وکیل متخصص بیمه فوت

وکیل متخصص بیمه فوت

مطابق با قانون مدنی حیات هر فرد با زنده متولد شدن او آغاز می شود و با مرگ وی، خواه به موت حقیقی و خواه به موت فرضی به پایان می رسد. در این بین سرپرست خانواده، دائما به فکر سرانجام و عاقبت اقارب نسبی و همسر خویش می باشد؛ که بعد از مرگ خود وضعیت معاش و هزینه های اقتصادی خانواده وی چه می شود؟ پاسخ به این پرسش، دلیل روی آوردن افراد به بیمه فوت می باشد.

برای تعریف بیمه فوت ابتدا بهتر است بیمه عمر را تعریف کنیم. در تعریفی کلی، بیمه عمر عقدی است میان شخص بیمه گذار و شرکت بیمه ( بیمه گر ) که مطابق با آن، بیمه گذار در فواصل زمانی مشخص یا مستمر و طی قرارداد فی مابین، مبالغ معینی را در وجه بیمه گر پرداخت می نماید و در صورت اینکه فوت یا حادثه ای برای شخص بیمه گذار رخ دهد، شرکت بیمه موظف به پرداخت وجوه پرداختی بیمه گذار به صورت مستمری یا یکجا به بیمه گذار یا اشخاص ثالث معرفی شده از جانب وی، است.

بیمه فوت هم یکی از اشکال بیمه عمر بوده با این مضمون که، اگر بیمه گذار فوت کند بیمه گر موظف به پرداخت خسارت به ذی نفعان بیمه گذار می باشد. نکته شایان ذکر در بیمه فوت این است که این بیمه به دو دسته تقسیم می شود. بیمه فوت عادی و بیمه فوت براساس حادثه.

  وکیل متخصص فروش مال غیر

از این رو است که بیمه فوت ممکن است با پیچدگی های خاص حقوقی رو به رو شود که حل آن و رسیدن به حقوق ذی نفعان متوفی بیمه گذار، راه حلی جز مراجعه به وکیل متخصص در امر بیمه فوت ندارد. گروه وکلای عدلجویان با تیمی متشکل از وکلای مجرب و شایسته، آماده ارائه ی کلیه خدمات لازمه در این خصوص می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *