وکیل امور حسبی , بهترین وکیل امور حسبی در تهران

وکیل امور حسبی , بهترین وکیل متخصص امور حسبی در تهران : در حیطه شغل وکالت، شاخه ای تحت عنوان وکیل امور حسبی وجود دارد که به دعاوی مربوط به امور حسبی رسیدگی می کند.

  • حال سوال اینجاست که دعاوی مربوط به امور حسبی و احوال شخصیه چیست؟
  • دعاوی مربوط به امور حسبی در چه مراجعی مورد رسیدگی واقع می شوند؟
  • آیا مراجعه به وکیل ضرورت دارد و اینکه مزایای مراجعه به وکیل حقوقی چیست؟
  • چگونه می توان به وکیل متخصص در این زمینه مراجعه نمود؟

و سوالاتی از این قبیل که سعی شده است در این مقاله به آن ها پاسخ داده شود.

دعاوی مربوط به امور حسبی

اکثر مردم جامعه با واژگانی همچون دعاوی مربوط به امور حسبی و به تبع آن، وکیل متخصص هیچ گونه آشنایی ندارند؛ این در حالیست که بسیاری از مردم، بارها با مباحثی از قبیل قیمومت، ترکه متوفی، مسائل مربوط به غائب مفقودالاثر، محجورین و در کل احوال شخصیه روبه رو بوده اند.

احوال شخصیه که پیشتر بیان شد، همان مسائل مربوط به امور حسبی بوده و طرح دعوی در خصوص آن ها، به دعاوی امور حسبی معروف می باشند و به فردی که جهت کمک به افراد در خصوص احوال شخصیه فعالیت دارد، وکیل امور حسبی گفته می شود.

  دادگاه تجدید نظر، مراحل رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر

احوال شخصیه

در علم حقوق به ویژه حقوق خصوصی، اهلیت و وضعیت هر فردی احوال شخصیه آن فرد را تشکیل می دهد. اهلیت توانایی انجام اعمال قانونی یک فرد برای انجام امور حقوقی و وضعیت شامل حقوق و وظایف فرد می شود. این دو همواره با همدیگر در ارتباط می باشند که بخش بسیار مهمی از حقوق مدنی را تشکیل می دهند. مهمترین احوالات شخصیه ی هر فرد عبارت است از:

  1. ازدواج
  2. طلاق
  3. نسب

وکیل امور حسبی

مراجع قضایی ذی صلاح جهت رسیدگی به دعاوی امور حسبی

در علم حقوق، جهت رسیدگی به دعاوی مختلف، مراجع خاصی تعیین شده است که افراد برای پیگیری پرونده خود باید به آنجا مراجعه کنند. مراجع قضایی مختلفی جهت رسیدگی به دعاوی امور حسبی معرفی شده اند؛ به صورت کلی دادسراها، شوراهای حل اختلاف، دادگاه خانواده و دادگاه های عمومی حقوقی، مراجع ذی صلاح جهت رسیدگی به دعاوی امور حسبی می باشند اما رئیس کل محاکم تهران اظهار داشته است که رسیدگی به دعاوی امور حسبی باید در مرجعی با عنوان مجتمع قضایی امور حسبی مورد رسیدگی واقع شوند.
با توجه به امکان سردرگمی افراد در همین اول راه جهت طرح دعوی، بهتر است که از یک وکیل متخصص در این زمینه جهت پیگیری پرونده استفاده کنید .

ضرورت مراجعه به وکیل متخصص امور حسبی

پیش از هر چیز بهتر است به این نکته توجه نمود که چون دعاوی حقوقی و کیفری مطرح شده در مراجع حقوقی و قضایی، دعاوی بسیار تخصصی و چالش برانگیزی می باشند، بهتر است به افراد متخصص و ماهر در این زمینه سپرده شوند و وکلا مراحل حقوقی و قضایی را به وکالت از موکل و یا موکلین خود طی نمایند. امور حسبی نیز از جمله اموری می باشد که پیشنهاد می گردد جهت رسیدگی به پرونده های مربوط به آن، حتما به وکیل خانواده مراجعه گردد.این یک اصل عقلی     می باشد که هر فردی در اموری که به آنها علمی ندارد باید به متخصص آن امور مراجعه کند.

  وکیل متخصص وصول مطالبات

از آنجا که وکیل پایه یک دادگستری کاملا به مفاهیم و مباحث تخصصی مربوط به این گونه دعاوی مسلط می باشد و تجربه لازم را در زمینه کسب نتیجه مطلوب را دارد، سرعت رسیدگی به پرونده های مربوطه افزایش یافته و در وقت افراد صرفه جویی می گردد. وکیل بر حسب تجربه خود، از بهترین روش برای پیگیری پرونده شما در مرجع صالح استفاده خواهد نمود و می تواند به شخصه و بدون نیاز به حضور موکل و یا موکلین خود، مراحل قانونی دعوی را پیش ببرد. وکیل متخصص حقوقی مسائل ثقیل حقوقی را برای موکل خود به زبان ساده بیان نموده و به بهترین نحو ممکن، موکل خود را در جریان رسیدگی قرار می دهد. بنابراین مراجعه به وکیل کیفری و کسب مشاوره حقوقی ضرورتی انکار ناپذیر است.

بهترین وکیل امور حسبی تهران

امور حسبی از جمله اموری است که مربوط به احوال شخصیه است و دیون و مطالبات متوفی از مسائل رایج امور حسبی می باشد دادگاه های حقوقی مکلفند نسبت به این امور اقدام نموده و تصمیمی اتخاذ نمایند بدون اینکه رسیدگی به آنها متوقف به وقوع اختلاف و منازعه بین اشخاص و اقامه دعوی از طرف آنها باشد. اشخاص ذینفع میتوانند شخصا در دادگاه حاضر شوند یا از وکلای دادگستری استفاده نمایند. از آنجا که قوانین امور حسبی دارای عناوین متعددی می باشد و هرشخص نسبت به نوع ارائه درخواست ابتدا باید با اگاهی کامل اقدام کند تا روند رسیدگی را تسهیل و از رفت و آمدهای بی مورد و خسته کننده کاسته شود.
وکیل متخصص امور حسبی در راستای انجام وظیفه و اعمال اختیارات، آشنا و ماهر به قوانین میباشد.

  وکیل استفاده از سند مجعول

وکلای دل سوز ما با درنظر گرفتن مشکلات مالی مردم ، هزینه های مربوط به پیگیری پرونده های امور حسبی را به پایین ترین حد خود رسانده است تا همه مردم بتوانند از خدمات وکیل ارزان قیمت بهره مند شوند.

هزینه و قیمت

با توجه به حساسیت ماجرا و تاثیرگذاری در آینده افراد و حجم بالای کار وکیل در پرونده های امور حسبی، هزینه و قیمت اخذ وکیل در این رابطه زیاد است. اما گروه حقوقی عدل جویان در اقدامی کم نظیر و در راستای هدف خود که بهره مندی همه مردم ایران از خدمات ما می باشد با کمترین و ارزان ترین و به صرفه ترین هزینه ، پرونده امور حسبی شما را توسط مجرب ترین و بهترین وکیل امور حسبی تهران پیگیری می نماید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *