مشاوره حقوقی مواد مخدر

مشاوره حقوقی مواد مخدر : مواد مخدر، ماده تخدیر کننده ایست که با درجات مختلف خلوص و ترکیبی یا غیر ترکیبی خود از طریق وابستگی و یا همان اعتیاد و به مرور زمان فرد مصرف کننده را در شرایط نابهنجار شخصی، خانوادگی و اجتماعی قرار داده و مشکلات عدیده اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و روانی را برای اجتماعات انسانی در سراسر دنیا به وجود آورده است.

عدم توجه حکومت ها به این امر در قرون گذشته مشکلات بسیار جدی سیاسی مربوط به امنیت ملی کشورها را نیز ایجاد نموده بود. همین امر سبب توجه ویژه قانون گذاران به جرم انگاری آن، تقسیم بندی درجات جرم و مجازات های مربوطه و مواردی از این دست گردید.

مراجعه به وکیل متخصص کیفری و اخذ مشاوره حقوقی  یک اقدام هوشمندتانه برای پیگیری پرونده های مواد مخدر می باشد ، وکیل متخصص مواد مخدر ، بایستی به یکی از وسیع ترین حوزه های حقوق کیفری اشراف صد در صدی داشته باشد.

مشاوره حقوقی مواد مخدرمواد م

مصادیق جرائم مربوط به مواد مخدر

طیف این جرائم به حدی گسترده است که توضیحات تکمیلی آن در یک مقاله نخواهد گنجید. به صورت اختصار می توان جرائم مربوط به مواد مخدر را به صورت ذیل بیان نمود:

هرگونه وارد کردن مواد مخدر و روانگردان و همچنین ارسال کردن، صادر کردن، ترانزیت، تولید و ساختن،حمل، نگهداری، اخفا،خرید، فروش، در معرض فروش قرار دادن، توزیع، وارد کردن به محل زندگی و یا نگهداری معتادان و یا استعمال شخصی آن جرم بوده و مجرم تحت پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.

 با توجه به قوانین مربوطه، حتی استعمال مواد مخدر نیز جرم محسوب می گردد هر چند مجازات آن سبک تر می باشد و مجرمان این عرصه بیشتر مشمول قوانین اعتیاد درمانی می گردند.

استعمال مواد مخدر چه از نوع سنتی باشد و چه از نوع صنعتی ممنوع بوده و فرد مصرف کننده تا زمانی که مبادرت به انجام این کار نماید مجرم خواهد بود.

ازجمله خدمات تیم وکلای متخصص ما  ارائه خدمات حقوقی تلفنی می باشد ،افتخار می کنیم که در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی خدمات و اطلاعات کاربردی در اختیار تماس گیرندگان قرارمی دهد خدمات تلفنی ما رایگان بوده ،این در نوع خود بی نظیر است .

ارکان جرائم مربوط به مواد مخدر

 

رکن قانونی

ماده 1 قانون مبارزه با مواد مخدر با جرم انگاری مصادیق بسیاری از جرائم مربوط به مواد مخدر، مهمترین ماده قانونی دال بر قانونی بودن پیگرد قضایی چنین اعمالیست.

رکن مادی

ماده مخدره کشف شده مهمترین عنصر مادی جرائم مربوط به مواد مخدر است که انواع بسیار زیادی اعم از سنتی و یا صنعتی را شامل می گردد.

رکن معنوی

زمانی که نام مواد مخدر در میان باشد کشف نیت سوء مجرم و یا مجرمان عدیده به راحتی امکان پذیر است. ادعای عدم رکن معنوی این جرم توسط متهمان این گونه جرائم، کار راحتی نبوده و در بسیاری از موارد با شکست مواجه می گردد.

ضابطین دادگستری در خصوص پرونده های مربوط به مواد مخدر بسیار شدید العمل بوده و با توجه به میزان بالای ارتباط با مجرمان این حوزه مخصوصا معتادین، به سختی حرف ها و ادعاهای افراد دستگیر شده را پذیرفته و در پرونده قید می کنند. مشاوره حقوقی مواد مخدر در جهت اثبات ادعای حقانی این گونه مجرمان به ویژه در خصوص کاهش مجازات تعیین شده بسیار کمک کننده بوده است.

نکاتی تکمیلی در خصوص مشاوره حقوقی مواد مخدر

  1. جرائم مواد مخدر در صلاحیت دادگاه انقلاب می باشد.
  2. جرائم مربوط به مواد مخدر صنعتی شدیدتر و سنتی، خفیف تر است.
  3. طیف گسترده ای از مجازات های مختلف در خصوص مجرمان مواد مخدر وجود دارد که در قانون مبارزه با  مواد مخدر به صورت کامل تبیین شده اند. این مجازات ها شامل جزای نقدی، شلاق، زندان و اعدام است.
  4. برخی از جرائم مربوط به مواد مخدر با توجه به استفاده از سلاح های گرم و یا میزان مشخصی از مواد مخدر، مشمول حکم اعدام می گردند.
  5. ادله اثبات این گونه جرائم شامل اقرار، شهادت شهود، علم قاضی، قرائن و امارات، کارشناسی و ادله بیولوژیک است.

تعرفه وکالت جرائم مربوط به مواد مخدر از جمله پرهزینه ترین تعرفه های وکالتی می باشد اما وکلای دل سوز ما ضمن درک مشکل مالی مرد در اقدامی دل سوزانه  اقدام به ارائه مشاوره حقوقی رایگان  نموده و هزینه های مربوط به پیگیری پرونده مواد مخدر را به شکل چشم گیری کاهش داده .

وکیل متخصص کیفری:

به وکلای که به صورت تخصصی در زمینه دعاوی کیفری فعالیت می کنند وکیل کیفری گفته می شود. وجود وکیل کیفری می تواند تاثیر بسیاری در روند پیگیری پرونده داشته و پرونده را به نفع شما خاتمه دهد همه موارد مذکور اهمیت وضرورت مراجعه به وکیل متخصص کیفری در مسائل کیفری را می رساند.

گروه حقوقی ما از باتجربه ترین و حرفه ای ترین وکیل مواد مخدر برای پیگیری پرونده های کیفری مربوط به این حوزه استفاده می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *