مشاوره حقوقی اثبات زوجیت

مشاوره حقوقی اثبات زوجیت : تشکیل خانواده و ازدواج کردن به عنوان یک فعل نیکو در جامعه محسوب می شود زیرا  همه جوامع در هر جای دنیا فارق از هر دین و مذهبی، تشکیل خانواده را امری نیکو ومقدس قلمداد می کنند،در برخی از موارد طرفین نکاح اعم از زن و مرد منکر وجود رابطه زوجیت  و درحقیقت ازدواج می شوند درمشاوره حقوقی اثبات زوجیت باید بیان داشت ، انکار ازدواج و وجود رابطه زوجیت بیشتر در مورد نکاح و ازدواج موقت پیش می آید. قطعا ازدواج موقت استحکام  نکاح و ازدواج دائم را ندارد به همین دلیل آمار انکار زوجیت و عدم پذیرش وجود رابطه زوجیت فی مابین طرفین در ازدواج موقت بیشتر از ازدواج دائم می باشد.

علل انکار رابطه زوجیت

شاید برای بسیاری از مردم این سوال پیش آید که چرا فردی به انکار رابطه زوجیت می پردازد؟ همانطور که  می دانیم تشکیل خانواده در کنار زیبایی ها، مسئولیت ها و وظایف بسیار سنگینی برای طرفین نکاح بالاخص مرد یا زوج دارد ، تامین هزینه های زندگی و  توانایی و سختی ها و ناملایمات ، همه مسائلی است که هر فرد متاهل اعم از زن و مرد  در طول زندگی  و حیات خویش  با آنها رو به روست.

بنابراین افرادی وجود دارند که نمی توانند در برابر این مشکلات مقاومت کنند و پس از ازدواج و رویارویی با این مصاعب سعی در انکار رابطه زوجیت می نمایند به خصوص که سند ازدواج شما یک سند عادی بدون ثبت باشد؛البته  بدیهی است که درجهان امروز به همین راحتینمی توان مسئله  نکاح و ازدواج را منکر شد ؛در قانون مدنی نیز الزامی وجود دارد مبنی بر اینکه می بایست تمام ازدواج ها به ثبت برسد به همین دلیل می باشد که ما باید در مشاوره حقوقی اثبات زوجیت بیان کنیم ؛ حتما بعد از وقوع نکاح آنرا در دفتر های ازدواج به ثبت رسانید تا  از وقوع مشکلاتی همچون منکر شدن رابطه زوجیت از طرفین نکاح جلوگیری شود.

مشاوره حقوقی اثبات زوجیت

مشاوره حقوقی اثبات زوجیت در نکاح موقت

بیشترین مراجعه در مسئله اثبات زوجیت به گروه حقوقی عدل جویان  و  همچنین حداکثر دعاوی مطروحه در زمینه اثبات زوجیت  مربوط به صیغه موقت می باشد به این دلیل که برخی از طرفین نکاح در نکاح موقت ، مسئله را ساده انگاشته  و نسبت به ثبت آن در دفتر های ثبت ازدواج اقدامی نمی کنند یا گمان می کنند در ازدواج موقت هر طور که بخواهند می توانند صیغه عقد را جاری ساخته و درهر زمان به هر شکل که شده می توانند آنرا فسخ یا ابطال نمایند در مشاوره حقوقی اثبات زوجیت واجب است که بیان داریم ،عقد موقت یکی از عقود محکم و دارای آثار و تبعات حقوقی و کیفری می باشد و از طریق برگه یا سند عادی که صیغه ازدواج در آن نوشته شده می توان نسبت به اثبات رابطه زوجیت اقدام نمود.

مشاوره حقوقی تلفنی مسئله اثبات زوجیت

راه جلوگیری از انکار رابطه زوجیت پیشگیری می باشد ،یکی از عاقلانه ترین راه های پیشگیری از وقوع چنین اتفاقی تماس با گروه حقوقی عدل جویان و اخذ مشاوره حقوقی تلفنی به صورت رایگان از وکیل خانواده ، سودمند و مفید می باشد.

روش های جلوگیری از انکار  رابطه زوجیت

همانطور که درابتدای مقاله بیان شد دربرخی از مواقع طرفین نکاح بنابر دلایلی به فکر انکار رابطه زوجیت بین خود و طرف مقابل می باشند؛همان مثل معروف پیشگیری بهتر از درمان در همینجا هم کارگشا بوده و کاربرد دارد ،بهترین روش برای جلوگیری از وقوع ادعای انکار رابطه زوجیت پیشگیری از وقوع چنین ادعایی می باشد، ما در مشاوره حقوقی اثبات زوجیت سعی در بیان چگونگی  و روش های پیشگیری از انکار رابطه زوجیت داریم،اولین و مهتمرین اقدام در این زمینه ثبت نکاح  در دفاتر ازدواج می باشد.

مشاوره حقوقی اثبات زوجیت

با این عمل دیگر خود و خانواده ی خود را از چنین ادعاهایی محافظت می نماید ناگفته نماند ؛قانون مدنی در این زمینه ، ثبت ازدواج اعم از دائم و موقت (در صورت توافق در عقد) را الزامی نموده است حتی برای عدم  ثبت ازدواج به خصوص دائم مجازات کیفری مقرر نموده است . بعضا مطرح می شود که  در روستاها امکان دسترسی به دفتر های ثبت ازدواج وجود ندارد آنچه که باید در مشاوره حقوقی اثبات زوجیت بیان داشت الزام به ثبت وقوع نکاح و شرایط موجود در صیغه عقد می باشد؛ سند عادی در مسئله نکاح هم یک سند معتبر در دست طرفین نکاح می باشد و باید یاد آور شد ،سند عادی نکاح اعم ازدائم وموقت باید در حضور شاهدان عاقل و عادل تنظیم شود و این شاهدان آن سند عادی را امضاء وتایید نمایند.

اصل،وجود یا عدم وجود زوجیت می باشد؟

نکته قابل توجه در مشاوره حقوقی اثبات زوجیت ،اصل برعدم وجود رابطه زوجیت بین دو نفر می باشد به این معنا که اگر ادعایی مبنی برعدم وجود رابطه زوجیت باشد حق با اوست مگر آنکه زوجه یا طرف مقابل مدرکی بر علیه ادعای وی اعم از سند ثبت شده یا سند عادی رو کند.بنابراین اصل عدم وجود رابطه زوجیت است مگر عکس آن ثابت شود.

مشاوره حقوقی ارزان

ارائه مشاوره حقوقی آنلاین در سایت گروه حقوقی عدل جویان  به شما این امکان را می دهد با مراجعه به سایت گروه حقوقی عدل جویان از خدمات ارزان-رایگان استفاده نمایید.

اقدامات لازم:

 گروه حقوقی عدل جویان در مشاوره حقوقی اثبات زوجیت در زمینه اقدامات لازم برای اثبات زوجیت  شما را به جمع آوری اسناد ومدارکی همچون:

۱- قباله نکاح یا ازدواج۲-درخواست حضورشاهدان جهت شهادت دادن  بر رابطه زوجیت ۳-تنظیم دادخواست باعنوان اثبات زوجیت به کمک وکیل دادگستری توصیه می کند.

ضمانت اثبات رابطه زوجیت در مشاوره حقوقی اثبات زوجیت

اثبات زوجیت جنبه کیفری نیز دارد که در مشاوره حقوقی اثبات زوجیت به آن می پردازیم :مطابق قانون  اگر مرد یا زنی  مدعی عدم وجود رابطه زوجیت باشد اما طرف مقابل وجود این رابطه را انکار کند چنانچه  رابطه زوجیت اثبات شود فردی که منکر این رابطه بوده  به حبس از ۶ ماه تا ۲سال یا پرداخت جزای نقدی ۲ تا ۸میلیون تومان محکوم می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *