وکیل افزایش سرمایه % تخصصی

وکیل متخصص افزایش سرمایه : افزایش سرمایه یکی از اصطلاحات رایج در بازار سرمایه می باشد، که هدف از آن تامین منابع مالی جدید برای گسترش فعالیت های شرکت و یا اصلاح ساختار سرمایه شرکت است. شرکت ها به منظور توسعه فعالیت های خود و حفظ و افزایش قدرت رقابت با رقبا اقدام به افزایش سرمایه شرکت می نمایند.

وکیل افزایش سرمایه

برای افزایش سرمایه ابتدائا هیأت مدیره نسبت به افزایش سرمایه شرکت تصمیم گیری نموده و در صورت مثبت بودن نظر اعضا، طرح افزایش سرمایه شرکت در جلسه مجمع عمومی فوق العاده به رای گیری سهام داران می رسد. افزایش سرمایه در تعریفی کلی به افزایش تعداد سهام منتشره توسط شرکت های سهامی گفته می شود که ممکن است به طرق زیر صورت پذیرد:

  1. از محل سود انباشته
  2. تجدید ارزیابی و دارایی های شرکت
  3. آورده های نقدی
  4. روش صرف سهام

کدامیک از روش های افزایش سرمایه مناسب برای شرکتها می باشد؟

وکیل شرکت : همانطور که باید بدانید ساختار و اساس هر شرکت با یکدیگر متفاوت است بنابراین در هر شرکت روشها و پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد یعنی نمی توان یک روش و اصول را برای تمام شرکتها به کار برد و نتیجه مطلوبی را انتظار داشت. حال باید روشی را در نظر گرفت که منابع مالی و منفعت و سود جدیدی را به شرکت سرازیر نماید و وضعبت مناسبی را برای شرکت ایجاد کند.بنابراین افزایش سرمایه از طریق آورده نقدی و آنهم از طریق صرف سهام می تواند روشی مناسب و جایگزین سایر روش ها معرفی شود و برای شرکتها مناسب تر باشد.

باید اضافه کرد که روش تجدید ارزیابی دارایی ها به علت اینکه عملا آورده نقدی وارد شرکت نمی کند و فقط یک عملیات حسابداری جهت بازیابی صورتهای مالی شرکت محسوب می شود.
مزایای اصلی روش سود انباشته این است که منجر به آن می گردد که حداقل سود انباشته شرکت از شرکت بیرون نمی رود و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نکات مهم در مورد افزایش سرمایه

  1. در زمان افزایش سرمایه در شرکت باید در مجمع آن شرکت تصویب گردد و آنهم شامل حال افرادی می گردد که در وقت تشکیل مجمع بعنوان سهامدار آن شرکت در مجمع بوده باشد.
  2. افزایش سرمایه شرکت در مجمع عمومی فوق العاده باید به تصویب برسد، همانطور که می دانید هر شرکت باید یک روزنامه کثیر النتشاری را بعنوان روزنامه رسمی شرکت که آگهی های مربوط به تشکیل جلسات ، دعوت نامه برای سهامداران و تغییرات در اساسنامه و امثالهم را به اطلاع سهام داران برساند، منتشر می کند که گواهی حق تقدم خرید سهام نیز می تواند از طریق این روزنامه برای افرادی که تمایل داشته باشند نیز اطلاع رسانی می شود.
  3. در مواردی دیده شده است که شرکتها در زمان اقدام به افزایش سرمایه از روشهای ترکیبی یا استفاده همزمان از دو روش را انتخاب می کنند که در این مدل دو روش با یکدیگر تلفیق شده است.

وکیل افزایش سرمایه : افزایش سرمایه و محاسبه مقدار سهام پس از این افزایش، از دغدغه های شرکت های حقوقی بوده و هست. موسسه حقوقی عدلجویان متشکل از وکلای جوان و مجرب، آماده ارائه کلیه خدمات مربوط به افزایش سرمایه می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *