مشاوره حقوقی ازدواج بدون اجازه پدر

مشاوره حقوقی ازدواج بدون اجازه پدر:در کشور ما، ایران ازدواج دختر باکره با اذن واجازه پدر یا جد پدری او انجام می پذیرد، قانون و شرع این اجازه را به دخترباکره نمی دهد که بدون اجازه پدر ازدواجی صورت پذیرد.

مشکل زمانی پیش می آید که دختر خانومی خواستار ازدواج با پسری می شود اما پدرش مانع ازدواج آنها می شود در مقاله مشاوره حقوقی ازدواج بدون اجازه پدر در پی آن هستیم که راه های قانونی ازدواج بدون ازدواج پدر را برایتان بیان سازیم.

دختر باکره

اولین مسئله ای که باید در زمینه مشاوره حقوقی ازدواج بدون اجازه پدر بررسی و مشخص شود لفظ باکره می باشد.

در حقوق دختران باکره ،دخترانی هستند که بکارت آنها هنوز از بین نرفته یا با مردی رابطه جنسی نداشته اند .

قانون ازدواج دختران باکره را منوط به اذن و اجازه پدرشان یا در صورت نبود پدر، جد پدری وی کرده است.

مسئله ای که باید  مطرح ساخت آن است که امکان دارد ،پرده بکارت دختری بدون وجود رابطه جنسی زایل شود.

اتفاقا علل و عوامل زیادی موجب از بین رفتن پرده بکارت می شود از جمله آنها : زایل شدن پرده بکارت در اثر انجام حرکات ورزشی می باشد، یکی دیگر از عوامل زایل شدن پرده بکارت پرش می باشد.

  مشاوره حقوقی گواهی عدم امکان سازش

بنابراین امکان زایل شدن پرده بکارت بدون وجود رابطه جنسی هم وجود دارد، درچنین حالتی که پرده بکارت دختری به علتی غیر از رابطه جنسی زایل شده است همچنان این دختر، یک دختر باکره محسوب می شود همچنین اگر دختری به ازدواج مردی در بیاید اما در طی دوران عقد یا ازدواج هنوز پرده بکارت وی زایل نشده باشد، این دختر نیز هنوز باکره به حساب می آید و با اینکه یک بار ازدواج کرده اما برای ازدواج دوم باز هم نیاز به اذن و اجازه پدر دارد.

مشاوره حقوقی ازدواج بدون اجازه پدر

زایل شدن پرده بکارت در رابطه غیر شرعی

باید توجه داشت چنانچه بکارت دختری به واسطه داشتن رابطه جنسی شرعی یا غیر شرعی زایل شده باشد این دختر دیگر باکره محسوب نمی شود.

 حتی اگر بدون تمایل و مورد تجاوز هم قرار گرفته باشد و بکارت وی زایل شده باشد او دیگر باکره محسوب نشده و از تبعات آن ،ممکن شدن ازدواج بدون اذن و اجازه پدر می باشد. بنابراین درصورتی که پرده بکارت دختری در پی رابطه جنسی فارق از اینکه مشروع یا غیر مشروع باشد زایل شود دیگر این دختر نیازی به اجازه پدرش برای ازدواج نخواهد داشت.

مشاوره حقوقی ازدواج بدون اجازه پدر

همانطور که در مشاوره حقوقی ازدواج بدون اجازه پدر بیان شده مواردی وجود دارد که دختر بدون نیاز به اجازه پدر می تواند ازدواج نماید ، در این صورت زوجه باید از طریق قانونی و قضایی نسبت به این مسئله اقدام نماید.

  مشاوره حقوقی رایگان

موارد اجازه ازدواج بدون اجازه پدر:

  1. ازجمله مواردی ازدواج بدون اذن پدر زمانی است که پدر دختری بدون دلیل مشخص و منطقی ومعینی با ازدواج دخترش مخالفت می کند در این صورت دادگاه اجازه ازدواج بدون اذن پدر را صادر کرده واجازه ی پدر ساقط می شود.
  2. هنگامی که پدر ی شروط یا تقاضا هایی غیر منطقی از پسر مورد علاقه دختر داشته باشد درحالی که این دختر و پسر هم کفو هم بوده باشند دادگاه بدون اذن پدر به دختر مجوز ازدواج می دهد.
  3. قانون مدنی بیان می دارد: در صورتی که پدر دختر محجور باشد و ولی یا قیم داشته باشد برای ازدواج دختره باکره نیاز به اذن پدر نمی باشد.

مشاوره حقوقی ارزان ازدواج بدون اجازه پدر:

گروه حقوقیما  باهدف کمترنمودن هزینه های پیگیری وحل مشکلات حقوقی اقدام به خدامت حقوقی ارزان-رایگان از طریق سایت یا تماس با وکلای متخصص و ممجرب  نموده است .

کسانی که در پی حل مشل ازدواج بدون اجاازه پدر هستند می توانند با مراجعه به سایت یا تماس با گروه حقوقی عدل جویان مشاوره حقوقی ازدواج بدون اجازه پدر را به صورت ارزان-رایگان دریافت نمایند.

ضمانت اجرا

 اگر پدری بدون دلیل منطقی و روشن مانع ازدواج دختر با پسر هم کفو ،مورد علاقه وی شود دختر می تواند با مراجه به دفتر وکالت ما و استفاده از وکلای مجرب عدل از دادگاه درخواست ازدواج بدون اجازه پدر را داشته باشد.

  مشاوره حقوقی الزام به تحویل مبیع

اقدامات لازم

اگر دختری خواهان ازدواج بدون اجازه پدرش باشد باید دلایل و مدارک مورد نیاز همچون کارت ملی،شناسنامه و حاضر کردن پسری که می خواهد با او ازدواج نماید در داداگاه ، و اثبات هم کفو بودن و بدون مشکل بودن ازدواج خود با این پسر از دادگاه خواهان اجازه ازدواج بدون اجازه پدر شود.

روند رسیدگی

دختری که پدر مانع ازدواج وی بدون دلایل موجه می شود می تواند با مراجعه به دفتر وکالت ما  دادخواستی را با عنوان تجویز ازدواج بدون اجازه پدر تنظیم و به ثبت رساند و پس از تشکیل دادگاه به همراه وکیل خود ، هم کفو بودن پسر مورد علاقه و غیر منطقی بودن دلایل پدر برای مخالفت با این ازدواج را اثبات نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *