حذف نام همسر سابق از شناسنامه

حذف نام همسر سابق از شناسنامه بعد از طلاق و یا فوت همسر توسط وکیل مجرب و با تجربه : از جمله دغدغه های که پس از طلاق در بین زن و شوهرها وجود دارد حذف نام همسر سابق از شناسنامه هایشان می باشد که این امر باعث آزار آنها می باشد، با توجه به تنها ماده قانونی در این مورد ماده 33 قانون ثبت احوال می باشد که جزئیات و شرایط آن را بطور جزئی بیان کرده است که گروه وکلا و مشاورین متخصص در زمینه حذف نام همسر سابق از شناسنامه در این مقاله سعی کرده اند تا تجربیات خود را دراختیار علاقه مندان قرار دهند.

به دلیل این که طلاق جزء خصوصی ترین مسائل افراد است و دلیلی ندارد که همگان از آن با خبر باشند، افراد زیادی وجود دارند که بعد از وقوع طلاق، خواهان حذف نام همسر سابق خود ازشناسنامه شان می باشند.

حذف نام همسر در زمان عقد

اگر مرد در هنگام عقد طلاق گیرد و همسر او همچنان دوشیزه باشد، بلافاصله بعد از طلاق، ثبت احوال با دریافت مدارکی که این ادعا را ثابت کند، از جمله گواهی پزشکی قانونی، نام طرفین را از شناسنامه حذف می کند.

حذف نام همسر سابق از شناسنامه

اگرمرد برای باردوم دوشیزه ای را عقد نماید و در همان حال طلاق دهد، حذف این موضوع(طلاق) از شناسنامه ممکن نخواهد بود . در این گونه موارد بعد از ازدواج مجدد زوج، در صورت تعویض شناسنامه نسبت به حذف ازدواج و طلاق قبلی اقدام می شود.

در المثنی شناسنامه زن یا مرد ، آخرین نکاح و طلاق و یا بذل مدت و در صورت تعدد زوجات ، جملگی منعکس خواهند شد.

مطابق قانون چنان چه فردی با همسرش متارکه کرده باشد ، انتخاب همسر و ثبت رسمی ازدواج و ثبت شدن نام او در شناسنامه اش می تواند به اداره ثبت مراجعه و درخواست برای حذف نام همسر اول را ارائه دهد.

حذف نام همسر اول از شناسنامه منوط به انتخاب همسر دوم و نیز ثبت رسمی ازدواج و ثبت نام ایشان در شناسنامه فرد است. به نظر می رسد حذف نام همسر اول برای ازدواج دوم میسر است و در خصوص ازدواج های بعدی امکان پذیر نیست.

حذف نام شوهر از شناسنامه زن

در این مقاله باید بیان داشت که اگر در دوران عقد جدایی انجام شده باشد، دوشیزه بودن زوجه مطابق احکام قضایی و سند طلاق ، باید قابل استنباط باشد. بنابراین چنان چه زن پس از عقد و قبل از نزدیکی از همسر خود جدا شود ، با اخذ گواهی بکارت از پزشکی قانونی و ارائه دادخواست به دادگاه می تواند تقاضای حذف نام شوهر را از شناسنامه اش کند.

حذف نام همسر فوت شده

درمورد  حذف نام همسر سابق از شناسنامه  در مسئله حذف نام زن و مردی که فوت کرده باید گفت؛ در صورت ثبت شدن ازدواج ، فرد می تواند با مراجعه به ادارات ثبت احوال نسبت به حذف نام همسر فوت شده از شناسنامه اش اقدام و نام همسر فوت شده را از شناسنامه اش حذف کند .

اگر زن باکره نباشد و از همسر اول خود جدا شده باشد ، تا قبل از ازدواج دوم، نام همسر اول در شناسنامه وی باقی خواهد ماند و تنها پس از ازدواج دوم می تواند تقاضای حذف نام همسر اول را از شناسنامه خود به ثبت احوال ارائه کند.

بهترین وکیل در زمینه حذف نام همسر سابق از شناسنامه

گروه وکلا و مشاورین متخصص عدل جویان در زمینه های حقوقی و کیفری و خانواده و حسبی و ثبتی و … می توانند با استفاده از تجربیات خود در حل مسائل و مشکلات شما را کمک و یاری نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *