مشاوره حقوقی تعدیل نفقه

مشاوره حقوقی تعدیل نفقه : نفقه از جمله حقوقی در زندگی مشترک می باشد که باید توسط زوج پرداخت شود، منظور از نفقه ، تامین هزینه های زندگی زوجه توسط زوج می باشد؛ قانون مدنی نفقه را پرداخت هزینه های مربوط به غذا و دارو و لباس زوجه و تهیه ابزار و وسایل زندگی مشترک و حتی تامین هزینه های مربوط به درمان زن می باشد. نکته قابل توجه در مشاوره حقوقی تعدیل نفقه آن است که حتی هزینه های آرایشی زن نیز باید توسط مرد پرداخت شود.

مسئله مهم دیگر در تعدیل نفقه مقدار و میزان نفقه زوجه می باشد که اختلافات زیادی دراین زمینه وجود دارد. نکته قابل توجه در متفاوت بودن نفقه هر زنی با زن دیگر است، به این معنا که نفقه هر زنی بنابر شرایط و مواردی که در ادامه  بیان خواهیم کرد متفاوت خواهد بود.

نفقه هر زنی با توجه به سطح تحصیلات و شرایط زندگی خانوادگی ، با درنظر گرفتن منطقه و محل زندگی زوجه و مقایسه زوجه با سایر زنان در سطح او تعین وپرداخت می شود.

مشاوره حقوقی حضوری تعدیل نفقه

بهترین راه برای کسب اطلاعات حقوقی مفید و کاربردی در زمینه تعدیل نفقه مراجعه حضوری به دفتر وکالت عدل جویان و استفاده از دانش و تجربه وکلای خبره می باشد. برای این منظور باید به آدرس: صادقیه .خیابان شهدای صادقیه جنوبی.جنب رستوران پاییز پلاک41 طبقه4 مراجعه کنید.

 تعدیل نفقه

ممکن است دادگاه با توجه به وضعیت ظاهری و سطح تحصیلات زوجه و سایر موارد مذکور مبلغی را به عنوان نفقه برای وی تعیین کند و مرد را ملزم به پرداخت آن مقدار نفقه نماید اما مرد در حال حاضر توانایی و استطاعت لازم برای پرداخت را نداشته باشد در چنین حالتی مسئله تعدیل نفقه پیش می آید. مرد می تواند با اثبات عدم توانایی و استطاعت خود بر پرداخت نفقه درخواست تعدیل نفقه را نماید، منظور از تعدیل نفقه معادل کردن و یا یکسان نمودن و برقرای موازنه بین توانایی مالی و حقوق و دریافتی مرد با میزان نفقه ای که قراراست پرداخت نماید می باشد.

 

مشاوره حقوقی تعدیل نفقه

نکته مهمتری که باید در مشاوره حقوقی تعدیل نفقه بیان داشت آن است که ممکن است در خواست تعدیل نفقه از سوی زن باشد به این شکل که پس از صدور حکم به پرداخت نفقه وضعیت مالی مرد با توجه به هر دلیلی بهتر شود و توانایی مالی مرد افزایش پیدا کند.

درخواست تعدیل نفقه برای فرزندان

گاهی درخواست تعدیل نفقه، برای فرزندان است. زنی که از همسرش طلاق گرفته است می تواند با توجه به تورم و تغیر قیمت ها و شرایط اقتصادی موجود در جامعه درخواست افزایش نفقه فرزندان خود را نماید در چنین حالتی زن می تواند به گروه حقوقی عدل جویان مراجعه کند واطلاعات بیشتری را در زمینه مشاوره حقوقی تعدیل نفقه دریافت نماید و با کسب اطلاعات لازم حقوقی درخواست تعدیل نفقه را تنظیم نماید.

موارد تعدیل نفقه

در مشاوره حقوقی تعدیل نفقه مواردی که امکان تعدیل نفقه وجود را را بیان می کنیم:
1-در خوسات تعدیل نفقه از سوی زوج به دلیل عدم توانایی مالی مرد در پرداخت نفقه
2- درخواست تعدیل نفقه از سوی زوجه به دلیل افزایش حقوق و یا بهتر شدن شرایط مالی مرد
3-در خواست تعدیل نفقه فرزند به دلیل کافی نبودن نفقه پرداختی با نیاز ها و درخواست های عرفی فرزند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *