وکیل تغیر نام و نام خانوادگی + مشاوره رایگان

وکیل تغیر نام و نام خانوادگی : به اشخاص بالای 18 سال، مستقلا امکان درخواست تغییر نام داده شده است و برای افراد کمتر از 18 سال که دارای حکم رشد باشند، به واسطه پدر یا جد پدری با ارائه شناسنامه، سرپرستی قانونی ( قیم، امین، وصی ) داده میشود و برای افراد صغیر و محجور با ارائه مدارک مستند که سمت او احراز شده باشد. تغییر نام اگر برای اولین بار باشد نامی که درخواست تغییر آن داده می شود جزء اسامی مقدس نباشد و چنانچه نام مقدس است با نام مقدس دیگری تقاضای تغییر داده شود.

همچنین جهت اثبات در دادگاه الزاما نیاز به استشهادیه و حضور شهود در محضر دادگاه می باشد و شخص می تواند در محل سکونت خود نیز تقاضای خود را مطرح نماید، هرچند اداره ثبت احوال مربوطه در آن حوزه یا شهر واقع نشده باشد. در اینصورت مرجع رسیدگی یک نسخه از دادگاه و ضمائم را برای اداره مربوطه ارسال می نماید و اداره مزبور در فرجه مقرر نسبت به ارائه لایحه دفاعیه اقدام خواهد نمود. یکی از ممیزات اشخاص نام و نام خانوادگی است؛ برای هرگونه تغییر و اصلاح در شناسنامه با وکیل متخصص تغییر نام در ارتباط باشید.

021-44386581 ارتباط تلفنی رایگان

تغیر نام از طریق دادگاه

کسانی که خواهان تغیر نام هستند ابتداعا باید از وکیل تغیر نام در خصوص شرایط تغیر نام و درصد پیروزی خود در پرونده تغیر نام مشاوره اخذ نمایند شماره 44386581-021 راه ارتباط و مشاوره حقوقی تلفنی رایگان با وکیل تغیر نام و نام خانوادگی می باشد برای تغیر نام 2 راهکار وجود دارد یکی از طریق اداره ثبت احوال و دیگری اقدام قضایی و حقوقی برای تغیر نام در ادامه به راه های تغیر نام از طریق اداره اجرای ثبت اشاره خواهیم داشت.

اولین قدم تنظیم دادخواستی با مضمون درخواست تغیر نام که در بردارنده ی دلایل شما و مستندات شما برای تغیر نام است . واقعیت آن است که قانون هیچ منعی برای هیچ کسی به منظور تغیر نام قرار نداده است اما ادراه ثبت احوال و دادگاه ها سخت گیری های شدیدی نسبت به تغیر نام انجام می دهند به همین منظور استمداد و استفاده از وکیل متخصص برای تسریع در رسیدگی و منتج به نتیجه شدن پرونده تغیر اسم ضروری است .

پس از تنظیم دادخواست تغیر نام، تعین وقت رسدگی ، شما باید با حضور در دادگاه دلایل برای تغیر نام یا نام خانوادگی را مطرح نمایید در صورتی که قاضی پرونده سختگیری زیادی نداشته باشد حکم بدوی تغیر نام به نفع شما صادر خواهد شد اما این تمام ماجرا نیست، پس از صدور حکم بدوی 2 حالت پیش روی پرونده شما است حالت اول آن است که اداره ثبت و احوال که طرف دعوی شما و خوانده در دعوای شما می باشد به حکم بدوی صادره اعتراض می کند حالت دوم زمانی است که ادراه ثبت و احوال به رای صادره اعتراضی نکند.

اعتراض اداره ثبت احوال به رای بدوی

اگر ثبت و احوال به رای قاضی مبنی بر اجازه تغیر نام اعتراض کند ناچاراً پرونده به دادگاه تجدید نظر ارسال می شود، متاسفانه دادگاه تجدیدنظر پرونده های مربوط به تغیر نام در تهران بسیار سخت گیر است این را تجربه من که سالها در تهران فعالیت کرده ام به من می گوید.  اگر اداره ثبت اعتراض بزند و رای به دادگاه تجدیدنظر رفته باشد، اگر وکیل نداشته باشید به احتمال بسیار زیاد با این درخواست شما مخالفت شده و شکست خواهید خورد.

خوش بینانه ترین حالت تغیر نام زمانی است که ادراه ثبت احوال به رای بدوی صادر شده هیچ اعتراضی نداشته باشد این راحت ترین و بهترین وخوش بینانه ترین حالت ممکن برای فرد خواهان تغیر نام یا وکیل تغیر نام می باشد.

وکیل تغیر نام

وکیل متخصص برای تغیر نام

وکیل تغیر نام مجموعه عدل جویان سالهای زیادی است که در دادگاه های بدوی و تجدید نطر استان تهران و شهرستان ها برای تغیر نام موکلین خویش فعالیت می کند با توجه به تجربه و سابقه فعالیتی ایشان در زمینه تغیر نام، می توانید با بهره گیری از تجربه و دانش بهترین وکیل دادگستری پرونده خود را سریع تر و راحت تر به نتیجه برسانید.  مشاوره رایگان تغیر نام 44386581-021

تغیر نام بدون مراجعه به دادگاه امکان پذیر است ؟

در سال 1396 دیوان عدالت ادرای طی یک تجدید نظر و تصمیم بسیار منطقی تغیر نام را از دایره قضایی خارج و به عنوان یک خواسته اداری مطرح کرد که بعد از این تصمیم متقاضیان تغیر نام می توانند به ادراه ثبت احوال محل صدور شناسنامه مراجعه کنند و  درخواست تغیر نام را داشته باشند. اما دوباره اداره ثبت احوال مقاومت نشان داده و سختگیری هایی را اعمال کرده و بیان داشته که تنها در صورتی افراد برای تغیر نام به ثبت احوال مراجعه کنند که یا اسم آنها جزوه اسامی ممنوع بوده که در قانون ثبت احوال بیان شده و ما هم در ادامه اسامی ممنوع را خدمت شما بیان خواهیم داشت یا  اشتباهی توسط کارمند ثبت در خصوص تعیین جنسیت فرزند در شناسامه روی داده باشد در غیر این صورت شما باید برای تغیر نام  از طریق قضایی و دادگاه پیگیر باشید.

هزینه تغیر نام

طی گفتگوی با وکیل تغیر نام از ایشان درباره هزینه تغیر نام پرسیدیم، بیان داشتند : برای پرکردن فرم تغیر نام 100 هزارتومان اخذ می گردد در این بین هئیتی با نام هیئت حل اختلاف نیز مبلغی در حدود 10 هزار تومان اخذ می کند متخصص تغیرنام بسیار تاکید داشتند که  اینها هزینه های ابتدایی تغیر نام هستند بسیار توجه داشته باشید که این مبالغ ذکر شده متغیر هستند و قطعا افزایش داشته اند پس هزین تغیر نام ثابت نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *