آغاز رسمی سگ کشی در خوزستان

آغاز رسمی سگ کشی در خوزستان

پس از سوزاندن سگ‌ها در اهواز، شهردار آبادان یک کمپ نگه‌داری از حیوانات احداث کرد تا بسیاری از فعالین خوزستانی به سیاست واحد مقابله با سگ کشی در خوزستان امیدوار شوند.

اما طی روز گذشته و امروز، به یکباره دیواره امید خوزستانی‌ها فروریخت.

محسن بیرانوند از سگ‌کشی در ۳ شهرداری این شهرستان سخن گفت و امروز شهردار مسجدسلیمان از کشتار شبانه ۴۵ سگ خبر داده است.

شهام سلیمانی شهردار مسجدسلیمان گفته است: در حال حاضر هر شب حدود ۴۵ سگ جمع‌آوری و اتلاف می‌شود ولی تعداد سگ‌های ورودی به شهر بسیار بالاست.

وی ادامه می‌دهد: در ابتدا قصد زنده‌گیری سگ‌ها را داشتیم ولی به دلیل تعداد زیاد آن‌ها یک پروسه زمان‌بر بود، به همین دلیل مجبور به اتلاف سگ‌ها شدیم.

منبع خبر

تحلیل حقوقی:

حیوانات دارای حقوق هستند این بدین معناست که باید حمایت شوند واین تکلیف همگانی برای همه ی انسان هاست ؛ یکی از حقوق اخلاقی انسان ها در برابر حیوانات رفتار محترمانه با حیوانات است.

کشتن یا ناقص کردن حیوانات رفتاری ضمانت آور بوده که هرکس بطور آگاهانه حیوانی را بکشد یا ناقص کند به موجب قانون مجازات اسلامی به حبس از نود و یک روز تا شش ماه یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

متاسفانه، نظام حقوقی حیوانات در ایران و قواعد موضوعۀ مقرر در این نظام نسبت به حقوق حیوانات تضمین کنندۀ حقوق طبیعی آنها نمی باشد.

لاجرم این موضوع منجر به سوء استفاده و اعمال هر نوع خشونت و بی مهری نسبت به حیات حیوانات شده و موارد این چنینی به صورت امری طبیعی می نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *