هشدار پلیس به دور دور بچه پولدارها با شیر و پلنگ

هشدار پلیس به دور دور بچه پولدارها با شیر و پلنگ

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مناطق بالای پایتخت یکی از مکان‌های مناسب برای دور دور بازهای حرفه‌ای به حساب می‌آید و علاقه به نگهداری گونه‌های جانوری وحشی یا گونه‌های غیربومی طی سالهای اخیر به شدت در بین برخی اقشار رواج یافته است. گاهی اوقات در پایان شب‌ در خیابان‌های شمال شهر تهران، می‌توانیم سگ‌های عظیم‌الجثه یا حیواناتی را مشاهده ‌کنیم که در شرایط عادی معمولا جای آنها در شهر نیست.

قبلا در این دور دور ها حیواناتی مانند سگ و گربه های کوچک دیده می شد، اما امروزه حیوانات وحشی عظیم‌الجثه مانند شیر، ببر، پلنگ، یوزپلنگ و حتی مار پیتون دیده می شود.

این نوع حیوانات به مد جدید زندگی لاکچری برخی افراد تبدیل شده است و این حیوانات به خاطر ذات وحشی خود، در صورت یک تحریک غیرمنتظره، می‌توانند هم جان صاحب خود و هم سایرین را به خطر بیندازند.

در این رابطه سردار حسين رحيمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت و گو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: هر گونه حمل حیوان با خودرو توسط افراد ممنوع و خلاف قانون است و در صورت مشاهده، خودرو توقیف و اعمال قانون می‌شود.

منبع خبر

تحلیل حقوقی

از منظر قانونی نگهداری حیوانات خانگی در مواردی که آسیب به اطرافیان و همسایگان وارد نمی آورد و یا مزاحمتی برای ایشان در پی ندارد امری مجرمانه نیست لیکن در مواردی ممکن است حیوانات خانگی جز گونه نادر از حیوانات بوده که تحت حفاظت می باشد دراین صورت سازمان حفاظت از محیط زیست می تواند به عنوان شاکی در این مسائل ورود نماید .

در مواردی ممکن است نگهداری حیوان خانگی در خودرو به عنوان عامل منحرف کننده توجه راننده تلقی شود در این صورت راننده متخلف مشمول جریمه نقدی خواهد بود و بنظر آنچه موضوع این خبر می باشد دارندگان خودرو هایی هستند که با داشتن حیوان خانگی و جلب توجه شهروندان آرامش و امنیت اخلاقی را تهدید می نماید لیکن در هر صورت وجود حیوان خانگی نمی تواند علت تامه مجازات این افراد تلقی شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *