مشاوره حقوقی پولشویی

مشاوره حقوقی پولشویی : پولشویی از جمله اصطلاحاتی می باشد که ایرانی ها در قرن حاضر بسیار در عناوین خبری رسانه ها و روزنامه ها و… شنیده و شاید بتوان ادعا کرد هنوز هم بسیاری از مردم آشنایی صحیح و کافی به این جرم ندارند. این جرم هرچند یک جرم مالی و در عرصه اقتصادی رخ می دهد اما در مواردی می تواند به شدت امنیت عمومی یک جامعه را در معرض خطر قرار داده و همین امر اسباب ضرورت برخورد قانونگذار با مباشران و معاونان این جرم را فراهم نموده است. مشاوره حقوقی پولشویی در این عرصه می تواند به بسیاری از سوالات پرابهام مراجعه کنندگان پاسخ دهد.

مشاوره حقوقی رایگان پولشویی

از مهمترین مسائلی که باید در سطح جامعه نسبت به آن فرهنگ سازی صورت پذیرد،مسئله مراجعه به بهترین وکیل پایه یک دادگستری در همه مسائل و پرونده های حقوقی می باشد. هزینه مشاوره حقوقی تلفنی رایگان است و مشاوره حقوقی  حضوری نیز با توجه به میزان زمان و تخصص آن متغیر است در صورت عدم توانایی مالی مشاوره حقوقی حضوری نیز با افتخار انجام می شود .برای بهرهمند شدن از مشاوره حقوقی رایگان با وکلای مجرب  گروه حقوقی عدل جویان در ارتباط باشید.

پولشویی چسیت؟

این جرم در منابع قانونی مدون تعریف نشده است اما می توان آن را بدین گونه تعریف نمود که: پولشویی عملیاتی است مبنی بر مشروع جلوه دادن منشا کسب یک مال نامشروع از طرق قانونی با مخفی نمودن منشا اخذ مال. این کار از جمله مهمترین کارهای کلاهبرداران و قاچاقچیان و از همه مهمتر اختلاسگران اقتصادی است که ضرورت مقابله با آن با جرم انگاری پولشویی در سال ۱۳۸۶ قانونی شد و سبب فعالیت بسیاری از وکلا در زمینه جرایم مربوط به پولشویی و ارائه مشاوره حقوقی پولشویی به مراجعه کنندگان گشت.

شرایط تحقق پولشویی در قوانین جمهوری اسلامی ایران

بر طبق ماده ۲ قانون مبارزه با پولشویی ایران، شرایط تحقق پولشویی به صورت واضح بیان شده اند که عبارت است از:

  1. هرگونه تحصیل و به دست آوردن مال از طریق نا مشروع
  2. تملک مال به دست آمده از طرق غیر قانونی
  3. نگهداری از مال فوق الذکر با روش های قانونی و معتبرو یا استفاده از مال به ظاهر قانونی و مشروع، هرچند فرد عالم به روش تحصیل مال نباشد

در برخی موارد افراد بی آنکه بدانند درگیر جرم پولشویی می گردند. اصولا استفاده از شماره حساب های بانکی متداول به نام پدر، مادر، همسر و یا فرزندان از عمده ترین روش های ابراز جرم پولشویی است. چرا که مجرمان در این مسیر افراد دیگری را نیز درگیر جرم خود نموده و برخی حتی از نام شرکت های حقوقی و شماره حساب بانکی اشخاص حقوقی سوء استفاده می نمایند. با توجه به عدم آشنایی عامه مردم با چنین مواردی، بهتر است در زمان مواجهه با جرم پولشویی به وکیل پولشویی مراجعه شود تا ضمن اخذ مشاوره حقوقی پولشویی بر روند رسیدگی و نحوه پیگیری پرونده نیز آگاه شوید.

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی پولشویی

مشاوره حقوقی پولشویی به صورت تلفنی

شما میتوانید با یک تماس از اطلاعات اولیه بهره مند شوید ولی توصیه می شود در دعاوی ملکی و قراردادی حتما مدارک را به وکیل و مشاور خود ارائه نمایید . و از مشاوره حقوقی حضوری بهره مند شوید. مسائل و پرونده های کیفری نیز از دشواری و پیچیدگی خاصی برخورداند،افرادی که دچار پرونده های کیفری می شوند به دلیل عدم آگاهی از مسائل کیفری و راه های دفاع در پرونده های کیفری اغلب با شکست در پرونده ی خود روبه رو می شوند.

یکی از راه های کسب اطلاعات مفید و سودمند در زمینه دعاوی کیفری تماس با وکلای گروه حقوقی عدل جویان و استفاده از مشاوره حقوقی تلفنی رایگان عدل جویان می باشد.گروه حقوقی عدل جویان به صورت شبانه روزی آماده ارائه مشاوره حقوقی تلفنی یا آنلاین می باشد، پرونده های کیفری از حساسیت بالایی برخوردارند هستند و سعی نکنید تا بدون وکیل و بدون کسب مشاوره حقوقی تلفنی یا حضوری در دادگاه حضور یابید، گروه حقوقی عدل جویان در پی کاستن هزینه های شما مشاوره حقوقی تلفنی رایگان را در زمینه کیفری ارائه می دهد.

مجازات جرم پولشویی

مجازات جرم پولشویی در ماده ۹ قانون مبارزه با پولشویی مورد توجه قرار گرفته است. قانون گذار ارتکاب این جرم را توسط هر دو شخص حقیقی و حقوقی بیان نموده که بر طبق آن، اشخاص حقیقی مرتکب پولشویی ابتداعاً به استرداد مبلغی که مورد پولشویی واقع شده است و همچنین استرداد تمام منافع حاصل از آن محکوم می گردند. البته این درصورتی است که مجرم خود به منشأ پول آگاه باشد و مورد سوء استفاده واقع نشده باشد.

بیشتر افرادی که به وکیل مراجعه کرده و در خواست مشاوره حقوقی پولشویی را دارند ، افرادی هستند که در این عرصه مورد سوء استفاده واقع شده اند. همچنین مجرم موظف به پرداخت مبلغی برابر با عواید جرم به حساب درآمد عمومی بانک مرکزی می گردد. در صورتی که شخص مرتکب پولشویی، یک شخص حقوقی باشد، مجازات مقرر شده از منع فعالیت شرکت برای چند ماه تا انحلال کامل شرکت با توجه به میزان جرم مرتکب شده خواهد بود.

در سال ۹۷ و در جریان بررسی لایحه اصلاح قوانین مربوط به مبارزه با پولشویی جزئیات مجازات به نحو مطلوب تری مطرح گردیده است که بر اساس آن، اگر پولشویی و عواید حاصل از آن به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال باشد، مجرم به حبس تعزیری از دو تا پنج سال و اگر بیش از این مبلغ باشد به حبس تعزیری از پنج تا ده سال محکوم می گردد. همچنین اشخاص حقوقی مرتکب پولشویی محکوم به پرداخت جزای نقدی معادل دو تا چهار برابر وجه تحصیل شده از راه نامشروع و عواید حاصل از آن می گردند.

مشاوره حقوقی پولشویی غرب تهران

گروه حقوقی عدل جویان در غرب تهران،صادقیه، اقدام به ارائه مشاوره حقوقی در همه مسائل حقوقی توسط وکلای دل سوز و متعهد خود می نماید برای بهره مند شدن از ارزانترین و کاربردی ترین مشاوره حقوقی صادقیه به دفتر وکالت گروه حقوقی عدل جویان واقع درغرب تهران،صادقیه مراجعه نمایید.

مرجع صالح رسیدگی به جرم پولشویی

پولشویی یکی از جرائم مالی و رسیدگی به آن در حیطه صلاحیت دادسرا و دادگاههای کیفری می باشد و روند رسیدگی به آن از قانون آیین دادرسی کیفری تبعیت می کند. طبق لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، شعبی از دادگاه های عمومی در تهران و در صورت نیاز در مراکز استان ها جهت رسیدگی به جرم پولشویی تعیین شده اند. در صورتی که فردی متوجه سوءاستفاده از وی و یا شرکت حقوقی خود جهت پولشویی گردد، می تواند پس از کسب مشاوره حقوقی پولشویی، به دادسرای کیفری محل وقوع جرم شکایت نموده و درخواست پیگیری پرونده را نماید.

مشاوره حقوقی به صورت حضوری برای پولشویی

مشاوره های حقوقی گروه حقوقی عدل جویان توسط وکلای متخصص ارائه می شود،با کسب اطلاعات حقوقی از طریق اخذ مشاوره حقوقی از گروه حقوقی عدل جویان اقدامات لازم برای پیشبرد و پیگیری پرونده ی خود را بادقت و سرعت بیشتری پیش خواهید برد که درنهایت به پیروزی و موفقیت در پرونده منتهی خواهد شد. روه حقوقی عدل جویان با وکلای متخصص خود در زمینه های مختلف حقوقی آماده ارائه خدمات حقوقی اعم از ثبت دادخواست و نوشتن لایحه و تنظیم قرارداد و اخذ وکالت پرونده شما می باشد،همچنین برای اخذ بهترین و کاربردی ترین مشاوره حقوقی غرب تهران می توانید از طریق تلفنی یا حضوری یا از طریق سایت گروه حقوقی عدل جویان با گروه حقوقی عدل جویان در ارتباط باشید.

مشاوره حقوقی آنلاین

منظور از مشاوره حقوقی آنلاین ارائه مطالب و مشاوره حقوقی به صورت آنلاین در سایت گروه حقوقی عدل جویان می باشد،برای بهره مندی از مشاوره حقوقی آنلاین گروه حقوقی عدل جویان باید به سایت گروه حقوقی عدل جویان مراجعه کنید و از مقالات منتشر شده در سایت گروه حقوقی عدل جویان در زمینه مسائل مختلف حقوقی با عناوین مشاوره حقوقی بهره مند شوید درضمن ، قسمت پرسش وپاسخی در سایت موسسه حقوقی عدل جویان برای شما عزیان درنظر گرفته شده تا بامراجعه به آن سوال یا مشکل یا مسئله حقوقی خود را به صورت آنلاین مطرح نمایید، منتظر ارائه جواب توسط وکلای با تجربه و دل سوز گروه حقوقی عدل جویان باشید، بدین ترتیب از مشاوره حقوقی آنلاین گروه حقوقی عدل جویان بهره مند می شوید.ن

کته بسیار قابل توجه در مشاوره حقوقی آنلاین گروه حقوقی عدل جویان، رایگان بودن مشاوره حقوقی گروه حقوقی عدل جویان می باشد،در واقع تمامی خدمات ارائه شده درسایت گروه حقوقی عدل جویان رایگان و بدون هزینه بوده،بنابراین شما عزیزان با مراجعه به سایت گروه حقوقی عدل جویان از مشاوره حقوقی آنلاین آن هم به صورت رایگان بهره مند می شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *