مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق

مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق: طلاق یکی از اوصاف مربوط به احوال شخصیه است که می تواند مشکلات فردی و اجتماعی بسیاری ایجاد کند . همواره جوامع مختلف تلاش می کنند تا با ایجاد فرهنگ سازی در مورد ازدواج صحیح و آموزش آنچه که باید قبل از ازدواج رعایت شوند از وقوع طلاق جلوگیری کرده یا در صورت وقوع بتوانند ضررهای ناشی از آن را کنترل کرده یا به حداقل برسانند .

از اثرات فردی طلاق در مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق می توان به ایجاد مشکلات روحی و روانی مانند افسردگی برای طرفین طلاق و بالاخص زوجه اشاره کرد که با افزایش این رویداد ، جامعه به نیز به سمت افسردگی پیش رفته و از حالت پویا خارج می شود . از دیگر مشکلات فردی طلاق که منجر به مشکلات اجتماعی می شود می توان به اعتیاد اشاره کرد که فرد در نتیجهء فشار روحی ، مواد مخدر را تنها راه تسکین خود می یابد .

در مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق باید بیان داشت که یکی از اشکال طلاق که بین زوجین صورت می گیرد طلاق در خارج کشور است یعنی افراد تصمیم می گیرند تا طلاق خود را در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی به ثبت برسانند ، در اینجا مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق اهمیت پیدا می کند تا با بهره مندی از مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق گروه حقوقی عدل جویان اطلاعات سودمند و کاربردی به دسا آورید. شنیدن کلمه تنفیذ ، تنفیذ در عقود فضولی به ذهن متبادر می شود در صورتی که این دو فقط در معنای لغوی مشترک هستند و ارتباطی به یکدیگر ندارند . تنفیذ در لغت به معنای اجازه دادن و تایید کردن است و تنفیذ در طلاق به معنای تایید کردن طلاق می باشد اما این تنفیذ چگونه و توسط چه کسی صورت خواهد پذیرفت ؟

مشاوره حقوقی حضوری

باتوجه به مطالب مذکور در مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق ، امیدوارم به اهمیت لزوم مراجعه به وکیل دادگستری و استفاده از مشاوره حقوقی حضوری وکلای گروه حقوقی عدل جویان پی برده باشید.گروه حقوقی عدل جویان در پی هدف خود که بالابردن اطلاعات و آگاهی مردم در مسائل حقوقی می باشد جلسات مشاوره حقوقی حضوری را باکمترین هزینه برگزار می کند.شما درطی جلسات مشاوره حقوقی حضوری عدل جویان به سطح آگهی خوبی در زمینه مسائل مختلف حقوقی اعم از خانواده ،کیفری،امورحسبی و.. می رسید تا درهنگام مواجه با مشکل حقوقی اطلاعات مفید و کاربردی در رابطه با آن داشته باشید و بتوانید اقدامات ابتدایی در رابطه با مشکل حقوقی را انجام دهید سپس به وکلای گروه حقوقی عدل جویان مراجعه کنید..

مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق

برای ثبت طلاق توافقی در داخل مرزهای جمهوری اسلامی ایران زوجین باید بعد از اخذ گواهی عدم امکان سازش از سوی دادگاه خانواده به دفاتر ثبت طلاق مراجعه کنند اما در مورد طلاق خارج از کشور ، زوجین می توانند در خارج از کشور طلاق خود را به ثبت برسانند اما برای بهره مندی از آثار آن مانند ازدواج مجدد در داخل مرزهای ایران باید این طلاق به تایید دادگاه های ایران برسد در راستای مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق باید بیان داریم که قانون حمایت خانواده 1391 در رابطه با تنفیذ طلاق چنین بیان می دارد ” هرگاه ایرانیان مقیم خارج از کشور امور و دعاوی خانوادگی خو د را در محاکم و مراجع صلاحیت دار محل اقامت خویش مطرح کنند ، احکام این محاکم یا مراجع در ایران اجرا نمی شود مگر آن که دادگاه صلاحیت دار ایرانی این احکام را بررسی و حکم تنفیذی صادر کند “

مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی عدل جویان توسط وکلای دادگستری و مشاورین و دکترین حقوقی انجام می شود ؛ با استفاده از علم و تجربه حقوقی خود از طریق تلفنی بهترین و سریع ترین راه ها را برای رسیدن به حقتان بیان می کنند.یکی از افتخارات گروه حقوقی عدل جویان آن است که سعی بر آن شده که هیچ کس به دلیل مشکل مالی از کسب اطلاعات حقوقی واحقاق حق محروم نشود،در همین راستا اقدامات بزرگ و دل سوزانه ای انجام داده است ،یکی از این اقدامات ارائه مشاوره حقوقی تلفنی رایگان و همچنین ارائه مشاوره حقوقی رایگان در سایت گروه حقوقی عدل جویان می باشد که شما با مراجعه به سایت گروه حقوقی عدل جویان و کلیک بر روی قسمت (پرسیدن سوال جدید) می توانید سوال خود را مطرح سازید. عدم آگاهی نسبت به مسائل حقوقی می تواند آثار جبران ناپذیری بر زندگی شما بگذارد بنابراین با تماس با گروه حقوقی عدل جویان و کسب مشاوره حقوقی تلفنی از حق و حقوق خود آگاهی پیدا کرده و نسبت به احقاق حق خود اقدام نمایید.

شرایط تفقذ طلاق در محاکم ایران

محاکم ایران در صورتی طلاق را تنفیذ خواهند کرد که که رای صادره از دادگاه خارجی با رعایت دو رکن زیر صورت بگیرد :

  1. مرجع رسیدگی کننده به طلاق در خارج از کشور صلاحیت رسیدگی را داشته باشد .
  2. قانونی که با آن حکم طلاق صادر شده است مغایر با قوانین ایران نباشد .

تنفیذ در طلاق تنها موردی است که باید در مورد اصل حکم آن ، تنفیذ صورت بگیرد و اما در مورد بقیه احکام صرفا در مورد اجرای آن تنفیذ صورت می پذیرد . در گذشته ثبت طلاق با ارائه حکم طلاق صادره از دادگاه خارجی و صیغه شرعی به عمل می آمد و نیازی به تنفیذ آن در دادگاه خانواده داخل کشور نبود اما پس از تصویب ماده واحده اصلاح مقررات مربوط به طلاق 1371 ، ثبت کلیه طلاق ها منوط به حکم دادگاه مدنی خاص ( دادگاه خانواده ) شد و در نتیجه ثبت طلاق در خارج از کشور متوقف شد اما به دلیل مشکلاتی که این موضوع برای زوجین و خانواده ها ایجاد می کرد مقرر گشت که در چند مورد ثبت این طلاق ها در کنسولگری یا دفاتر نمایندگی صورت پذیرد .

مشاوره حقوقی غرب تهران

گروه حقوی عدل جویان در غرب تهران به روش های مختلف اقدام به ارائه مشاوره حقوقی غرب تهران می نماید،وکلای گروه حقوقی عدل جویان از طریق مشاوره حقوقی حضوری ،مشاوره حقوقی تلفنی ،مشاوره حقوقی آنلاین،مشاوره حقوقی ۲۴ساعته،مشاوره حقوقی رایگان سعی در برطرف کردن مشکل حقوقی شما دارند.برای بهره مند شدن از مشاوره حقوقی تلفنی گروه حقوقی عدل با شماره ۴۴۳۸۶۵۸۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین برای بهره مند شدن از مشاوره حقوقی آنلاین گروه حقوقی عدل جویان باید به سایت گروه حقوقی عدل جویان مراجعه کنید.ارائه مشاوره ی حقوقی به طریق مختلف و ارائه مشاوره حقوقی ارزان و رایگان توسط وکلای دل سوز و متعهد گروه حقوقی عدل جویان،همه عواملی هستند که سبب می شود مردم اعتماد خاصی به گروه حقوقی عدل جویان داشته و به محض بروز مشکل حقوقی به وکلای گروه حقوقی عدل جویان در غرب تهران مراجعه می کنند.

موارد ثبت طلاق در کنسولگری یا دفاتر نمایندگی

 

  • زوجین جهت طلاق در خارج از کشور به دادگاه دادخواست طلاق داده و پس از اخذ حکم طلاق به مراکز اسلامی موجود مانند مراکز تحقیقات و پژوهش امور دینی و مذهبی اعم از جعفری ، حنفی ، شافعی ، مالکی و حنبلی مراجعه کرده و صیغه طلاق با حضور دو شاهد عادل مورد تایید وزارت امور خارجه جاری می شود سپس زوجه با دردست داشتن حکم طلاق صادره از دادگاه خارجی و گواهی جاری شدن صیغه طلاق به کنسولگری ایران مراجعه کرده و تقاضای ثبت طلاق را دارند در صورتی که مانع خاصی وجود نداشته باشد کنسولگری اقدام به ثبت طلاق کرده و دیگر نیازی به تنفیذ آن در دادگاه های خانواده داخل کشور نیست .
  • بر اساس تبصره ماده15 قانون حمایت خانواده 1391 ” ثبت طلاق ایرانیان مقیم خارج از کشور در کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران به درخواست کتبی زوجین یا زوج با ارائه گواهی اجرای صیغه طلاق توسط اشخاص صلاحیت د ار که با پیشنهاد وزارت امور خارجه و تصویب رییس قوه قضاییه به کنسولگری ها معرفی می شوند امکان پذیر است “

 

  • وجود حکم طلاق صادره از دادگاه خارجی و گواهی اجرای صیغه طلاق که در این حالت زوج جهت ثبت این طلاق به دفاتر نمایندگی مراجعه کرده اما زوجه از حضور در نمایندگی جهت ثبت آن امتناع می کند در این حالت دفتر نمایندگی با اخذ رای دادگاه و گواهی صیغه طلاق و اخذ درخواست کتبی از جانب زوج ، مراتب را به زوجه اطلاع می دهد و چنانچه از تاریخ صدور حکم به مدت یک ماه ، زوجه مراتب اعتراض خود را با ذکر ادله و مستندات به دفاتر نمایندگی ارائه نکند نمایندگی اقدام به ثبت طلاق خواهد کرد .
  • در این حالت زوجه با در دست داشتن اسناد سجلی و صیغه نامه طلاق و حکم دادگاه خارجی به کنسولگری و یا دفاتر حافظ منافع ایران مراجعه کرده و درخواست ثبت طلاق را دارد که این بار زوج از حضور در دفتر امتناع میکند که با اخذ درخواست کتبی از زوجه این رویداد به اطلاع زوج خواهد رسید و وی از تاریخ صدور ابلاغیه به مدت یک ماه زمان دارد تا اعتراضات خود را نسبت به این موضوع به دفتر نمایندگی ارائه دهد . در صورت عدم اعتراض در مدت مقرر ، دفتر به ثبت طلاق اقدام خواهد کرد
  • این حالتی است که زوجین طلاق خود را در دادگاه خارجی قطعی کرده وبا حضور در مراکز اسلامی مورد تایید وزارت امور خارجه صیغه نامه اجرای طلاق خود را دریافت کرده اند اما هیچ یک از طرفین برای ثبت طلاق به نمایندگی مراجعه نکرده اند و زوج یا زوجه یا و کلای آنان در ایران و در دادگاه صالح شهرستان تهران دعوای تنفیذ حکم طلاق صادره از دادگاه خارجی را مطرح می کنند ودادگاه با بررسی اسناد و مدارک و شواهد موجود اقدام به تنفیذ طلاق کرده و اجازه ثبت آن را توسط دفاتر ثبت طلاق را صادر می نماید . برای اقامه این دعوا چنانچه زوجین هر دو مقیم خارج از کشور باشند دادگاه خانواده شهرستان تهران و در صورتی که یکی از طرفین در ایران سکونت موقت داشته باشد دادگاه محل سکونت موقت وی برای رسیدگی صالح خواهد بود و فرقی ندارد این دعوا از طرف خواهان مطرح شده باشد یا خوانده .

نکته مهم در مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق آن است که در مواردی نیز ممکن است که صیغه طلاق بین زوجین جاری نشده باشد و صرفا حکم دادگاه خارجی موجود باشد در این وضعیت چنانچه قاضی رسیدگی کننده حکم طلاق صادره را مغایر با قوانین ایران نبیند وهمچنین قاضی صادر کننده حکم طلاق قوانین دولت متبوع زوجین را راعایت کرده باشد مانعی برای تنفیذ طلاق به منظور اجرای صیغه طلاق و ثبت آن وجود ندارد وچنانچه زوجین تنها حکم طلاق را بگیرند و صیغه طلاق را جاری نکرده باشند امکان ثبت طلاق در نمایندگی وجود ندارد و باید در دادگاه خانواده ایران تنفیذ و ثبت گردد .

باید در مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق بیان داریم که حالت خاص دیگری نیز وجود دارد که زوجین بدون صدور حکم طلاق از دادگاه خارجی به مراکز اسلامی مراجعه کرده و صیغه طلاق را جاری میکنند که در این صورت این طلاق به تایید مقامات ایرانی اعم از سفارت ، کنسولگری و یا دفتر حافظ منافع ایران نمی رسد .

طبق قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق 1371 دفاتر رسمی طلاق حق ثبت طلاق هایی که گواهی عدم امکان سازش برای آن ها صادر نشده است را ندارند و در صورت ثبت ، از ادامه فعالیت دفتر ثبت طلاق جلوگیری به عمل خواهد آمد .

اما در نهایت باید در مشاوره حقوقی تنفیذ طلاق بیان داریم، روشی که در حال حاضر رایج است این است که زوجین به وکلایشان در ایران وکالت میدهند تا وکالتا مراحل طلاق را پیگیری کنند و به ثبت برسانند که در این صورت دیگر نیازی به مراحل تنفیذ طلاق نمیباشد چون حکم طلاق اساسا در ایران صادر شده است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *