وکیل متخصص سرقت

حضور وکیل متخصص سرقت در پرونده های سرقت می تواند کارساز بوده و دفاعیات موثرتری ارائه دهد. متاسفانه در سال های اخیر شاهد افزایش آمار پرونده های سرقت هستیم . سرقت جرمی با جنبه های قانونی متعدد است که هر جنبه ی آن می تواند بر مجازات و روند پرونده تاثیرگذار باشد. از طرفی سرقت به عنوان یکی از جرایم مستوجب حد نیز شناخته شده است. به همین دلیل تشخیص نوع سرقت در روند دادرسی پرونده بسیار تأثیرگذار است.

از این رو وکیل متخصص سرقت با توانایی های ویژه ای که در این زمینه دارد می تواند جریان پرونده را به درستی هدایت کرده و در مدت زمان کوتاهی به سرانجام برساند. به نظر شما وکیل متخصص سرقت دارای چه توانایی هایی می باشد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

نگاهی به ابعاد قانونی جرم سرقت

سرقت به معنای دزدی و ربودن مال غیر می باشد. سرقت همانند تمامی جرایم دارای سه رکن اصلی و مهم است. وکیل متخصص سرقت تسلطی ویژه بر موارد زیر دارد.

عنصر مادی جرم که با ضرر مادی و جانی همراه است و همان فعل ربودن می باشد.

در رابطه با عنصر معنوی جرم سرقت باید به قصد و نیت مجرمانه اشاره کرد.

اما عنصر قانونی جرم سرقت به مستندات قانونی آن اشاره دارد.

از دیدگاه قوانین جزایی ایران سرقت انواع مختلفی دارد و حسب مورد میزان مجازات های آن متفاوت است. سرقت حدی و سرقت تعزیری از لحاظ قانونی تفاوت های زیادی دارند. همچنین سرقت آثار ادبی را هم باید به این لیست افزود.

مجازات سرقت حدی را با توجه به شرع اسلام در نظر می گیرند . به طوری که نحوه ی ارتکاب آن با سرقت تعزیری فرق دارد . اما در رابطه با سرقت تعزیری مجازات تعزیری اعمال خواهد شد.

در رابطه با سرقت آثار ادبی باید گفت اندیشه و فکر در هر شرایطی متعلق به صاحب آن است. در صورتی که فردی آثار و تألیفات متعلق به دیگری را برباید و به اسم خود از آن سوءاستفاده کند با مجازات های قانونی روبرو خواهد شد.

وکیل متخصص سرقت می تواند در هر موقعیتی بسته به نوع جرم ارتکابی و اوضاع و قرائن پرونده ادله و لوایح تأثیرگذاری به دادگاه ارائه داده و به شکلی تخصصی تر از موکل خود دفاع نماید.

وکیل متخصص سرقت چه ویژگی هایی دارد؟

تسلط بر قوانین و اشراف بر آن تخصص تمامی وکلاست. اما حقوق مانند تمامی علوم دیگر دارای شاخه ها و موضوعات گسترده و متنوعی است. به طوری که تسلط کامل بر تمامی این شاخه ها برای هیچ فردی امکانپذیر نیست. وکیل متخصص سرقت با سال ها تجربه و مطالعه در زمینه ی قوانین و پرونده های مرتبط با سرقت از تمامی قوانین پیچیده و جزئی آن آگاه است و راهکارهای بهتری می تواند ارائه دهد.

جرم سرقت در شرایط مختلفی می تواند به وقوع بپیوندد. بسته به شرایط و عوامل محیطی میزان مجازات آن متفاوت بوده و  نحوه ی اجرای مجازات تغییر می کند.

گاه با احراز یک دلیل ساده سرقت از نوع حدی به تعزیری تغییر می یابد . به دنبال آن مجازات جرم از قطع دست و پا به حبس و شلاق می رسد. از همین رو یک مجرم در هر شرایطی باید تحت رسیدگی قضایی عادلانه قرار بگیرد و دسترسی یه یک وکیل حرفه ای و متخصص از حقوق مسلمه ی او به شمار می رود.

انجام مشاوره حقوقی

سرقت برحسب نوع و میزان کیفر به سرقت های مستوجب حد و تعزیرات قابل تقسیم است که مستلزم احراز شرایطی در شخص (سارق) و خصوصیاتی در مال مسروقه و نوع و کیفیت سرقت می باشد. مواد 267 و651 الی 667 و 662 و 267 قانون مجازات اسلامی ازجمله مواد قانونی جهت اطلاع از شرایط ارتکاب این جرم محسوب می شود.

وکیل متخصص سرقت با تسلط بر ارائه دفاعیات و تشخیص نوع جرم ارتکابی و اثبات آن تاثیر به سزایی در حکم صادره دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره حقوقی در این زمینه می توانید با وکلای متخصص مجموعه ی عدل جویان در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

1- آیا هک کردن وای فای دیگران سرقت محسوب می شود؟

بله. هک وای فای دیگران مصداقی از سرقت می باشد.

2- سرقت تعزیری مشدد به چه معناست؟

در سرقت تعزیری مشدد،  یک یا چند عامل از عوامل تشدید کننده ی مجازات وجود دارد و مجازات آن به مراتب شدیدتر از مجازات سرقت ساده می باشد.

3- سرقت تعزیری تحت چه شرایطی صورت می پذیرد و به اثبات می رسد؟

  • سرقت در شب واقع شده باشد.
  • تعداد سارقین دو نفر یا بیشتر باشند.
  • یک یا چند نفر از سارقین حامل سلاح سرد یا گرم باشند.
  • از دیوار بالا رفته یا هتک حرز رخ دهد. همچنین کلید ساختگی به کار برده و یا عنوان یا لباس مستخدم دولت را اختیار کرده یا برخلاف حقیقت خود را مأمور دولتی قلمداد کنند و یا در جایی که محل سکنی یا مهیا برای سکنی یا از توابع آن است سرقت رخ دهد.
  • در ضمن سرقت کسی آزار و تهدید دیگران رخ دهد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *