مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد

مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد: درقانون اجازه ازدواج مجدد مرد با وجود همسر به وی داده شده است ، مرد نمی تواند همزمان 2همسر یا 2 زن داشته باشد مگر با اجازه و اذن دادگاه .

برای ازدواج مجدد مرد بدون اجازه دادگاه نیزمجازات کیفری در نظر گرفته شده است.

اگر مردی با وجود داشتن همسر ، زن دیگری اختیار کند مجازات کیفری حبس درانتظار او خواهد بود که  بیان خواهیم داشت.

نکته ای که باید  به آن توجه نمود ممنوعیت ثبت ازدواج برای افرادی که با وجود همسر، همسر دیگری اختیار می کنند می باشد ، در صورتی که سردفتران ازدواج و طلاق اقدام به ثبت ازدواج مجدد مرد بدون اجازه دادگاه نمایند، شغل خود را از دست داده و دیگر حق ثبت ازدواج و طلاق را نخواهند داشت.

مشاوره حقوقی تلفنی اجازه ازدواج مجدد مرد

گروه حقوقی عدل جویان افتخار می کند که در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی خدمات و اطلاعات کاربردی در اختیار تماس گیرندگان قرارمی دهد.

خدمات تلفنی ما رایگان بوده ،این در نوع خود بی نظیر است .برای بهره مند شدن از خدمات حقوقی تلفنی گروه حقوقی ما در زمینه اجازه ازدواج مجدد مرد می توانید با شماره44386581 تماس حاصل فرماید.

مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد

موارد اجازه ازدواج مجدد مرد

همانطور که  بیان داشتیم، در برخی از مواقع قانون این اجازه را به مرد می دهد که با داشتن یک همسر، همسر دیگری را هم اختیارکند.

اما موارد اجازه دادگاه دراین مورد بسیار محدود می باشد که عبارتند از :

  • زن نتواند مسئولیت و  وظیفه زناشویی خود را درقبال مرد انجام دهد
  • زن به مریضی های صعب العلاج دچار شود
  • زوجه یا زن به حبس5سال یا بیشتر محکوم شود
  • زوجه یا زن از همسر خود تمکین عام یا خاص نکند
  • زوجه یا زن باردار نشود وعلت عدم بارداری نیز وجود مشکلی در زن باشد
  • زوجه یا زن، خودش رضایت دهد که همسرش زن دیگری اختیار کند.

مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد

شاید یکی از عوامل عدم مراجعه مردم به وکیل دادگستری هزینه های مربوط به پیگیری پرونده توسط وکیل می باشد .

گروه حقوقی ما  با درک این مسئله و با هدف کمک و یاری رساندن به شما عزیزان در راه رسیدن به حقوق تان اقدام به ارائه مشاوره حقوقی رایگان می نماید .

شما عزیزان می توانید  به قسمت پرسیدن سوال جدید در سایت گروه حقوقی عدل جویان رجوع کنید وسوال یا مشکل یا پرونده حقوقی خود را مطرح سازید،مطمئن باشید ،حقوقدانان و وکلای ما به سوال شما پاسخ خواهند داد و مشکل شما را پیگیری خواهند نمود در ضمن با مراجعه به سایت از مقالات منتشر شده در زمینه های مختلف حقوقی بهره مند خواهید شد.

آیا ازدواج موقت با وجود داشتن همسر دائمی نیاز به اجازه دادگاه دارد؟

مسئله ای که بسیار درمورد آن از وکلای ما  سوال می شود،مسئله ازدواج موقت مرد با داشتن یک همسر دائمی می باشد.

صیغه موقت یا عقد موقت در هر صورتی حتی داشتن یک همسر دائمی  نیازی به  اخذ اجازه از دادگاه ندارد،بنابراین مرد ها می توانند با داشتن همسر دائمی  یک یا چند همسر به صورت موقت نیز داشته باشند و نیازی به رضایت همسر اول  و کسب اجازه از دادگاه نیز ندارند.

در بعضی از موارد ازدواج های موقت نیز نیاز به ثبت در دفاتر ازدواج وطلاق دارند که درادامه مشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد در رابطه با زادواج موقت مرد مسائلی را بیان خواهیم داشت.

مشاوره حقوقی حضوری

گروه حقوقی ما  با وکلای مجرب و دل سوز و متعهد خود این امکان را برای شما فراهم آورده تا با مراجعه به دفتر وکالت ما  واقع در صادقیه،از جلسات حقوقی  استفاده نمایید.

برای بهره مند شدن ازخدمات حضوری  به  دفتر وکالت ما  در صادقیه ،فلکه دوم صادقیه،خیابان شهدای صادقیه جنوبی،جنب رستوران پاییز پلاک 41 طبقه4مراجعه فرمایید.

مجازات عدم ثبت ازدواج دائم وموقت

ثبت ازدواج دائم  الزامی می باشد اما ثبت ازدواج موقت الزامی نمی باشد تنها در مواردی از جمله باردار شدن زوجه یا شرطی ضمن عقد مبنی برثبت ازدواج موقت،  ثبت ازدواج موقت نیز الزامی می شود. در ازدواج دائم، عدم ثبت ازدواج به مجازات کیفری 91 روز تا  6ماه حبس منجر می شود.

مجازات سردفتران

همانطور که در اینجا بیان داشتیم  سردفتران ازدواج و طلاق حق ثبت ازدواج  دوم مرد بدون اجازه دادگاه را ندارند در صورتی که دفترازدواج و طلاقی در سرتاسر  کشور این قانون را رعایت نکند به مجازات  محرومیت از اشتغال به سردفتی محکوم خواهد شد.

اقدامات لازم

اقدامات لازمی که باید در رابطه با اجازه ازدواج مجدد مرد انجام گیرد عبارتند از :

1-کسب رضایت همسر اول

2-وجود یکی از شرایط مذکور در مشاوره حقوقی ازدواج مجدد مرد

3- همراه داشتن اصل و کپی شناسنامه وکارت ملی

4-قباله نکاح یا تصویر مصدق قباله ازدواج

روند رسیدگی

به منظور درخواست صدور اجازه ازدواج مرد،ابدتاعاً باید به وکلای متخصص تیم حقوقی ما  مراجعه شود و ازمشاوره حقوقی اجازه ازدواج مجدد مرد بهره مند شد سپس دادخواستی را تنظیم و ثبت نماید و مدارک  ذکر شده در قسمت  اقدامات لازم را تهیه و با خود به دادگاه بیاورد، سپس مدارک واسنادی را جمع آوری نماید تا دادگاه را برای صدوراجازه ازدواج مجدد مرد متقاعد کند.

گروه حقوقی عدل جویان در غرب تهران به روش های مختلفی تلفنی،حضوری،آنلاین و…اقدام به ارائه خدمات حقوقی می نماید.

بیشتر مراجعه کنندگان به دفتر وکالت ما درغرب تهران مربوط به دعاوی خانوادگی می باشد.

تیم حقوقی ما با تجربه بالا در پیگیری پروندهای خانواده و بااستفاده از دانش و تجربه وکلای نخبه و متهد و باتجربه خود آماده پیگیری پرونده حقوقی خانواده شما می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *