مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد

مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد: درقانون اجازه ازدواج مجدد مرد با وجود همسر به وی داده شده است ، مرد نمی تواند همزمان ۲همسر یا ۲ زن داشته باشد مگر با اجازه و اذن دادگاه ، برای ازدواج مجدد مرد بدون اجازه دادگاه نیزمجازات کیفری در نظر گرفته شده است،اگر مردی با وجود داشتن همسر ، زن دیگری اختیار کند مجازات کیفری حبس درانتظار او خواهد بود که جلوتر در مشاوره حقوقی اجازه به ازدواج مجدد مرد بیان خواهیم داشت؛ نکته ای که باید در مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد به آن توجه نمود ممنوعیت ثبت ازدواج برای افرادی که با وجود همسر، همسر دیگری اختیار می کنند می باشد ،در صورتی که سردفتران ازدواج و طلاق اقدام به ثبت ازدواج مجدد مرد بدون اجازه دادگاه نمایند، شغل خود را از دست داده و دیگر حق ثبت ازدواج و طلاق را نخواهند داشت.

مشاوره حقوقی تلفنی اجازه ازدواج مجدد مرد

گروه حقوقی عدل جویان افتخار می کند که در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی خدمات و اطلاعات کاربردی در اختیار تماس گیرندگان قرارمی دهد مشاوره های تلفنی عدل جویان رایگان بوده ،این در نوع خود بی نظیر است .برای بهره مند شدن از مشاوره حقوقی تلفنی گروه حقوقی عدل جویان در زمینه اجازه ازدواج مجدد مرد می توانید با شماره۴۴۳۸۶۵۸۱ تماس حاصل فرماید.

مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد

موارد اجازه ازدواج مجدد مرد

همانطور که در مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد بیان داشتیم، در برخی از مواقع قانون این اجازه را به مرد می دهد که با داشتن یک همسر، همسر دیگری را هم اختیارکند، اما موارد اجازه دادگاه دراین مورد بسیار محدود می باشد که عبارتند از :

  • زن نتواند مسئولیت و  وظیفه زناشویی خود را درقبال مرد انجام دهد
  • زن به مریضی های صعب العلاج دچار شود
  • زوجه یا زن به حبس۵سال یا بیشتر محکوم شود
  • زوجه یا زن از همسر خود تمکین عام یا خاص نکند
  • زوجه یا زن باردار نشود وعلت عدم بارداری نیز وجود مشکلی در زن باشد
  • زوجه یا زن، خودش رضایت دهد که همسرش زن دیگری اختیار کند.

مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد

شاید یکی از عوامل عدم مراجعه مردم به وکیل دادگستری هزینه های مربوط به پیگیری پرونده توسط وکیل می باشد .گروه حقوقی عدل جویان با درک این مسئله و با هدف کمک و یاری رساندن به شما عزیزان در راه رسیدن به حقوق تان اقدام به ارائه مشاوره حقوقی رایگان می نماید . شما عزیزان می توانید  برای بهره مند شدن از مشاوره حقوقی ازدواج مجدد مرد به قسمت پرسیدن سوال جدید در سایت گروه حقوقی عدل جویان رجوع کنید وسوال یا مشکل یا پرونده حقوقی خود را مطرح سازید،مطمئن باشید ،حقوقدانان و وکلای گروه حقوقی عدل جویان به سوال شما پاسخ خواهند داد و مشکل شما را پیگیری خواهند نمود در ضمن با مراجعه به سایت گروه حقوقی عدل جویان از مقالات منتشر شده در زمینه های مختلف حقوقی در سایت گروه حقوقی عدل جویان بهره مند شوید.

آیا ازدواج موقت با وجود داشتن همسر دائمی نیاز به اجازه دادگاه دارد؟

مسئله ای که بسیار درمورد آن از وکلای گروه حقوقی عدل جویان سوال می شود،مسئله ازدواج موقت مرد با داشتن یک همسر دائمی می باشد؛ صیغه موقت یا عقد موقت در هر صورتی حتی داشتن یک همسر دائمی  نیازی به  اخذ اجازه از دادگاه ندارد،بنابراین مرد ها می توانند با داشتن همسر دائمی  یک یا چند همسر به صورت موقت نیز داشته باشند و نیازی به رضایت همسر اول  و کسب اجازه از دادگاه نیز ندارند.در بعضی از موارد ازدواج های موقت نیز نیاز به ثبت در دفاتر ازدواج وطلاق دارند که درادامه مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد در رابطه با زادواج موقت مرد مسائلی را بیان خواهیم داشت.

مشاوره حقوقی حضوری

گروه حقوقی عدل جویان  با وکلای مجرب و دل سوز و متعهد خود این امکان را برای شما فراهم آورده تا با مراجعه به دفتر وکالت گروه حقوقی عدل جویان واقع در صادقیه،از جلسات مشاوره حقوقی گروهی حقوقی عدل جویان استفاده نمایید.برای بهره مند شدن از مشاوره حضوری گروه حقوقی عدل جویان به  دفتر وکالت عدل جویان در صادقیه ،فلکه دوم صادقیه،خیابان شهدای صادقیه جنوبی،جنب رستوران پاییز پلاک ۴۱ طبقه۴مراجعه فرمایید.

مجازات عدم ثبت ازدواج دائم وموقت

ثبت ازدواج دائم  الزامی می باشد اما ثبت ازدواج موقت الزامی نمی باشد تنها در مواردی از جمله باردار شدن زوجه یا شرطی ضمن عقد مبنی برثبت ازدواج موقت،  ثبت ازدواج موقت نیز الزامی می شود. در ازدواج دائم، عدم ثبت ازدواج به مجازات کیفری ۹۱ روز تا  ۶ماه حبس منجر می شود.

مشاوره حقوقی ازدواج مجدد در صادقیه

یکی از بهترین و معتمد ترین دفتر وکالت در صادقیه دفتر وکالت گروه حقوقی عدل جویان می باشد که با وکلای دل سوز و متعهد خود اقدام به ارائه مشاوره حقوقی در صادقیه می نماید،وکلای گروه حقوقی عدل جویان بهترین وسودمند ترین مشاوره حقوقی صادقیه را به شما ارائه می دهد. گروه حقوقی عدل جویان تخصصی ترین مشاوره حقوقی صادقیه را در زمینه های مختلف حقوقی اعم از خانواده و کیفری وملکی و..ارائه می دهد.

مجازات سردفتران

همانطور که در مقاله مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد بیان داشتیم  سردفتران ازدواج و طلاق حق ثبت ازدواج  دوم مرد بدون اجازه دادگاه را ندارند در صورتی که دفترازدواج و طلاقی در سرتاسر  کشور این قانون را رعایت نکند به مجازات  محرومیت از اشتغال به سردفتی محکوم خواهد شد.

اقدامات لازم

اقدامات لازمی که باید در رابطه با اجازه ازدواج مجدد مرد انجام گیرد عبارتند از :

۱-کسب رضایت همسر اول

۲-وجود یکی از شرایط مذکور در مشاوره حقوقی ازدواج مجدد مرد

۳- همراه داشتن اصل و کپی شناسنامه وکارت ملی

۴-قباله نکاح یا تصویر مصدق قباله ازدواج

روند رسیدگی

به منظور درخواست صدور اجازه ازدواج مرد،ابدتاعاً باید به وکلای گروه حقوقی عدل جویان مراجعه شود و ازمشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد بهره مند شد سپس به کمک وکلای گروه حقوقی عدل جویان دادخواستی را تنظیم و ثبت نماید و مدارک  ذکر شده در قسمت  اقدامات لازم در مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد را تهیه و با خود به دادگاه بیاورد، سپس به وسیله وکلای گروه حقوقی عدل جویان مدارک واسنادی را جمع آوری نماید تا دادگاه را برای صدوراجازه ازدواج مجدد مرد متقاعد کند.

مشاوره حقوقی غرب تهران

گروه حقوقی عدل جویان در غرب تهران به روش های مختلفی تلفنی،حضوری،آنلاین و…اقدام به ارائه مشاوره حقوقی می نماید،بیشتر مراجعه کنندگان به دفتر وکالت گروه حقوقی عدل جویان درغرب تهران مربوط به دعاوی خانوادگی می باشد،گروه حقوقی عدل جویان با تجربه بالا در پیگیری پروندهای خانواده و بااستفاده از دانش و تجربه وکلای نخبه و متهد و باتجربه خود آماده پیگیری پرونده حقوقی خانواده شما و ارائه سودمند ترین مشاوره حقوقی غرب تهران می باشد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *