مشاوره حقوقی مطالبه نفقه

مشاوره حقوقی مطالبه نفقه : ازدواج ونکاح برای هرکدام از طرفین مسئولیت ها و حقوقی را ایجاد می کند.از جمله حقوق و وظایفی که بعد از نکاح ایجاد می شود،نفقه می باشد،نفقه نسبت به مرد یک وظیفه و نسبت به زن یک حق می باشد؛مرد می بایست درطول زندگی مشترک و تا زمانی که رابطه زوجیت برقرار باشد نفقه به زن پرداخت نماید،درمورد فرزندان نیز این وظیفه مردان است تا به عنوان پدر خانواده نفقه فرزندان را پرداخت نمایند حتی در صورت طلاق زن ومرد از یکدیگر و زندگی فرزند با مادرش باز این مرد است که باید نفقه فرزند را پرداخت نماید.باید تعریفی از نفقه در مشاوره حقوقی مطالبه نفقه بیان داریم؛نفقه را می توان تمام نیازها و هزینه ها لازم ومتعارف برای زن تعریف کرد قانون در تعریف نفقه آن را همه ابزار ها و وسایل مورد نیاز اعم از لباس و خانه وداروهای مورنیاز زن و حتی لوازم آرایشی زن و….که زوجه به طور معمول به آنها احتیاج دارد بیان داشته است.

مشاوره حقوقی تلفنی مطالبه نفقه

برای بهره مند شدن از مشاوره حقوقی مطالبه نفقه توسط وکلای گروه حقوی عدل جویان با شماره۴۴۳۸۶۵۸۱تماس بگیرید واز مشاوره حقوقی تلفنی وکلای گروه حقوقی عدل جویان بهره مند شوید،در این صورت در کمترین زمان و با کمترین هزینه مشاوره حقوقی دریافت خواهید کرد.

شروط پرداخت نفقه به زن

همانطور که درمشاوره حقوقی مطالبه نفقه بیان داشتیم یکی از حقوق زن که با وقوع عقد نکاح به آن تعلق می گیرد نفقه می باشد اما باید در مشاوره حقوقی مطالبه نفقه بیان داشت ،برای آنکه زن بتواند نفقه خود را مطالبه کند ۲ شرط باید رعایت شود:

  1. تنها درنکاح دائم می باشد که مرد ملزم به پرداخت نفقه به زن می باشد،بنابراین زوجه در نکاح موقت حق دریافت نفقه را ندارد مگر آنکه درضمن عقد موقت شرطی مبنی بر دریافت نفقه در طول نکاح موقت شده باشد.
  2. در مشاوره حقوقی الزام به تمکین بیان داشتیم،زوجه می بایست از همسر خود در حد متعارف وعرف اطاعت نماید،در مشاوره حقوقی مطالبه نفقه نیز یکی از شروط اصلی برای دریافت نفقه اعم از اینکه نکاح دائم باشد یا موقت،تمکین زن از مرد می باشد،منظور هر دو نوع تمکین اعم از تمکین عام و تمکین خاص می باشد که درمشاوره حقوقی الزام به تمکین به آنها اشاره شد.

مشاوره حقوقی مطالبه نفقه

مشاوره حقوقی مطالبه نفقه

پرداخت نفقه از وظایف مرد می باشد،علاوه بر نفقه زوجه،نفقه فرزندان و بعضاً نفقه اقارب نسبی نیز با مرد می باشد،منظور از خویشاوندان و اقارب نسبی کسانی هستند که رابطه خونی با مرد دارندهمانند پدر ومادر وخواهر که در بعضی از موارد مرد  باتوجه به شرایط مالی خود ملزم به پرداخت نفقه مادر یا پدر واقارب نسبی نیز می شود.ازموارد مهم درمشاوره حقوقی مطالبه نفقه اخذ نفقه درعقد موقت می باشد که در ادامه مشاوره حقوقی مطالبه نفقه به آن اشاره خواهیم کرد.

 مشاوره حقوقی نفقه در عقد موقت

در مشاوره حقوقی مطالبه نفقه زن باید به مسئله نفقه درعقد موقت، اصل بر عدم تعلق گرفتن نفقه بر زن درعقد موقت می باشد، در عقد موقت هیچ نفقه ای بر زن تعلق نمی گیرد وزن مستحق نفقه نخواهد بود ، مگر در یک مرود، آن هم زمانی است که زوجه  در ضمن عقد نکاح موقت شرط کرده باشد و ضمن عقد بیان داشته باشد که باید در طول مدت عقد موقت به وی نفقه پرداخت شود،در این صورت مرد ملزم به پرداخت نفقه به زوجه در طول صیغه موقت می شود.

مشاوره حقوقی رایگان

شاید یکی از عوامل عدم مراجعه مردم به وکیل دادگستری هزینه های مربوط به پیگیری پرونده توسط وکیل می باشد .گروه حقوقی عدل جویان با درک این مسئله و با هدف کمک و یاری رساندن به شما عزیزان در راه رسیدن به حقوق تان اقدام به ارائه مشاوره حقوقی رایگان می نماید ،انجام مشاوره حقوقی رایگان توسط گروه حقوقی عدل جویان یکی از اقدامات گروه حقوقی عدل جویان در راستای افزایش سطح آگاهی مردم از مسائل حقوقی می باشد که این خود یکی از اهداف گروه حقوقی عدل جویان از روز تاسیس بوده است.

مقدار نفقه زوجه

درقانون به شکل صریح به مقدار نفقه زن اشاره ای نشده و نرخی هم برای نفقه زن تعین نشده است.ما درمشاوره حقوقی مطالبه نفقه به مقدار ومیزان نفقه زوجه اشاره خواهیم کرد،مقدار ومیزان نفقه هر زن با توجه به سطح تحصیلات و وضعیت مالی وخانوادگی و منطقه ای که درآن زندگی می کرده و درمقایسه با زنان هم سطح وی تعین می شود، در صورتی که در زمینه  نفقه سوال یا مشکل حقوقی داشته باشید، می توانید با گروه حقوقی عدل جویان در ارتباط باشید و از مشاوره حقوقی مطالبه نفقه گروه حقوقی عدل جویان از طریق حضوری وتلفنی وآنلاین استفاده نمایید.

مشاوره حقوقی حضوری مطالبه نفقه

پرونده های مطالبه نفقه به بررسی و دقت بیشتری نیاز دارند،بنابریان توصیه می شود قبل از هر اقدام برای پیگیری پرونده مطالبه نفقه با وکیل دادگستری جلسه مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید تا به دقت پرونده تان مورد برسی قرار گیرد. گروه حقوقی عدل جویان با کسب رضایت کامل موکلین خود در زمینه مطالبه نفقه اقدام به ارائه مشاوره حقوقی حضوری مطالبه نفقه می نماید. برای استفاده از مشاوره حقوقی حضوری گروه حقوقی عدل جویان باید به دفتر وکالت گروه حقوقی عدل جویان واقع در غرب تهران،صادقیه،فلکه دوم صادقیه،جنب رستوران پاییز،پلاک۴۱ طبقه۴مراجعه فرمایید.

ضمانت اجرای کیفری

اگر مردی نفقه همسرش را با اینکه استطاعت وتوانایی مالی برای پرداخت داشته باشد،نپردازد مجازات کیفری در انتظار او خواهد بود.مطابق متن صریح قانون چنانچه مردی توانایی مالی برای پرداخت نفقه زوجه را داشته باشد ولی نفقه زوجه را در طول زندگی مشترک پرداخت ننماید در صورت پیگیری کیفری زوجه توسط وکلای گروه حقوقی عدل جویان  به ۳تا ۵ماه حبس محکوم می شود و حکم جلب وی صادر می گردد.

مشاوره حقوقی نفقه غرب تهران

شاید یکی از عوامل عدم مراجعه مردم به وکیل دادگستری هزینه های مربوط به پیگیری پرونده توسط وکیل می باشد .گروه حقوقی عدل جویان با درک این مسئله و با هدف کمک و یاری رساندن به شما عزیزان در راه رسیدن به حقوق تان اقدام به ارائه مشاوره حقوقی رایگان می نماید ،انجام مشاوره حقوقی رایگان توسط گروه حقوقی عدل جویان یکی از اقدامات گروه حقوقی عدل جویان در راستای افزایش سطح آگاهی مردم از مسائل حقوقی می باشد که این خود یکی از اهداف گروه حقوقی عدل جویان از روز تاسیس بوده است.

اقدامات لازم

از جمله اقدامات لازم که باید در مشاوره حقوقی مطالبه نفقه برای مطالبه نفقه انجام گیرد رجوع به وکلای گروه حقوقی عدل جویان می باشد تا از مشاوره حقوقی مطالبه نفقه بهره مند شوید، سپس به کمک وکلای عدل جویان اظهارنامه ای مبنی بر پرداخت نفقه برای شوهر خود ارسال می کنید سپس مدارک لازم ازجمله تصویر مصدق سند ازدواج و کارت ملی ومدراک و شواهدی که نشان دهنده عدم پرداخت نفقه به شما می باشد را گرد آوری می کنید.

روند رسیدگی

برای دریافت نفقه خود از طریق حقوقی ابتداعاً باید به کمک وکیل خود دادخواستی را تنظیم وثبت نمایید، پس از تعیین وقت رسیدگی درزمان تشکیل دادگاه با وکیل خود در داگاه حضور یابید و مدارک مذکور در اقدامات لازم در مشاوره حقوقی مطالبه نفقه را به قاضی محترم تقدیم نمایید در صورت اثبات عدم پراخت نفقه ،مرد ملزم به پرداخت نفقه خواهد شد برای شکایت کیفری از مرد نیز می توانید شکوایه ای را توسط وکلای گروه حقوقی عدل جویان تنظیم نمایید تا زوج مورد تعقیب کیفری قررار گیرد.

مشاوره حقوقی مطالبه نفقه در صادقیه

گروه حقوقی عدل جویان  ارزان ترین و به صرفه ترین مشاوره حقوی صادقیه را به موکلین ومراجعه کنندگان خود ارائه می نماید برای بهره مند شدن از ارزان ترین مشاوره حقوقی صادقیه با گروه حقوقی عدل جویان از طریق مراجعه حضوری یا تماس تلفنی یا از طریق سایت درارتباط باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *