مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای

مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای : در قوانین ایران، سرقت رایانه ای با عنوانی کاملا مجزا از سرقت، جرم انگاری شده است و حتی قوانین بخصوصی در خصوص آن درقانون مجازات اسلامی مربوط به جرام رایانه ای نگاشته شده است. سرقت رایانه ای کاملا با کلاهبرداری ها و جعل رایانه ای و همچنین سرقت به معنای عامیانه متفاوت می باشد.

در این نوع سرقت، داده و محتوای ربوده شده هم می تواند ارزش مالی و هم می تواند صرفا ارزش معنوی داشته باشد و قانونگذار ماهیت مال ربوده شده را مورد توجه قرار نداده است حال آنکه در سرقت به معنای عام و یا کلاهبرداری رایانه ای ارزش مادی مال ربوده شده از حیث اقتصادی مطرح می باشده پیچیدگی مسائل مربوط به سرقت رایانه ای سبب رجوع مرد به وکیل سرقت رایانه ای و اخذ مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای شده است.وکیل سرقت رایانه ای گروه حقوقی عدل جویان  نظر به دانش تخصصی  و سالها فعالیت تخصصی در زمینه دعاوی رایانه ای در بسیاری از پرونده های مربوط به جرایم رایانه ای به پیروزی دست یافته که این امر موجب جلب رضایت موکلین و احقاق حقوق آنان گشته است.

مشاوره حقوقی رایگان سرقت رایانه ای

پرونده های کیفری نیاز به اقدام سریع و هوشمندانه دارند شما عزیزانی که با پروندهای کیفری و کلاهبرداری رایانه ای درگیر می باشید، چنانچه در غیر ساعات اداری نیاز به اطلاعات حقوقی سرقت رایانه ای دااشته باشید به سایت گروه حقوقی عدل جویان مراجعه کنید ، درهرساعت از شبانه روز  می توانید از مشاوره حقوقی رایگان بهره مند شوید. ضمن وجود قسمت پرسش وپاسخ در سایت ،مقاله هایی در زمینه های مختلف کیفری اعم از قتل و زنا و سرقت و مشروب و…منتشر شده است تا شما عزیزان استفاده نماید واطلاعات مفید و سودمند و کاربردی در زمینه مسائل کیفری به دست آورید همه ی این خدمات در سایت رایگان می باشد.

قانون جرایم رایانه ای

بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی، که شامل مواد 683 تا 729می باشد تحت عنوان قوانین جرایم رایانه ای شناخته شده و اطلاعات مفید فایده ای را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد. این قانون هر چند به صورت کاملا دقیق و مشخص شده به تعریف سرقت رایانه ای نمی پردازد اما به اغلب سوالات مربوط به این حوزه پاسخ داده است.

مشاوره حقوقی تلفنی

مسائل و پرونده های کیفری از دشواری و پیچیدگی خاصی برخورداند،افرادی که دچار پرونده های کیفری می شوند به دلیل عدم آگاهی از مسائل کیفری و راه های دفاع در پرونده های کیفری اغلب با شکست در پرونده ی خود روبه رو می شوند،یکی از راه های کسب اطلاعات مفید وسودمند در زمینه کیفری تماس با وکلای با تجربه و استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی رایگان تیم حقوقی ما می باشد که توسط وکیل جرایم رایانه ای صورت می گیرد. پرونده های کیفری از حساسیت بالایی برخوردارند هستند و سعی نکنید تا بدون وکیل در دادگاه حضور یابید.

سرقت رایانه ای در قانون

در ماده 740 قانون تعزیرات، سرقت رایانه ای با عنوان ربودن داده های متعلق به دیگری به طرق غیر قانونی تعریف شده است. این داده ها می تواند شامل عکس های خانوادگی، فیلم های شخصی، اطلاعات علمی و یا هر نوع داده ای باشد که دارنده، آن ها را در اختیار دیگران قرار نداده و فرد دیگری بدون اطلاع شخص، آن ها را برباید. این دادها می تواند شامل ارزش مالی و یا ارزش غیرمالی باشند. د رصورت بروز سرقت رایانه ای اولین قدم مراجعه به متخصص آن یعنی وکیل سرقت رایانه ای  می باشد .

مشاوره حقوقی سرقت رایانه ای

امیدوارم به اهمیت لزوم مراجعه به وکیل دادگستری و استفاده از مشاوره حقوقی حضوری پی برده باشید. در پی هدف خود که بالابردن اطلاعات و آگاهی مردم در مسائل حقوقی جلسات حقوقی حضوری را باکمترین هزینه برگزار می کنیم .شما درطی   این جلسات به سطح آگهی خوبی در زمینه مسائل مختلف حقوقی اعم از خانواده ،کیفری،امورحسبی و.. می رسید تا درهنگام مواجه با مشکل حقوقی اطلاعات مفید و کاربردی در رابطه با آن داشته باشید و بتوانید اقدامات ابتدایی در رابطه با مشکل حقوقی را انجام دهید .

شرایط وقوع سرقت رایانه ای

برای وقوع سرقت رایانه ای مجموع شرایطی لازم است که باید تحقق یابند ؛ ، اجتماع چهار شرط ضروری می باشد که عبارتند از:

  1. شرایط عامه؛ شامل: عقل، بلوغ، علم و اختیار که جهت وقوع تمام جرائم کیفری مطرح می گردند
  2. وقوع سرقت در عرصه رایانه و فضای سایبری
  3. تعلق داشتن داده های مسروقه به فردی غیر از سارق
  4. سرقت، توسط وسایل الکترونیکی که به عنوان وسایل فضای سایبری شناخته شده اند، صورت گرفته باشد

عناصر و یا ارکان وقوع سرقت رایانه ای

همچون دیگر جرائم کیفری، سرقت رایانه ای نیز دارای سه عنصر اصلی است که اجتماع این سه عنصر منجر به اثبات جرم سرقت رایانه ای می گردد؛ عنصر قانونی، عنصر روانی و عنصر مادی.

عنصر قانونی

این عنصر همواره قابل استنادترین رکن وقوع جرائم کیفری است . در این خصوص می توان به ماده 740 قانون تعزیرات اشاره کرد که سبب به رسمیت شناخته شدن این جرم در قوانین ایران شده است.

عنصر روانی

عنصر روانی جرم سرقت رایانه ای آگاه بودن به عمل ارتکابی و داشتن عمد و اختیار کامل در این زمینه می باشد.

عنصر مادی

رکن مادی سرقت رایانه ای، همان عمل کپی کردن و یا کات کردن داده و محتوای متعلق به دیگری می باشد.

حساس ترین دعاوی مطروحه در دادگاه ها مربوط به دعاوی کیفری می باشد،گروه حقوقی عدل جویان به دلیل استفاده از وکیل متخصص کیفری که سالها به صورت تخصصی در زمینه کیفری فعالیت کرده، مفید ترین وکاربردی ترین مشاوره حقوقی غرب تهران را ارائه می دهد،پرونده های کیفری به دلیل حساسیت بالا باید حتما توسط وکیل دادگستری پیگیری شود.

مرجع رسیدگی به سرقت رایانه ای

در قوانین  ایران مرجع صالح رسیدگی به دعاوی کیفری،  دادگاه محل وقوع جرم است. همچنین دادگاه صالح برای رسیدگی به جرم سرقت رایانه ای  می تواند دادگاه محل دستگیری متهم باشد.

هزینه و قیمت مشاوره سرقت رایانه ای

ازمهمترین دغدغه های مرد در رابطه با اخذ وکیل،هزینه های مربوط به اخذ وکیل   می باشد. اما وکلای ما ضمن درک مشکلات مالی مردم  دراقدامی بی نظیر خدمات حقوقی بسیار ارزان  و به صرفه به شما عزیزان ارائه می دهد تا با این اقدام ،هزینه های اخذ وکیل  برای شما عزیزان به حداقل برسد.

دعاوی کیفری  از حساس ترین  پرونده های حقوقی هستند که برای هر قدمی که برداشته  می شود باید برنامه ریزی انجام شود و با دقت زیادی پرونده بررسی شود تیم حقوقی ما  در صادقیه به شما این تعهد را می دهد تا به وسیله ۲ وکیل دادگستری و بهترین وکیل تهران پرونده کیفری شما را بررسی و پیگیری نماید برای  بهره مند شدن از برترین و ارزانترین مشاوره حقوقی صادقیه باوکلای دل سوز ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *