وکیل متخصص صندوق خسارت بدنی

وکیل متخصص صندوق خسارت بدنی

صندوق تامین خسارت های بدنی که مستقل از بیمه می باشد یک نهاد عمومی غیردولتی است، با هدف تحقق عدالت اجتماعی و حمایت از زیان دیدگان حوادث رانندگی ای که به دلایلی، امکان اخذ خسارت از مقصر حادثه یا شرکت بیمه را ندارند. وظیفه صندوق، حمایت از مجرمان نبوده و تنها باید از کسانی حمایت شود که به واسطه تخلف و عدم رعایت قانون توسط متخلفان، مقتول و مصدوم شده و نیاز به کمک دارند. البته نباید فراموش کرد که این صندوق در رابطه با خسارات مالی هیچ تعهد و تکلیفی نداشته و فقط به خسارات جسمانی و جانی رسیدگی می نماید.

موارد پرداخت از صندوق تامین خسارت های بدنی:

فقدان بیمه شخص ثالث مقصر حادثه
انقضای بیمه شخص ثالث مقصر حادثه
ابطال بیمه شخص ثالث مقصر حادثه
شناخته نشدن وسیله نقلیه مقصر حادثه
کافی نبودن تعهدات بیمه شخص ثالث مقصر حادثه
تعلیق یا لغو فعالیت شرکت بیمه
خسارت های خارج از تعهد بیمه شخص ثالث
ورشکستگی شرکت بیمه

روش پرداخت صندوق حسب مورد به یکی از دو شکل زیر می باشد:

۱- پس از بررسی و کنترل اسناد و اخذ وثیقه های لازم از مقصر حادثه (در صورت وجود) خسارت را در حد دیه قانونی پرداخت و در صورت قابل اجرا شدن اصل جانشینی به صورت اقساط از مقصر دریافت می نماید.

۲- در صورتیکه حوادث فاقد مقصرین قابل شناسایی یا مجهول المکان بر طبق اعلام دادگاه باشند. وجوه متعلقه بدون سپردن وثیقه و گرفتن تضامین لازم، در وجه زیان دیده گان پرداخت خواهد شد.

  نحوه مطالبه خسارت قراردادی

با توجه به ظرافت و پیچدگی های خاص موجود در قبال مطالبه خسارت از صندوق خسارت بدنی، اخذ وکیل مجرب و متخصص در رسیدگی به این امور لازم و ضروری می باشد. موسسه حقوقی عدلجویان آماده ارایه کلیه خدمات مرتبط با اخذ خسارت از صندوق تامین خسارت های بدنی می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *