وکیل کاهش سن، وکیل خوب برای کاهش سن

وکیل کاهش سن : کاهش سن و تغیر سن در شناسنامه یکی از مطالبات حقوقی است که مردم در دادگاه ها مطرح می کنند که عموم افراد و خواهان در چنین دعاوی بانوان و خانوم ها هستند.  تماس با ما : 44386581-021

فرد ممکن است به چند دلیل خواستار تغیر سن یا کاهش سن باشد

  • خواهان یا نماینده قانونی وی یعنی وکیل کاهش سن مدعی اشتباه یا غلط بودن تاریخ ثبت شده در شناسنامه می باشد. حال این ادعا یا متوجه مامور ثت احوال است یا متوجه خانواده.
  • ادعای بعدی که بیشتر از سوی خواهان مطرح می شود آن است که خواهر یا برادر بزرگتر فوت کرده و پدر و مادر شناسنامه او را برای وی درنظرگرفته و شناسنامه جدید برای فرزند تازه متولد شده نگرفته اند.

طبق ماده٩٩٩-سند ولادت اشخاصی که ولادت آن ها در مدت قانونی به دایره ی سجل احوال اظهار شده است،سند رسمی محسوب خواهد بود.مهلت قانونی اعلام ولادت به مدت پانزده روز از تاریخ ولادت طفل است.

رویه ی قضایی کاهش سن

در پذیرفتن شهادت برای احراز تاریخ واقعی ولادت و تصحیح شناسنامه در تردید است و داداگاه ها برای تقویت یا تکمیل سایر دلایل از آن استفاده می کنند، ولی سایر دلایل مورد استناد نیز به طور معمول در زمره ی شهادت کتبی و امارات است.

شناسنامه

شناسنامه یا سجل به عنوان یک سند هویتی برای هر فرد هست که سازمان ثبت احوال موظف است آن را برای هر شخص حقیقی صادر کند،یکی از وظایف سازمان ثبت احوال ثبت ولادت و صدور برگ ولادت و شناسنامه است.

چگونه سن خود را کاهش دهیم؟

امروزه در جامعه ما بسیاری از افراد خواهان تغییر و یا کم کردن سن خود هستند یا گاهاً به دلیل اشتباه مأموران ثبت احوال و یا دلایلی نظیر گرفتن شناسنامه زمانی که فرزندی فوت شده و سجل او را برای فرزند بعدی نگه می داشتند ،به دنبال تغییر سن خود هستند.

گفته می‌شود که کاهش سن و یا افزایش آن ملزم به طی کردن مراحل قانونی است البته باید مواردی را هم در نظر بگیریم اعم از این که شخص حقیقی باید به سن قانونی یعنی ۱۸ سالگی رسیده باشد و یا اگر زیر ۱۸ سال است می‌تواند از طریق قیم و یا والد خود اقدام به این امر کند.                                                                  تماس با ما : 44386581-021

یک نکته مهم در کاهش سن که باید توجه کنید

هر شخص تنها یک بار قادر به تغییر سن خود در زندگی‌اش هست.

کمیسیون تشخیص سن

کمیسون متشکل از فرماندار،بخشدار،پزشک مورد اعتماد،مدیر عامل سازمان بهداری شهر و استان محل صدور شناسنامه و همچنین رئیس شورای اسلامی شهر روستا باشد که ریاست آن نیز به عهده قاضی دادگاه خواهد بود.
حال به این اشاره داریم که اگر تفاوت سنی فرد با آنچه که در شناسنامه اش قید شده است بیشتر از پنج سال باشد وی باید به ثبت احوال محل تولد خود رجوع کنند و درخواست خود را بفرستد تا در کمیسیون تشخیص سن مورد تایید و تحلیل قرار بگیرد.
اما اگر اختلاف سن بین شناسنامه و سن واقعی شخص کمتر از ۵ سال باشد فرد باید به دادگستری محل خود مراجعه کند در اینجا ثبت احوال به دفاع از فرد در دادگاه رسیدگی می‌کند و این اجازه را به فرد می‌دهد تا در محل سکونت خود و نه صرفاً در محل صدور شناسنامه به پیگیری مراحل قانونی بپردازد.
اما در هر دو صورت شخص حقیقی باید دلایل محکمه پسند و ادله کافی برای اثبات این امر را نیز داشته باشد.
از راه های اثبات تغییر سن ؛به همراه داشتن شواهد و مدارک تحصیلی در درجات مختلف و سابقه تحصیلی فرد است ؛برای مثال در چه سالی وارد مدرسه شده و شروع به تحصیل کرده است؟

مدارک لازم برای کاهش سن

به همراه داشتن مدارکی از جمله مدارک تحصیلی،و در مثال های فوق همراه داشتن گواهی فوت فرزند قبل و همین طور گواهی و برگه تولدو مدارکی از این قبیل.
و همینطور وجود شاهد در دادگاه به سهولت طی کردن مراحل کمک می‌کند.در این مرحله دادگاه رای را صادر می‌کند،و و پرونده برای پزشکی قانونی
علاوه بر تمام این مراحل تاییدیه پزشکی قانونی در مراحل آخر لازم است .

وکیل خوب برای کاهش سن

 برای گذراندن مراحل حقوقی بهتر است که از یک وکیل کاهش سن کمک بگیرید ؛گروه وکلای عدل جویان برای خدمات به شما پاسخ هستند. تماس با ما : 44386581-021

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *