وکیل رفع تصرف عدوانی

وکیل رفع تصرف عدوانی : تصرف عدوانی به چه معناست؟ فرض کنید که شما قطعه زمینی دارید و سند آن زمین درحال حاضر به نام شماست اما فردی بدون اینکه رضایت شما را جلب کند به ساخت و ساز در زمین شما پرداخته و خودرا صاحب زمین معرفی می کند یا سعی دارد زمین را از تصرف شما خارج کند و به تصرف خود در بیاورد که در این صورت باید گفت تصرف عدوانی صورت گرفته است.

در تصرف عنوانی مال فرد به زور و بدون رضایت از دست او می رود، مال می تواند هرچیزی باشد چه ماشین و زمین فرقی نمی کند و هردو می توانند مورد تصرف عدوانی قرار بگیرند.

تصرف عدوانی انواع مختلفی دارد که ما در زیر دو مورد را بیان کرده ایم. اگر دوست دارید با تصرف عدوانی و راه های کمک گرفتن از وکیل رفع تصرف عدوانی بیشتر آشنا شوید در ادامه این مطلب با وکیل کیفری عدل جویان همراه باشید.

دو نمونه تصرف عدوانی

1) ممانعت از حق

در این مورد مال فرد تصرف نمی شود اما فردی نمی گذارد که شخص از مالش یا چیزی که در اختیارش است استفاده کند.

برای مثال آب ساختمان در اختیار شماست و دوست دارید که از این آب استفاده کنید اما فردی مانع شما می شود که در اینجا نیز تصرف عدوانی صورت گرفته است.

وکیل رفع تصرف عدوانی

2) ایجاد مزاحمت

در این مورد هم مال شما تصرف نمی شود اما برای شما مزاحمت ایجاد می شود.

برای مثال شما در یک کوچه زندگی می کنید که همسایه آشغال های خودرا در کوچه می ریزد و یا جلوی درب شما می گذارد و این باعث می شود که شما اذیت شوید، که در این صورت می توان گفت تصرف عدوانی صورت گرفته است، زیرا کسی برای مال شما ایجاد مزاحمت کرده و باعث آزار و اذیت شما شده است.
مواردی که در بالا بیان کردیم دو نمونه از تصرف عدوانی را نشان می دهد و در ادامه قصد داریم به رفع تصرف عدوانی به کمک وکیل بپردازیم.

وکیل رفع تصرف عدوانی کیست؟

وقتی تصرف عدوانی برای فردی صورت گرفته است فرد مجبور می شود برای رفع آن به دادگاه مراجعه نماید، اما باید گفت که اگر فرد بتواند از یک حقوقدان در زمینه مشاوره حقوقی رفع تصرف عدوانی استفاده کند نتیجه بسیار بهتری خواهد گرفت.

در سرتاسر کشور وکلای با تجربه و متخصص در زمینه رفع تصرف عدوانی مشغول به فعالیت هستند، این وکلا آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما عزیزان می باشند.

همچنین وکیل کمک می کند که سرعت رفع تصرف عدوانی در دادگاه افزایش یابد و شما در مدت زمان بسیار کمتر به حقوق خود برسید.

وکیل رفع تصرف عدوانی چه کاری را برا ما انجام می دهد؟

وظیفه اصلی وکیل رفع تصرف عدوانی این است که از حق شما دفاع کرده و شمارا به حقوقتان برساند، وی در تمام جلسات دادگاه حاضر می شود و در تمام جلسات به جای شما صحبت خواهد کرد.

حتی زمانی که شما به هر دلیلی امکان حضور در دادگاه را ندارید به جای شما به دادگاه می رود و با قاضی صحبت می کند.

وکیل پایه یک دادگستری تمام تلاش خودرا می کند که نظر قاضی را طبق خواست شما تغییر دهد تا حق شما از فرد گرفته شود.

شاید فکر کنید که جون تحصیل کرده هستید و یا فن بیان بالایی دارید ممکن است که به وکیل هیچ نیازی نداشته باشید و خودتان به راحتی می توانید از حقوقتان دفاع کنید اما باید بدانید که کمک گرفتن از یک وکیل کاردان می تواند تا حد زیادی شما را در رسیدن به حقوق خود یاری کند، زیرا وی چندین سال سابقه دارد و در این سال ها پرونده های زیادی را به نتیجه رسانده است و حتما بهتر از شما می تواند پرونده را پیش ببرد و به آن رسیدگی کند‌.

در انتخاب وکیل رفع تصرف عدوانی به چه مواردی توجه کنیم؟

اگر قصد دارید برای پرونده خود از وکیل رفع تصرف عدوانی استفاده نمایید باید در انتخاب وکیل خود دقت کنید و به موارد زیر توجه فرمائید.

  1. به موکلین سابق رجوع رکده و میزان رضایت آنها دقت کنید و هرچقد رضایت موکلین و کاربران بیشتر باشد در نتیجه وکیل کاردان تر است.
  2. قبل از هرکاری ابتدا از مشاوره حقوقی رایگان عدل جویان بهره مند شوید.
  3. روزمه را به دقت برسی نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *