وکیل متخصص در امور مالیاتی

وکیل متخصص در امور مالیاتی

امروزه مالیات و نقشی که در اقتصاد هر کشور بازی می کند، از اهمیت غیرقابل‌انکاری برخوردار است. بخش عظیمی از هزینه‌های دولت به وسیله درآمدهای حاصله از مالیات، تأمین می شود. پرداخت به موقع مالیات منجر به افزایش خدمات دولت و در نتیجه افزایش فعالیت و تولید مؤدیان می شود. در رابطه با مالیات موضوعی به نام ترفندهای مالیاتی وجود دارد که منظور از آن، توسل به خلأهای قانون به‌ منظور عدم پرداخت مالیات یا کاهش میزان مالیات پرداختی، به‌ شکلی که گویی مؤدی، مرتکب کار خلاف قانون نشده است و در عین حال از شمول مجازات قانونی نیز رها گشته است. از جمله عللی که منجر به فرار مالیاتی مؤدی می شود می توان به: تورم، نبود سرمایه اجتماعی و پیچیدگی نرخ های مالیاتی و قوانین آن، اشاره کرد.

از مهم ترین دعاوی مالیاتی می توان به: مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر ارث، مالیات بر اشخاص حقیقی و حقوقی، مالیات بر سرقفلی و مالیات بر نقل و انتقال املاک، اشاره نمود.

مالیات بر اشخاص حقوقی

ماده ۱۰۵ قانوان مالیات های مستقیم – جمع درآمد شرکت ها و درآمد ناشی از فعالیت های انتفاعی سایر اشخاص حقوقی که از منابع مختلف در ایران یا خارج از ایران تحصیل می شود، پس از وضع زیان های حاصل از منابع غیر معاف و کسر معافیت های مقرر به استثنای مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه ای می باشد، مشمول مالیات به نرخ بیست و پنج درصد ( ۲۵ % ) خواهند بود.

  بیمه عمر و انواع آن

مالیات بر درآمد مشاغل

این نوع مالیات را افرادی که اصطلاحا به آنها کسبه، اصناف، پیشه وران و صنعت گران گفته می شود و یا سایر افرادی که به صورت شخص حقیقی بابت درآمد حاصل از اشتغال به مشاغل آزاد و به طور انفرادی یا با مشارکت مدنی پرداخت می نمایند، تشکیل می دهند. کسبه، بازرگانان، صاحبان بیمارستان ها، دفاتر اسناد رسمی و پزشکان، وکلا و کلیه مشاغلی که در ماده ۹۶ قانون مالیات های مستقیم مصوب ۶۶/۱۲/۳ و اصلاحیه مصوب ۸۰/۱۱/۲۷ ذکر شده اند مشمول فصل مالیات بر درآمد مشاغل هستند.

تعدد و پیچیدگی قوانین مالیاتی از یک سو موجب سردرگمی اشخاص می‌شود و از سوی دیگر ممکن است منجر به فرار مالیاتی ناخواسته گردد که در قوانین ما جرم بوده و ضمانت اجرای کیفری دارد. اینکه شخص مؤدی چه اقداماتی می‌بایست انجام دهد و جریان دادرسی و رسیدگی آن به چه شیوه ای می‌باشد، علت بهره مند شدن از وکیل متخصص جرائم مالیاتی می‌باشد. از این رو گروه وکلای عدلجویان متشکل از وکلای مجرب و مستعد آماده ارائه کلیه خدمات حقوقی در رابطه با مسائل مالیاتی می باشد.

1 پاسخ
 1. امیر
  امیر گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشی
  بنده چند سال پیش کل پولی را که داشتم به فردی دادم و ایشان در بورس با آن کار کرده اکنون که میخواهیم کل این مبلغ به حساب اینجانب واریز شود ترس مالیات بر کل مبلغ را دارم با توجه به اینکه در بورس مالیات بطور مستقیم از معاملات برداشت میشود، شما پیشنهاد میدهید این جابجایی به چه صورت انجام شود تا دارایی با این واریز به حساب اینجانب مشکلی نداشته باشد
  با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *