیگر از زنا وجود دارد که یکی زنا با محارم بوده و دیگری زنای با زور. مورد اول تحت هر شرایطی منجر به حکم اعدام می گردد و شرایط احصان و یا عدم شرایط احصان در آن هیچ تأثیری ندارد.

مورد دوم نیز در مباحث مربوط به تجاوز به عنف مورد رسیدگی قرار می گیرد که در صورت اثبات منجر به حکم اعدام می گردد.

مشاوره حقوقی زنا

راه های اثبات زنا

بسیاری از سوالاتی که در جلسه مشاوره حقوقی زنا مطرح می گردد در خصوص همین امر است. آیا این جرم به راحتی قابل اثبات است؟

اگر این گونه بود قوانین مجازات اسلامی و فقهی وسیله ای می شدند برای سوء استفاده بسیاری از افراد جهت خدشه به زندگی دیگران. قانونگذار راههای اثبات این جرم را مشکل نموده تا از چنین پیشامدهایی جلوگیری نماید. راههای اثبات زنا عبارتند از:

  1. اقرار متهم در نزد قاضی در کمال عقل، بلوغ و اختیار به میزان چهار بار
  2. شهادت یکسان چهار مرد عادل و یا سه مرد و دو زن عادل
  3. علم قاضی که از طرق مختلفی همچون فیلم های ضبط شده به دست آمده باشد

مجازات زنا

طیف گسترده ای از انواع مجازات ها در خصوص زنا وجود دارد. اعدام، سنگسار و در شرایط مطلوب تر شلاق.

حکم اعدام در زنا

  1. رابطه جنسی محارم با یکدیگر منجر به اعدام هر دو می گردد.
  2. رابطه جنسی با زن پدر، زانی را محکوم به اعدام می نماید.
  3. رابطه جنسی مرد غیر مسلمان با زن مسلمان، مرد غیر مسلمان را مشمول حکم اعدام خواهد نمود.
  4. تجاوز به عنف که اعدام مرد زنا کار را به دنبال خواهد داشت.
  5. فردی که سه بار به علت زنای غیر محصن و یا محصنه، محکوم و هر بار متحمل 100 ضربه شلاق شده باشد برای بار چهارم اعدام می گردد.

حکم سنگسار در زنا

مجازات سنگسار مربوط به فرد زنا کاریست که در زمان ارتکاب زنا، شرایط احصان را داشته باشد. باید دقت نمود که سنگسار یکی از اشکال اعدام است اما با توجه به نحوه انجام آن، به صورت مجزا مورد بحث واقع می گردد.

حکم شلاق در زنا

عمده ترین مجازات صورت گرفته برای زنا، مجازات شلاق است. عدم وجود شرایط احصان در حین ارتکاب زنا، مستوجب 100 ضربه شلاق می گردد.

همچنین مردی که مبادرت به ازدواج دائم نموده اما هنوز با همسر خود آمیزش جنسی نداشته است، اگر مرتکب زنا گردد به 100 ضربه شلاق، تراشیدن موی سر و تبعید محکوم می گردد.

در صورت ارتکاب زنا میان زانیه بالغ و زانی نابالغ، زانیه باید متحمل 100 ضربه شلاق شود.

مشاوره حقوقی آنلاین

بسیاری ازافراد به دلیل مشغله کاری و عدم فرصت کافی در طول روز نمی توانند به وکلای ما مرجعه کنند ،وکلای دل سوز ما در غرب تهران  با درک این مسئله مشاوره حقوقی آنلاین را ارئه می دهد که جزوه مشاوره ی حقوقی ۲۴ساعته بوده تا همه عزیزان در هرساعت از شبانه روزبه صورت کاملا رایگان با وکلای نخبه ما ر ارتباط باشند.

مرجع صالح رسیدگی به جرم زنا

نکته بسیار جالب توجه درمسئله  زنا ، عدم امکان طرح شکایت در دادسرا می باشد. شاکی باید مستقیما در دادگاه محل وقوع جرم شکواییه تنظیم نماید و خواهان رسیدگی به پرونده گردد.

مراجعه اولیه به وکیل زنا می تواند شاکی را از مراجعه به دادسرا و انتشار موضوع در جامعه باز دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *