وکیل ورشکستگی

وکیل ورشکستگی:  بعضی از افراد به دلیل موفق بودن و دارا بودن سرمایه بسیار زیاد مورد اعتماد عامه مردم هستند و معمولا هر چک با هر مبلغی را که بکشند فرد هیچ اعتراضی نمی کند زیرا فرض می کند که چون این فرد دارای سرمایه است هیچ گاه امکان ندارد از پس پاس نکردن چک برنیاید.
همه افراد ثروتمند نیز ممکن است با یک اشتباه ساده یا اینکه طمع زیاد سرمایه خود از دست بدهند و نتوانند جوابگوی تعهداتشان باشند.

درصورتی که فردی ورشکسته شود قانون در دونوع برخورد متفاوت با او خواهد کرد. اگر فرد برای طمع شخصی و همچنین سود بیشتر اشتباهی کند که‌ باعث از دست دادن مالش شود و یا از قصد و با اطلاع کامل و همچنین به دلیل سو استفاده و تقلب خودرا به ورشکستگی بزند قانون با او برخورد بسیار شدیدی خواهد کرد و حقوق مردم را از او خواهد گرفت.
اگر فرد واقعا ورشکسته شده باشد مثلا اشتباهی کرده باشد و طی آن اشتباه تمام مالش را از دست داده باشد در صورتی که آن اشتباه از بی اطلاعی و ندانستن باشد قانون با او با ملایمت‌برخورد کرده و اورا در وصول مال طلبکارانش یاری خواهد نمود. درچنین دعاوی حضور وکیل ورشکستگی می تواند تا روند پرونده را به نفع شما تغییر دهد.

اقسام ورشکستگی

ورشکستگی به چند دسته تقسیم می شود که در ادامه‌نام‌خواهیم‌برد:

ورشکستگی عادی

در این نوع ورشکستگی تاجر بدون‌اطلاع و تقلب و همچنین‌بر اثر عوامل خارجی‌مالش را از دست‌می دهد و ورشکسته می شود.

ورشکستگی به تقصیر

در این مورد از تاجر خطایی سر می زند که باعث از دست رفتن و سرمایه و ورشکستگی او خواهد شد که در واقع یکی از جرائم غیر عمدی به حساب خواهد آمد.

ورشکستگی به تقلب

در ورشکستگی به تقلب فرد تاجر تقلب نموده و با سو استفاده از طلبکاران قصد حیله داشته است که این مورد جز جرائم عمدی به حساب خواهد آمد و فرد طبق قانون مجازات اسلامی به سزای کارش خواهد رسید.

اعلام ورشکستگی فرد توسط دادگاه

وقتی تاجر یا فرد ثروتمندی ورشکسته می شود و مال خودرا تا حد زیادی از دست می دهد باید به همراه وکیل شرکت به دادگاه مراجعه کرده و شرایط خود را توضیح دهد، سپس دادگاه نیز با برسی وضعیت او و سنجیدن تمام جوانب اگر فرد واقع ورشکسته شده باشد اعلام ورشکستگی می کند.

وکیل ورشکستگی

اعلام ورشکستگی فقط از طریق دادگاه امکان پذیر می باشد و فرد نمی تواند بدون صلاحدید دادگاه اعلام ورشکستگی کند. اعلام ورشکستگی به چند روش امکان پذیر است، اگر افراد طلبکار از فرد تاجر شکایت کنند دادگاه پس از برسی اعلام ورشکستگی فرد تاجر را اعلام می نماید و حتی اگر شخص تاجر اعلام ورشکستی خودرا به دادگاه ارجاع نماید دادگاه بازهم مکلف است ورشکستی اورا اعلام نماید.

وکیل ورشکستگی

مهم ترین چیزی که دادگاه در اعلام ورشکستگی تاجر به آن توجه می کند این است که تاریخ ورشکستگی او چه زمانیست و سپس تاریخ بدهی و ورشکستگی را باهم تطبیق می دهند که اگر باهم‌یکی بود دادگاه ورشکستگی فرد را اعلام می کند اما‌ اگر تاریخ بدهی و اعلام ورشکستگی یکی نباشد دادگاه از این کار صرف نظر می کند. اینکه می گوییم تاریخ ها باید یکی باشد به این منظور است که فرد تاجر امکان دارد سال ها قبل بدهی داشته باشد و با وجود ثروت آن را پرداخت نکرده باشد و پس از گذشت چند سال که ورشکسته شده، پرداخت نکردن بدهی های قبل ورشکستگی راهم به این موضوع ربط می دهد که در اینجا دادستان اعلام ورشکستگی فرد را اعلام نخواهد کرد.

تاثیر حکم ورشکستگی بر طلبکاران

پس اعلام ورشکستگی فرد توسط دادگاه، طلبکاران موظف اند خیلی زود به اداره تصفیه مراجعه کرده و از اداره تصفیه بخواهند که طلب آن هارا تسویه کند. برای تسویه طلب بستانکاران نیاز است که این افراد به اداره تصفیه سند و یا مدرکی را ارجاع نمایند که نشان دهد از فرد ورشکسته شده طلب کار هستند و در صورت ارجاع مدرک به اداره تصفیه طلب آن ها وصول خواهد شد. لزوم استفاده از وکیل ورشکستگی و استفاده از دانش و تجربه وی پوشیده نیست ، از طریق شماره 44386581-021  با وکیل ورشکستگی در ارتباط باشید و مشاوره حقوقی رایگان بگیرید.

مزایای حکم ورشکستگی دادگاه

حکم ورشکستگی علاوه بروصول طلب افراد بستان کار مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه نام برده ایم. عدم مداخله فرد ورشکسته در اموال خود، ممنوعیت مداخله در دعاوی، سلب اعتبار، تادیه و تامین مطالبات از جمله مواردی هستند که جز مزایای اعلام ورشکستگی توسط دادگاه به حساب می آیند. اگر شما نیز از افرادی هستید که در کسب و کارتان به مشکل برخوردهایدو خسارت زیادی به مال شما وارد شده است که باعث شده دیگر نتوانید به تعهداتتان پایبند باشید پیشنهاد می کنیم از دادگاه محل اقامتتان کمک بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *