وکیل فروش مال غیر ، شکایت فروش مال غیر ، نمونه رای فروش مال غیر

وکیل فروش مال غیر درباره این جرم کیفری بیان داشت: برای بسیاری از افراد جامعه اصطلاحاتی همچون فروش مال غیر و یا انتقال اموال دیگری بسیار تعجب برانگیز است اما باید بدانید که این فعل غیرقانونی به دفعات در ایران به وقوع پیوسته و به همین علت قوانین متعددی در خصوص فروش مال غیر و مجازات متخلفان در این زمینه تنظیم شده است. طی گفتوگویی با وکیل فروش مال غیر ، قوانین و تغیراتی که در قوانین فروش مال غیر به وجود آمده را برای شما شرح خواهیم داد.
برخی از وکلا به علت کسب تجارب ویژه در چنین پرونده هایی و همچنین به علت مطالعات گسترده ای که در این زمینه دارند تبحر ویژه‌ای در خصوص رسیدگی به موضوع فروش مال غیر و دفاع از آن به دست آورده و در این زمینه به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند. چنین شخصی به عنوان وکیل فروش مال غیر و یا به عبارت بهتر وکیل انتقال مال غیر هم معرفی می گردد.            ۴۴۳۸۶۵۸۱-۰۲۱  ارتباط رایگان با وکیل ملکی .

اخذ مشاوره تلفنی رایگان با وکیل فروش مال غیر

با توجه به شرایط به وجود آمده ، تیم حقوقی عدل جویان امکان ارتباط با وکیل متخصص انتقال مال غیر به صورت تلفنی فراهم آورده است.

  فسخ اجاره

شماره ۴۴۳۸۶۵۸۱-۰۲۱ جهت ارتباط کاملاً رایگان با وکیل پایه یک دادگستری و مطرح کردن سئوالات و مشکلات حقوقی شما در نظر گرفته شده است.

مجازات فروش مال غیر

وکیل انتقال مال غیر درباره مجازات فروش مال اظهار داشت : قانون مجازات اسلامی فروش مال غیر را دارای دو جنبه عمومی و خصوصی می‌داند. جنبه خصوصی به ارتباط میان خریدار، فروشنده و مالک اصلی مال بازمی‌گردد و جنبه عمومی آن به علت ایجاد اختلال در آرامش جامعه شامل حال افرادی می گردد که با سوء نیت خود به فروش مال غیر کمک کرده‌اند و در این صورت با رضایت شاکی خصوصی نیز از مجازات تبرئه نمی گردند.
وکیل فروش مال غیر در این باره بیان داشت: مجازات‌های تعیین شده در قانون مجازات اسلامی برای انتقال مال غیر عبارت‌اند از:

  •  حبس از ۱ تا ۷ سال
  •  پرداخت جزای نقدی برابر مالی که منتقل شده است
  •  بازگرداندن مال به صاحب اصلی آن
  •  انفصال مادام العمر از خدمات دولتی در صورتی که مرتکب از کارکنان دولت باشد

۰۲۱-۴۴۳۸۶۵۸۱ راه ارتباط با ما

وکیل فروش مال غیر

انتقال یا فروش مال غیر چیست؟

انتقال و فروش مال غیر به معنای واگذار نمودن عین و یا منفعت یک مال به دیگری است. منظور از عین، کلیت یک مال و یا ملک همچون ساختمان و یا خودرو بوده و منظور از منفعت قابلیت بهره‌برداری از یک مال همانند اجاره دادن آن خواهد بود.
زمانی که یک فرد بدون اجازه مالک مبادرت به انتقال عین و یا منفعت مال دیگری نماید مرتکب جرم فروش مال غیر شده است. در این خصوص فروش مال غیر یک مفهوم گسترده تر و مناسب تر با اصطلاحات عامیانه موجود در جامعه است چراکه واژه انتقال، علاوه بر فروش عین مال، منفعت مال و اجاره دادن آن را نیز در بر می‌گیرد اما فروش یک مال در زیرمجموعه‌ اصطلاح انتقال مال غیر قرار گرفته و صرفاً عملیات مربوط به فروش یک مال را در بر می گیرد.

  مشاوره حقوقی رفع مزاحمت و ممانعت از حق

مجازات خرید مال غیر چیست؟

وکیل فروش مال غیر پاسخ داد: در صورتی که خریدار از فروش مال غیر آگاه نباشد و ادعا کند که من اصلال نمی دانستم ایشان مال غیر را مورد معامله قرار داده، موظف به بازگرداندن مال به مالک اصلی می گردد به این مهم دقت کنید در صورت عدم اطلاع وی از انتقال مال غیر هیچ گونه جرم کیفری مشمول حال وی نمی گردد.

مجازت خریدار در صورتی که از مال غیر بودن مطلع بوده

زمانی برای خریدار مشکل به وجود می آید که از اصیل نبود فروشنده مطلع بوده، اگر با اطلاع از فروش مال غیر مبادرت به خرید مال مورد نظر نماید معاون جرم محسوب شده و مشمول مجازات کیفری می گردد. در این خصوص دادستان و مالک مال موظف به اثبات سوء نیت خریدار در انجام این معامله هستند.

شکایت فروش مال غیر

اگر در این خصوص به وکیل انتقال مال غیر مراجعه کنید می توانید تمامی اقدامات را به وی سپرده و صرفاً در صورت نیاز در دادگاه حاضر شوید. رسیدگی به این جرم مستلزم طرح شکایت کیفری در دادسراست. دقت داشته باشید تنظیم شکوائیه اولین و مهمترین قدم در مراحل شکایت فروش مال غیر است پس حتما باید توسط وکیل کیفری تنظیم و ثبت گردد تا دچار پرونده و شکایت متقابل از طرف متشکی عنه نشوید.

آیا جرم فروش مال غیر فقط شامل فروش اموال غیر منقول می شود ؟

ماهیت اموال در دنیای حقوق در دو دسته مجزا قرار می گیرند؛ اموال منقول و اموال غیر منقول. اموال منقول به اموالی گفته می شود که قابلیت نقل و انتقال از یک مکان به مکان دیگر را دارند. به عنوان مثال یک خودرو که مال منقول است را می توان از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال داد و این امر نقطه مقابل مال غیر منقول است. مال غیر منقول همچون یک ساختمان را نمی توان از یک مکان به مکان دیگر منتقل نمود.
وکیل فروش مال غیر به این نکته تاکید کردند که در خصوص فروش مال غیر هیچگونه تفاوتی میان اموال منقول و غیر منقول نیست و در صورت وقوع چنین جرمی افراد خاطی محکوم به تحمل مجازات های مقرر شده در قانون مجازات اسلامی می گردند.

  الزام به تنظیم سند

پادکست حقوقی فروش مال غیر

فایل صوتی زیر توسط وکیل دادگستری در پاسخ به پرسش های متداول در ارتباط با انتقال مال غیر تهیه شده است. توصیه می شود حتما دانلود کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *