مشاوره حقوقی جعل رایانه ای

 مشاوره حقوقی جعل رایانه ای : پیشرفت تکنولوژی در عصر جدید، سبب گسترش عرصه جرائم به دنیای مجازی گردید. یکی از جرائم نوظهور در این زمینه، جرم جعل رایانه ای است که به ویژه در سالیان اخیر مورد توجه واقع شده است و در کنار جعل سنتی، مورد توجه قانونگذار واقع شده است.

مراحعه به وکیل کیفری و اخذ مشاوره حقوقی جعل رایانه ای به دنبال نیاز بسیاری از افراد جامعه در خصوص آگاهی از مبانی و قوانین حاکم بر این نوع جرم ضروری به نظر می رسد. با توجه به تخصصی بودن مباحث مربوط به جرم جعل رایانه ای، استمداد از وکیل دادگستری که اطلاعات کامل و اشراف قابل قبول و متبحرانه ای نسبت به این نوع جرم داشته باشد، ضروری به نظر می رسد.

وکیل متخصص کیفری

گروه حقوقی عدل جویان سالهاست در زمینه دعاوی کیفری در تهران فعالیت می کند، در طول این سالها با بهره مند ی از بهترین وکیل کیفری تهران به موفقیت ها و پیروزی های بسیاری در پرونده های کیفری دست یافته است که موجب جلب رضایت موکلین و احقاق حق آنها شده است. وکیل گروه حقوقی عدل جویان با توجه به سطح بالای دانش و تجربه بسیار زیاد خود در زمینه پرونده های کیفری در حال حاضر مجرب ترین و بهترین وکیل کیفری تهران می باشد .

جعل رایانه ای چیست؟

جرم جعل رایانه ای در ماده شش قانون جرائم رایانه ای مورد توجه قرار گرفته است. بر این اساس، تغییر داده های قابل استناد یا ایجاد یا وارد کردن متقلبانه و فریب کارانه داده ها و همچنین تغییر داده ها یا علائم موجود در کارت های حافظه یا قابل پردازش در سیستم های رایانه ای یا مخابراتی یا تراشه ها یا ایجاد یا وارد کردن متقلبانه داده ها و علائم مربوط به آن ها جعل رایانه ای بوده و مجرم را تحت پیگرد قانونی می نماید.

مشاوره حقوقی رایگان

انجام مشاوره حقوقی رایگان توسط وکلای گروه حقوقی عدل جویان این امکان را به شما می دهدتا بدون هزینه نسبت به مسئله و پرونده حقوقی خود اطلاعات مفید وسودمندی کسب نمایید.خدمات حقوقی رایگانتیم حقوقی ما  توسط وکلای دل سوز و کارشناسان نخبه ودانش آموخته دانشگاه های برترایران انجام می شود، تیم وکلای ما  با این اقدام سعی می کند تا هیچ فردی به علت مشکل مالی از احقاق حق خود باز نماند.

مشاوره حقوقی جعل رایانه ای

ارکان جعل رایانه ای

 

رکن قانونی

مهمترین ماده ای که جعل رایانه ای را جرم انگاری نمود و رکن قانونی آن را تشکیل می دهد، ماده شش قانون جرائم رایانه ای است که فوقا بیان گردید.

رکن مادی

تشخیص رکن مادی این جرم، دشوار تر از بقیه ارکان آن است. هر کدام از اقدامات فوق الذکر که در ماده شش قانون جرائم رایانه ای مورد توجه قرار گرفته، در صورتی می تواند رکن مادی جعل رایانه ای را تشکیل دهد که قابلیت استناد داشته باشد و صرف تغییر داده ها نمی تواند رکن مادی را ایجاد نماید. به هر حال فرد جاعل باید از اقدامات ارتکابی غیر قانونی، نتیجه مورد نظر خود را تحصیل نموده باشد تا رکن مادی جعل رایانه ای محقق گردد.

رکن معنوی

قانونگذار در خصوص جرائمی که ماهیت کیفری دارند، عمدی بودن و اطمینان از وجود سوء نیت متهم را در ارتکاب جرم ارتکابی مهم دانسته و این امر رکن معنوی اکثریت قریب به اتفاق جرائم کیفری را تشکیل می دهد. اما در خصوص جرم جعل رایانه ای، با ابراز واژگان – ارتکاب غیرمجاز – در ماده شش قانون جرائم رایانه ای، عمل عمدی و غیر عمدی را داخل در جرم جعل رایانه ای دانسته و می توان بیان نمود، این جرم از حیث رکن معنوی از بسیاری جرائم مجزا می باشد.

مشاوره حقوقی تلفنی

مسائل و پرونده های کیفری از دشواری و پیچیدگی خاصی برخورداند،افرادی که دچار پرونده های کیفری می شوند به دلیل عدم آگاهی از مسائل کیفری و راه های دفاع در پرونده های کیفری اغلب با شکست در پرونده ی خود روبه رو می شوند، یکی از راه های کسب اطلاعات مفید وسودمند در زمینه کیفری تماس با وکلای گروه حقوقی عدل جویان و استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی رایگان عدل جویان می باشد.

تیم حقوقی ما  به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات حقوقی تلفنی یا آنلاین در سایت می باشد، پرونده های کیفری از حساسیت بالایی برخوردارند هستند و سعی نکنید تا بدون وکیل و بدون کسب خدمات حقوقی تلفنی یا حضوری از وکیل در دادگاه حضور یابید، گروه حقوقی عدل جویان در پی کاستن هزینه های شما مشاوره تلفنی رایگان را در زمینه کیفری ارائه می دهد.

مجازات جعل رایانه ای

قانونگذار در این زمینه، جاعلین را به دو گروه حقیقی و حقوقی تقسیم نموده و برای هرکدام مجازات های خاصی را تعیین نموده است.

مجازات جرم جعل رایانه ای توسط اشخاص حقیقی

شخص حقیقی در صورت ارتکاب جعل رایانه ای، به یک تا پنج سال حبس و یا دو تا ده میلیون تومان جریمه نقدی و در برخی موارد به هر دو محکوم می گردد. اگر فرد جاعل، کارمند دولت و ادارات و شرکت های دولتی و عمومی و یا عضو نیرو های مسلح بوده و به واسطه سوء استفاده از موقعیت خود دست به چنین اقدامی بزند، مشمول تشدید مجازات می گردد.

مجازات جرم جعل رایانه ای توسط اشخاص حقوقی

اگر شخص حقوقی برای اولین بار به ارتکاب این جرم مبادرت نماید، به پرداخت 30 تا 60 میلیون تومان جزای نقدی و تعطیلی یک تا نه ماهه آن، محکوم می گردد. ارتکاب مجدد جرم جعل رایانه ای علاوه بر جریمه نقدی که ذکر نمودیم، به تعطیلی یک تا پنج ساله شخص حقوقی می انجامد.از آنجا که اشخاص حقوقی خود به شخصه قادر به ارتکاب جرائم نمی باشند همواره یک یا چند نفر اشخاص حقیقی در این امرمتهم به اعمال مجرمانه می گردند.

مشاوره حقوقی جعل رایانه ای

افرادی که نمی توانند با توجه به شرایط مالی وکیل اخذ کنند  می توانند  از مشاوره حقوقی ارزان گروه وکلای متخصص ما استفاده نمایند که این اقدام سبب کاهش شدید هزینه های افراد می شود.

تیم حقوقی ما سالهاست در زمینه دعاوی کیفری در تهران فعالیت می کند، در طول این سالها با بهره مند ی از  وکیل متخصص کیفری به موفقیت ها و پیروزی های بسیاری در پرونده های کیفری دست یافته است که موجب جلب رضایت موکلین و احقاق حق آنها شده است.

حساس ترین دعاوی مطروحه در دادگاه ها مربوط به دعاوی کیفری می باشد،گروه حقوقی عدل جویان به دلیل استفاده از وکیل متخصص کیفری که سالها به صورت تخصصی در زمینه کیفری فعالیت کرده، مفید ترین وکاربردی ترین مشاوره حقوقی غرب تهران را ارائه می دهد.

پرونده های کیفری به دلیل حساسیت بالا باید حتما توسط وکیل متخصص جعل پیگیری شود، برای اخذ وکیل و بهره مند شدن از بهترین خدمات حقوقی غرب تهران در زمینه ی مسائل کیفری به صورت حضوری،یا تلفنی یا آنلاین با گوکلای دل سوز ما از طریق مراجعه حضوری،تماس تلفنی یا مراجعه به سایت درارتباط باشید.

مرجع صالح رسیدگی به جعل رایانه ای

مرجع صالح رسیدگی به جرم ارتکابی، همواره یکی از دغدغه های افراد جامعه و زیان دیدگان اعمال مجرمانه است. جرم جعل رایانه ای نیز از این قاعده مستثنا نبوده و حتی می توان گفت از اهمیت بسزایی برخوردار است. از آنجا که در جعل رایانه ای، اصولا محل وقوع جرم مشخص نمی باشد، دادسرای محلی که جرم در محدوده آن کشف شده است رسیدگی مقدماتی را آغاز می کند.

در این خصوص در سالیان اخیر، دادسرای جرائم رایانه ای در تهران و بسیاری از شهرستان ها، در خصوص رسیدگی تخصصی به این نوع جرائم تشکیل شده اند. مراجعه به بهترین وکیل  تهران و اخذ مشاوره حقوقی جعل رایانه ای کمک شایان توجهی به افراد در خصوص به جریان انداختن پرونده های مطروحه در این زمینه می نماید.

مشاوره حقوقی آنلاین

تمامی شما عزیزان برای بهره مند شدن از مشاوره حقوقی آنلاین به سایت گروه حقوقی عدل جویان مراجعه کنید، در سایت   مقالاتی با عناوین  مختلف حقوقی اعم از خانواده ، کیفری ، ملکی و جرایم رایانه ای و… انتشار یافته است.

مقالات منتشرشده درسایت به زبان بسیارساده و روان وقابل فهم می باشد، استفاده ازاین مقالات نیز رایگان بوده،این یکی از انواع خدمات حقوقی آنلاین ما امکان بهره مند شدن از حدمات حقوقی  به صورت آنلاین است  که در زمره خدمات  حقوقی رایگان ما  نیز می باشد.

علاوه براین شما عزیزان با مراجعه به سایت  و با کلیک روی قسمت پرسش سوال حقوقی ، سوال یا مشکل حقوقی خودتان را به صورت آنلاین مطرح می کنید.

وکلای گروه حقوقی ما پاسخ را برای شما ارسال خواهند کرد. پرسش و پاسخ حقوقی آنلاین ، یکی دیگراز انواع خدمات حقوقی آنلاین تیم  حقوقی متخصص ما می باشد، علاوه بر این می توانید به صفحه ایستاگرام عدل جویان به نشانی adljooyan@ مراجعه کنید و به صورت آنلاین مشاوره حقوقی اخذ نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *