وکیل برای حضانت فرزند

وکیل حضانت , وکیل برای دریافت حضانت فرزندان : گروه وکلای عدل جویان با توجه به استفاده از وکلای متخصص در زمینه خانواده در این مقاله قصد دارند با توجه به قوانین تا سال 1400 و همچنین تجربه سال ها خدمت به هموطنان در سراسر کشور از جمله تهران و البرز در دعاوی مربوط به حضانت فرزند، شرایط نگهداری و حضانت بعد از طلاق بصورت کاملا تخصصی بپردازیم.

برای حضانت فرزند چه شرایطی باید موجود باشد؟

اطفال را می شود ساده ترین و پاک ترین افراد یک کشور یا اجتماع به شمار آورد که برای رشد و تربیت به مراقبت و توجه در چهارچوب خانواده نیازمند می باشند قانون نیز برای حمایت از کودکان یا فرزندان در قالب موادی شرایط حضانت را در نظر گرفته است که در مواد 40 لغایت 47 قانون حمایت خانواده و مواد 1179 لغایت 1168 قانون مدنی آورده شده است که این امر نشان دهنده اهمیت موضوع می باشد که در ادامه به صورت کامل و واضح شرح داده خواهد شد.

وکیل حضانتو

وکیل حضانت متخصص

پروند های خانواده از حساسیت بسیاری برخوردار هستند آثار و نتایج آنها نه تنها بر روی طرفین دعوی بلکه بر روی سایر اعضای خانواده از جمله فرزندان نیز تاثیر می گذارد.

یکی از موضوعات بسیار مهم و حساس در حقوقی خانواده مسئله حضانت فرزندان است ، وقتی زن وشوهر تصمیم بر جدایی می گیرند در صورتی که فرزندی داشته باشند پیش از هر اقدامی برای طلق، باید درباره بزرگ شدن و تربیت فرزنداشان فکر کنند و با هم به توافق برسند در اینجا مسئله حضانت پیش می آید.

مراجعه به وکیل  برای کسب اطلاعات مفید و سودمند یک ضرورت انکار ناپذیر در مسئله حضانت می باشد.

وکیل حضانت کسی است که باتوجه به سابق طولانی فعالیت در زمینه پرونده های خانواده به خصوص حضانت می تواند بهترین و کاربردی ترین راه را برای پیگیری پرونده حضانت به شما ارائه دهد.

گروه حقوقی ما  از بهترین و مجرب ترین و دل سوزترین وکیل حضانت تهران برای پیگیری پرونده های شما استفاده می کند؛

حضانت را در لغت به معنای محافظت و تربیت و پرورش بیان کرده اند در حقوق نیز حضانت به معنای تربیت و بزرگ کردن طفل می باشد.

مسئله حضانت از حساس ترین مسائل در حقوق خانواده است که می تواند در آینده و زندگی فردای فرزند شما تاثیر گذاز باشد.

پذیرفتن حضانت یک وظیفه و تکلیف است

یکی از مسائلی که زمینه سؤاستفاده را برای برخی فراهم آورده است ، حق یا تکلیف بودن حضانت است، چنانچه حضانت را حق ابوین بدانیم این فرصت را برای پدر و مادر ایجاد می کند تا به راحتی حق حضانت خود را سلب کنند و دیگر وظیفه ای نسبت به تربیت ونگهداری از طفل نداشته باشند، این امر مغایربا قانون مجازات اسلامی و شرع مقدس می باشد، قانون مجازات اسلامی فردی را که حضانت طفل به وی سپرده شده ولی او از حضانت طفل امتناع ورزد و تکالیف و وظایف خود را نسبت به نگهداری و تربیت طفل به نحو احسن انجام ندهد مجرم شناحته ومجازات کیفری برای آن در نظر گرفته است .

بنابراین با توجه به شرع و قانون جمهوری اسلامی ایران حضانت یک تکلیف است که پدر و مادر نسبت به کودک خود دارند و نمی توانند حضانت را سلب کنند در صورت امتناع از پذیرفتن حضانت و عدم انجام وظایف خود در قبال کودک ضمن سلب حضانت به مجازات کیفری جزای نقدی در جه ۸ محکوم خواهد شد.

اولویت بندی و مراتب حضانت از طفل

مطابق قانون دردرجه اول حضانت از طفل حق و وظیفه پدر و مادر است اما اگر روزی پدر یا مادر طفل فوت کند یا به هر دلیلی صلاحیت لازم برای حضانت را از دست بدهد، جد پدری طفل حضانت و مسئولیت نگهداری از طفل را باید بر عهده بگیرد، چنانچه جد پدری طفل هم فوت شود یا صلاحیت لازم برای حضانت را از دست بدهد نوبت به وصی منصوب از جانب پدر ومادر برای حضانت طفل می رسد.

شرایط لازم برای اخذ حضانت فرزند در مشاوره حقوقی حضانت به شکل مفصل بیان شده است که می توانید برای مطالعه ، به مشاوره حقوقی حضانت مراجعه کنید.

شرایط حضانت

برای اخذ حضانت طفل ابتداعاً باید به وکیل حضانت مراجعه کنید تا از شرایط و صلاحیت های لازم برای اخذ حضانت مطلع شوید. اطلاعات بیشتر در مشاوره حقوقی حضانت و سلب حضانت در وب سایت عدل جویان

صلاحت اخلاقی

از اصلی ترین و مهمترین شرایط لازم برای اخذ حضانت داشتن صحت اخلاقی و عدم سؤمعاشرت و نداشتن سابقه کیفری و عدم اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکی و هر نوع مواد مخدر دیگر و عدم اشتغال فرد به شغل های خلاف قانون مانند خرید و فروش مواد مخدر و قاچاق اسحله…

عاقل بودن

بدیهی است فردی که مجنون یا دیوانه باشد اعم از مجنون ادواری یا دائمی نمی تواند حضانت طفل را برعهده بگیرد

توانایی کافی برای حضانت طفل

فردی که حضانت طفل را برعهده داشته باشد باید از توان و حوصله وصبر بالایی برخوردار باشد و همچنین وقت کافی برای گذراندن با کودک داشته باشد ضمن آنکه فرد متقاضی حضانت طفل باید قدرت وتوان مالی برای حضانت طفل را داشته باشد و باید یک منزل مناسب برای حضانت از طفل داشته باشد،بنابراین داشتن قدرت و توان مالی و صبرو حوصله بسیار از لزومات اخذ حضانت طفل می باشد.

بلوغ

فردی که می خواهد حضانت طفل را برعهده بگیرد خود می بایست به سن بلوغ رسیده باشد این از بدیهیات شرایط حضانت طفل می باشد.

سلامت جسمانی

فردی که حضانت طفل به وی واگذار می گردد باید از سلامت جسمانی برخوردارباشد و نباید به مریضی های صعب العلاج مسری که امکان سرایت به طفل وجود دارد دچار شود در غیر این صورت حضانت طفل از وی سلب خواهد شد زیرا برای سلامتی کودک خطرناک است

مجرد ماندن مادر طفل

حضانت مادر بعد از طلاق و جدایی تا زمانی پابرجاست که این زن با مرد دیگری ازدواج نکند چنانچه مادر طفل بعد از جدایی، در حالی که حضانت طفل را برعهده دارد، با مرد دیگری ازدواج نماید حضانت وی سلب خواهد شد در چنین حالتی وکیل  متخصص  با تسلط کامل بر روند رسیدگی و نحوه تنظیم و ثبت دادخواست می تواند حضانت طفل را از ایشان پس بگیرد.

حضانت طفل ضمن عقد ازدواج

مراجعه به وکیل خانواده وکسب اطلاعات لازم در خصوص حضانت ضرورتی انکارناپذیر است. نکته جالب در مسئله حضانت آن است که طرفین نکاح می توانند در ضمن سند نکاح بیان نماید که حضانت طفل بعد از وقوع طلاق با چه کسی باشد.

هزینه های حضانت طفل

هزینه های حضانت طفل با پدر است اما ممکن است در ضمن سند نکاح توافقی بر خلاف آنچه در قانون گفته شده انجام گیرد، بنابراین در بعضی از مواقع می توان توافقی برخلاف قانون هم انجام داد ؛ به طور نمونه ممکن است طرفین نکاح در ضمن سند نکاح یا در عقد خارج لازم توافق نمایند که هزینه های مربوط به حضانت طفل با مادر باشد.

حضانت طفل و خروج از کشور

فردی که حضانت طفل را برعهده دارد به هیچ وجه نمی تواند طفل را از کشور خارج کند مگر با اذن واجازه دادگاه ، بنابراین حتی درصورتی که ضرورتی برای خروج فرزند از کشور باشد مانند درمان بیماری یا … باید توسط فرد متخصص  از دادگاه درخواست خروج از کشور طفل را نمایند در صورت تایید دادگاه ، قاضی ضمانت لازم را برای بازگرداندن طفل تحت حضانت اخذ می کند.

بهترین وکیل متخصص حضانت

همه طرفین دعوای خانوادگی در پی آن هستند تا با گرفتن بهترین وکیل پایه یک دادگستری مشکل و دعوای خانوادگی خود را در سریع ترین زمان ممکن حل کنند و پرونده خانواده خود را به سرانجام برسانند.

گروه حقوقی ما با در نظر گرفتن آسیب های طولانی شدن پرونده حضانت ، بهترین وکیل حضانت تهران را برای پیگیری پرونده خانوادگی شما به خدمت گرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *