زنا

زنا: زنا عبارت است از رابطه ی جنسی از جلو و پشت زن  میان زن و مردی که رابطه زوجیت بین آن ها محقق نشده است یعنی زن و شوهر نیستند. به زن و مردی که مرتکب این عمل شده اند به ترتیب زانی و زانیه می گویند.

زنای به عنف (زور)

به این معناست که زن به عمل زنا ناراضی بوده باشد و مرد با زور، ترساندن، تهدید، اغفال و فریب و… با او زنا کند. یک نکته ترسناک ولی واقعی مجازات این عمل  اعدام است. هم چنین اگر کسی با زنی که در حالت خواب، بی هوشی و مستی به سر می برد رابطه جنسی برقرار کند کند، (در حالی که اگر هشیار و بیدار بود راضی به این عمل نمی شد) در حکم همان زنای به عنف و مجازات آن اعدام است.

زنای محصن و محصنه چیست؟ چه فرقی دارد!

اگر مردی که مرتکب زنا شده است دارای همسر باشد، عمل او زنای محصن گفته می شود و چنانچه این عمل توسط زن دارای همسر صورت بگیرد محصنه می گویند.
مجازات کیفری برای فرد زانی یعنی مرد  و زن زناکار سنگسار است و در صورت عدم امکان اجرای سنگسار اعدام است. استفاده از وکیل کیفری در چنین مشکلات و پرونده های مهم ضروری است.
هم چنین در مورد مجازات فرد متاهلی که مرتکب زنا شده، اگر پیر باشد ابتدا 100 ضربه شلاق سپس سنگسار و اگر جوان باشد فقط سنگسار می شوند.

زنا

غیر محصنه

به  عمل  رابطه نامشروعی گفته می شود  که فرد مرتکب آن  همسر یعنی زن یا شوهر نداشته و مجرد بوده باشد که مجازات این شخص در مرتبه اول 100 ضربه شلاق است، در صورتی که 3 مرتبه زنا کند و هر 3 مرتبه مجازات بر او طی شود، مجازاتش در مرتبه چهارم اعدام است.

زنا

یک نکته قابل توجه که باید بسیار به آن اهمیت داد ، دشواری و سخت بودن اثبات زنا می باشد. به دلیل قبح و زشتی این عمل و  احکام بسیار سنگین و مجازت هایی که جز مرگ و اعدام و پایان  حیات نیست قانونگذار تمام تلاش خود را به کار برده تا با اطمینان خاطر و کامل و آوردن دلایل  قطعی و صد در صدی حکم و مجازات آن را صاد رکند پس  اثبات زنا بسیار بسیار دشوار و حساس می باشد .

راه های اثبات

  1. اثبات نمودن  با اقرار طرفین به عمل (4 مرتبه) [اقرار: اعتراف شخص به انجام عملی از سوی خود]
  2. شهادت 4 مرد عادل یا 3 مرد و 2 زن عادل یا 2 مرد و 4 زن عادل
  3. اثبات از طریق مدارک  ارجاعی نزد فیلم یا عکس در نزد قاضی البته این مورد نمی تواند به تنهایی قاضی را مجاب به صدور  حکم زنا کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *