ابطال چک

ابطال چک: امروزه چک وسیله ای برای انجام معاملات مالی افراد می باشد. کاربرد چک در جامعه امروزی ما بیشتر از برات و یا سفته می باشد. اما چک را نوشته ای گویند که به واسطه آن کسی که صادر کننده چک می باشند مقداری از پول و یا وجه موجود در حساب خود را از بانک استرداد کند یا وجوه موجود در حساب خود را به دیگری منتقل نماید .

دعاوی بسیاری با عناوینی چون مفقودی چک و مطالبه وجه چک و استرداد لاشه چک مطرح می شود که برای کسب اطلاعات در هرکدام از دعاوی مذکور می توانید با شماه ۴۴۳۸۶۵۸۱-۰۲۱ تماس بگیرید و از وکیل چک مشاوره حقوقی رایگان تلفنی دریافت نمایید.

موارد درخواست ابطال چک

چک صادر شده ممکن است به هنگامی که نزد صادر کننده چک و یا دارنده چک می باشد مورد سرقت قرار گیرد و یا مفقود گردد و یا چک مورد جعل قرار گیرد. در چنین مواردی شخص صادرکننده چک یا صاحب حساب و یا دارنده چک برای جلوگیری از سو استفاده از چک و حساب صادر کننده درخواست ابطال چک را نماید، به طور کلی در موارد مذکور یعنی سرقت و جعل و مفقودی چک، همه افراد ذینفع در چک اعم از صادرکننده و یا دارنده چک می توانند درخواست ابطال چک را به بانک صادر کننده دهند. سپس در دادگاه برای ابطال چک اقدام نمایند

ابطال چک

روند رسیدگی

چنان چه چک صادر شده مورد سرقت و یا جعل قرار گیرد یا چک مفقود شود هر کدام از افراد ذینفع چک و صادر کننده چک و یا دارنده چک می توانند دادخواست ابطال چک در دفاتر خدمات قضایی تنظیم نمایند. پس از تعیین وقت رسیدگی و تشکیل جلسه و احراز سرقت و یا مفقودی و یا جعل چک، مرجع صالح به رسیدگی که شورای حل اختلاف یا دادسرا می باشد دستور به ابطال چک می دهد.

جهت اخذ بهترین و کاربردی ترین اطلاعات حقوقی در رابطه با نحوه اقدام و رسیدگی به دعاوی مربوط به چک با شماره ۴۴۳۸۶۵۸۱-۰۲۱ تماس بگیرید یا از صفحه مشاوره حقوقی رایگان ما دیدن فرمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *