ثبت شرکت با مسولیت محدود

ثبت شرکت با مسولیت محدود: یکی از انواع شرکت ها شرکت با مسئولیت محدود می باشد ثبت شرکت با مسولیت محدود متوقف بر فراهم آمدن شرایطی می باشد از جمله آن شرایط معین کردن میزان سرمایه اعم از نقدی و غیرنقدی و مشخص کردن محدود فعالیت شرکت وهمچنین معین نمودن نام شرکت می باشد.

در کنار موارد مذکور اقدامتی نظیر معین کردن آدرس و نشانی شرکت و همچنین معین نمودن افرادی که عضو هیئت مدیره می باشند و مقدار سهم الشرکه هر یک از افراد هیئت مدیره و تمامی اعضاء شرکت نیز می بایست معین شود پس از معین نمودن موارد مذکور و تهیه مدارک لازم تمامی مدارک مزبور می بایست به اداره ثبت شرکتها که مسئول به ثبت رساندن انواع شرکتها می باشد ارسال شود.

اداره ثبت شرکت ها

اداره ثبت شرکت ها نیز پس از بررسی و احراز شرایط لازمه آن شرکت را به ثبت می رساند. پس از ثبت شرکت با مسولیت محدود در اداره ثبت شرکت ها حوزه فعالیت و موضوع شرکت با مسئولیت محدود در روزنامه های کثیرالانتشار منتشر می شود.

تعیین نام شرکت با مسئولیت محدود

تمامی شرکت ها می بایست نامی را برای خود تعیین کنند. در مورد ثبت شرکت نیز می بایست نامی برای شرکت انتخاب و ثبت شود منتهی در شرکت های با مسئولیت محدود حتما و الزاما می بایست لفظ با مسئولیت محدود بعد از نام شرکت بیان شود.

سرمایه لازم

برای ثبت و تشکیل شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه لازم برای تشکیل شرکت با مسئولیت محدود 1000000 ریال می باشد و به دنبال آن می بایست همه سرمایه نقدی پرداخت شود و همچنین سهم الشرکه غیر نقدی نیز قیمت گذاری می شود سپس شرکت با مسئولیت محدود ثبت و تشکیل می شود.

موضوع شرکت

شرکت های با مسئولیت محدود فقط در حوزه ی تجاری می توانند فعالیت داشته باشند و حق فعالیت در حوزه های غیر تجاری را ندارند و در صورت فعالیت در حوزه های غیرتجاری تمام فعالیت های این شرکت در حوزه غیر تجاری باطل و بی اثر خواهد شد.

سهم شرکا در شرکت با مسئولیت محدود

در شرکت با مسئولیت محدود هر فردی که در شرکت شریک می باشد به میزان آورده ی خود به شرکت سود دریافت خواهد کرد و یا به همان میزان هم در صورت ضرر به وی ضرر خواهد رسید در واقع سرمایه موجود در شرکت به شکل سهم الشرکه می باشد همچنین شریک ها در شرکت با مسئولیت محدود درمقابل طلبکاران شرکت تنها به میزان آورده ی خود مسئول می باشند.

به این معنا که طلبکارن شرکت نمی توانند دارایی ها و اموال متعلق به شریک ها درشرکت با مسئولیت محدود توقیف کنند بنابراین در شرکت های بامسئولیت محدود هر یک از شرکا به میزان آورده خود مسئول پرداخت دین شرکت به طلبکارن می باشد در نتیجه مسئولیت تضامنی درشرکت های بامسئولیت محدود وجود ندارد.

منتقل کردن سهم الشرکه

در ثبت شرکت با مسولیت محدود همانند سایر شرکت ها می توان سهم الشرکه را به دیگران منتقل کرد. منتقل کردن سهم الشرکه در شرکت با مسئولیت محدود حتما می بایست با تنظیم سند رسمی انجام گیرد هرگاه یکی از شرکا قصد انتقال سهم الشرکه خود را به شخص ثالثی غیر از اعضاء شرکت را داشته باشد می بایست رضایت افرادی که سه چهارم سرمایه شرکت متعلق به آنهاست و همچنین اکثریت عددی را کسب کند بعد از رضایت این افراد عمل انتقال سهم الشرکه انجام خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *