رابطه نامشروع در فضای مجازی

رابطه نامشروع در فضای مجازی : به علت همه گیر شدن فضای مجازی و استفاده همه گانی مردم از این فضا امروزه روابط نامشروع زیادی در این فضا دیده می شود که بنیان خانواده را تخریب کرده و به آن زیان خواهد رساند.
دلیل اینکه فضای مجازی فضای خطرناکی به حساب می آید این است که باعث به وجود آمدن خیانت در زندگی بین زن و شوهر می شود و این گونه خانواده هارا از هم می پاشد.

سرپرست دادسرای ارشاد تهران به تازگی در آماری اعلام کرده است که بیشتر از شصت درصد روابط نامشروعی که بعدها به جاهای باریک کشیده شده اند ابتدا از بستر فضای مجازی به وجود آمده اند. در ادامه با توضیحات وکیل کیفری گروه حقوقی عدل جویان همراه باشید…

جرم روابط نامشروع در فضای مجازی چیست؟

در ماده ۶۳۷ بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی آمده است که اگر زن و مردی به هم محرم نباشند و مابین آن ها صیغه محرمیت خوانده نشده باشد نباید باهم ارتباط نامشروع داشته باشند.

  مشاوره حقوقی رابطه نامشروع غیر از زنا

رابطه نامشروع و مجازات آن

در صورتی که اگر زن و مردی که به هم محرم نیستند مرتکب روابط نامشروع و غیر اخلاقی شوند در صورتی که زنا انجام نشده باشد به تحمل نود و نه ضربه شلاق محکوم می شوند.

رابطه نامشروع در فضای مجازی

ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی چالش برانگیز ترین قانون برای موارد حقوقی می باشد و همیشه سوال شده است که رابطه نامشروع و غیر اخلاقی بدون وجود زنا یعنی چه، که ما در ادامه این مطلب قصد داریم به توضیح این مطالب بپردازیم.

رابطه نامشروع در فضای مجازی که بدون وجود زنا باشد یعنی چه؟

در سال ۱۳۹۴دادگاه تجدید نظر در استان تهران جلسه ای را ترتیب داد که در این جلسه راجب موضوع روابط نامشروع فضای مجازی بحث شد.

در این جلسه قرار شد ماده ای تنظیم شود که اگر زن و مردی باهم محرم نبودند و در فضای مجازی رابطه ای برقرار کردند حتی اگر تماس فیزیکی باهم نداشته باشند این رابطه از لحاظ شرعی ایراد دارد و مجازاتی در پی خواهد داشت.بر پایه تشکیل این جلسه نظریات بسیار زیادی به وجود آمد که در ادامه این مطلب قصد داریم به توضیح این نظریات بپردازیم با وکیل خانواده گروه حقوقی عدل جویان همراه باشید…

رابطه نامشروع در فضای مجازی

نظریه ۳۰۲۲

اگر زن و مردی تنها باشند و صرفا به دلیل تنها بودن رابطه ای نامشروع را شروع کنند این کار جرم بوده و تنهایی نمی تواند باعث شود افراد روابط غیر شرعی باهم برقرار کنند.

  مسئول حقوقی پرداخت دیه

نظریه۳۴۹۲

داشتن ارتباط تلفنی زن و مرد نامحرم یک رابطه نامشروع را صدق می کند و در قانون مجازات اسلامی برای آن مجازاتی در نظر گرفته شده است.

نظریه۹۳۷

طبق این نظریه تنها بودن زن و مرد در تاکسی جرم محسوب نشده و مجازاتی ندارد زیرا ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد و نمی توان گفت که این دو حتما رابطه نامشروعی باهم دارند.

این نظریات بر پایه روابط نامشروع بیان سده است که هنوز هم روی این نظریات تحقیق و برسی می شود. اما اینکه اگر فردی با همسر شما رابطه نامشروع برقرار کرد باید مراحلی را طی کنید که این رابطه پایان یابد.

چگونه از روابط نامشروع همسرم مطلع و آن هارا رفع کنم؟ چگونه پرینت تلفن هایش را بگیرم؟

بعضی از زنان بدون دیدن هیچ اشکالی در همسر خود دوست دارند از او عیب جویی کنند و دوست دارند پرینت تلفن های همسر خود راچک کنند اما باید گفت که گرفتن پرینت فقط توسط مراجع قضایی برای موارد بسیار نادر و زمانی که وقوع جرم تا حدودی محرز باشدو با دستور قاضی گرفته می شود و به هرکسی پرینت داده نخواهد شد.

آیا دادگاه برای رسیدگی به جرایم رابطه نامشروع به شاکی خصوصی نیاز دارد؟

در جواب این سوال باید بگوییم که خیر دادگاه برای این گونه جرائم به شاکی نیاز ندارد و حتی بدون وجود شاکی هم به‌پرونده رسیدگی می کند زیرا روابط نامشروع باعث بی نظمی و لطمه به عرف جامعه خواهند شد و باید با آن ها برخورد کرد.

بیشتر بخوانید در : راه های اثبات رابطه نامشروع

اگر پلیس در خیابان فردی را ببیند که زن نامحرمی را به آغوش می کشد، این اجازه را دارد که آن ها را دستگیر کند و جرم این کار از دسته جرائم غیر قابل گذشت می باشد.

  دفاع مشروع

چه مراکزی به جرم روابط نامشروع در کشور رسیدگی می کنند؟

این جرائم در تهران توسط دادسرای ارشاد و در شهرستان توسط دادسرای عمومی رسیدگی می شوند.

مشاوره حقوقی عدل جویان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *