وکیل امور ثبتی , بهترین وکیل متخصص امور ثبتی در تهران : از جمله دعاوی پیچیده ای که در دادگاه ها به جریان می افتد، دعاوی مربوط به امور ثبتی است.  نسبت به حقوق خانواده و یا حقوق جزا، حقوق ثبت واژه چندان آشنایی برای عموم مردم جامعه نیست. این در حالی است که بسیاری از دعاوی به جریان افتاده در دادگاه ها مربوط به حقوق ثبت و یا بهتر بگوییم مربوط به امور ثبتی است. اما منظور از دعاوی مربوط به امور ثبتی چیست و چه دادخواست هایی را شامل می شود؟ ضرورت ثبت اسناد و املاک و همچنین ضرورت استمداد از وکیل امور ثبتی در دعاوی ثبتی چیست؟ مراجع ذی صلاح جهت رسیدگی به دعاوی امور ثبتی کدامند و سوالاتی از این قبیل که سعی شده است در این مقاله به آن ها پرداخته شود.

دعاوی مربوط به امور ثبتی

دعاوی مربوط به امور ثبتی، به دو بخش تقسیم می شوند:

  • دعاوی مربوط به ثبت اسناد، ثبت املاک و همچنین اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا
  • دعاوی مربوط به ثبت احوال – که بخش کمتر دیده شده ای از حقوق ثبت است

دعاوی مربوط به ثبت اسناد، املاک و اسناد رسمی لازم الاجرا

برخی از دعاوی مطرح شده در دادگاه ها، مربوط می شود به مواردی همچون ثبت اسناد، ثبت املاک ، اعتراض به ثبت املاک ، اعتراض به تحدید حدود، اعتراض به حقوق ارتفاقی، اعتراض  به رای هیأت اختلاف، ساختمان های فاقد سند رسمی و مسایل دیگری که افراد حداقل یکبار در طول عمر خود آن ها را تجربه می کنند. پیچیدگی حقوقی رسیدگی به هر کدام از این جریانات سبب الزام به اخذ وکیل خبره شده است. چرا که پیش بردن جریان رسیدگی در دادگاه، بدون استمداد از یک وکیل متخصص در اکثر موارد نتیجه مطلوبی به دنبال نخواهد داشت. موسسه حقوقی عدل جویان با تجربه سال ها فعالیت در امور ثبتی آماده پیگیری پرونده مربوط به امورثبتی شما می باشند.

دعاوی مربوط به ثبت احوال

در برخی موارد ارائه دادخواست  به دادگاه، مربوط به تغییر مشخصات مندرج در شناسنامه، همچون تغییر نام و یا نام خانوادگی، تغییر سن و تاریخ تولد و یا حذف نام همسر سابق از شناسنامه می باشد. اما آیا دادگاه به سهولت رای مطلوب خواهان را صادر خواهد کرد. پر واضح است که جواب منفی می باشد. سخت گیری دادگاه در خصوص تغییر سن و یا همان تاریخ تولد، بیش از سایر موارد است. حضور یک وکیل خبره، می تواند برگ برنده ای برای خواهان تلقی گردد چرا که رسیدن به هدف مطلوب نیازمند صرف وقت و هزینه بسیار می باشد.

وکیل امور ثبتی تهران

گروه حقوقی عدل جویان  سالهاست در زمینه دعاوی مربوط به امور ثبتی   در تهران فعالیت می کند، در طول این سال ها  با بهره مند ی از بهترین وکیل امور ثبتی تهران به موفقیت ها و پیروزی های صد درصدی در پرونده های خود دست یافته است که موجب جلب رضایت موکلین و احقاق حق آنها شده است. وکلای متخصص گروه حقوقی  ما با توجه به سطح بالای دانش و تجربه بسیار زیاد خود در زمینه پرونده های مربوط به امور ثبتی در حال حاضر بهترین و مجرب ترین وکیل پایه یک دادگستری تهران می باشد .

ضرورت ثبت اسناد و املاک

ضرورت و اهمیت ثبت اسناد و املاک بر هیچ فردی پوشیده نیست. طرح دعوا علیه اسناد رسمی با مشکلات فراوانی رو به رو است و کمتر کسی می تواند اعتبار آن ها را خدشه دار نماید. ثبت رسمی اسناد و املاک، خود می تواند گام مهمی در خصوص کاهش جرایم مربوط به آن ها باشد. در قوانین و مقرارت ثبتی جمهوری اسلامی ایران، ثبت اسناد  و املاک به صورت رسمی الزامی نمی باشد مگر در موارد خاصی که در حقوق ثبت به آن ها اشاره شده است.

راه های ارتباط با گروه حقوقی عدل جویان

در راستای بهره مند شدن  همه مردم ایران از خدمات این مجموعه از طریق مختلف  امکان برقرای ارتباط را فراهم آورده ایم. شما عزیزان  می توانید به دفتر وکالت عدل جویان واقع در صادقیه ، خیابان صادقیه جنوبی، جنب رستوران پاییز، پلاک41 طبقه4 مراجعه فرمایید.همچنین شما عزیزان می توانید با شماره 44386581 تماس حاصل فرمایید و با وکیل امور ثبتی در ارتباط باشید. علاوه بر این شما می توانید به صورت 24 ساعته و شبانه روزی به سایت adljooyan.com مراجعه کنید و در قسمت ( پرسیدن سوال حقوقی جدید ) سوال خود را مطرح سازید تا مشاورین ما در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهد.

وکیل امور ثبتی

ضرورت استمداد از وکیل

اخذ  یک وکیل متخصص و حرفه ای ، برای پرونده خود می تواند انتخاب بسیار هوشمندانه ای باشد. نتایج مثبت یک دعوای حقوقی در امور ثبتی حتی در زندگی فرزندان و نسل های بعد از فرد نیز، می تواند تأثیرات مطلوبی داشته باشد. بسیار واضح است که عدم استمداد از وکلای خبره در چنین دعاویی، می تواند نتایج جبران ناپذیری برجای بگذارد و پشیمانی بسیاری به بار آورد.

حقوق ثبت از جمله شاخه های حقوقی می باشد که همواره با چالش های فراوانی روبرو بوده است. مشاجرات بسیاری که در خصوص مسایل مربوط به اسناد، املاک، تحدید حدود، حقوق ارتفاقی و یا مسائلی که در خصوص ساختمان های فاقد سند رسمی پیش می آید، حضور وکیل امور ثبتی را جدی تر می نماید.

یک وکیل خوب ، با اشراف کامل به تمام مسائل حقوقی مربوط به ثبت اسناد و ثبت احوال – به ویژه ثبت اسناد که از پیچیدگی های خاصی برخوردار است – می تواند به مراجعین  خود کمک شایان توجهی نماید.

کمتر کسی را می توان یافت که بدون استمداد از وکیل و به صورت کاملا شخصی توانسته باشد در چنین دعاوی،  حکم مطلوب را به دست آورد.

مراجع ذی صلاح جهت رسیدگی به دعاوی امور ثبتی

برخی از دعاوی امور ثبتی در محاکم دادگستری رسیدگی می شوند و برخی دیگر در صلاحیت هیات نظارت و شورای عالی ثبت است. دعاوی مربوط به ثبت اسناد، ثبت املاک و اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا در صلاحیت محاکم دادگستری می باشد. رفع اختلافات مربوط به ثبت اسناد و املاک و اشتباهات پیش آمده در خصوص این اسناد در هیات نظارت تعیین شده در شعب هر دادگاه رسیدگی می شوند. اما شورای عالی ثبت، مرجع تجدید نظر آراء هیات نظارت می باشد.

با توجه به اینکه رفت و آمد در چنین مراجعی، می تواند سردرگمی بسیاری برای افراد ایجاد نماید بهتر است افراد از پیش بردن امور به صورت شخصی کاملا خودداری کرده و امور را به یک وکیل خبره واگذار نمایند.

بهترن وکیل امور ثبتی

همانطور که در مقاله وکیل خانواده بیان کردیم ، همه طرفین دعوای خانوادگی  در پی آن هستند تا با گرفتن بهترین وکیل خانواده مشکل و دعوای خانوادگی خود را در سریع ترین زمان ممکن حل کنند و پرونده خانواده خود را به سرانجام برسانند، با در نظر گرفتن آسیب های طولانی شدن پرونده مربوط به امور ثبتی  ، بهترین وکیل تهران را برای پیگیری پرونده شما به خدمت گرفته ایم ، وکیل  گروه حقوقی عدل جویان سالهای متمادی به صورت تخصصی در زمینه دعاوی امور ثبتی  فعالیت داشته و وکالت  کرده است ، برای بهره مند شدن از بهترین وکیل امور ثبتی تهران با ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط با امور ثبتی

الزام به انتقال سهام شرکت
وکیل با تجربه تهرانhttps://adljooyan.com/
الزام به تنظیم سندhttps://adljooyan.com
کد اقتصادی و امور مالیadljooyan
وکیل ورشکستگیhttps://adljooyan.com
وکیل خانمhttps://adljooyan.com
تعیین مدیر تصفیهhttps://adljooyan.com
ثبت شرکت غیر تجاریhttps://adljooyan.com
الزام به ثبت اختراعhttps://adljooyan.com/
ثبت لوگوhttps://adljooyan.com
بازرس شرکتhttps://adljooyan.com
قرارداد ارفاقیhttps://adljooyan.com
اعلام عدم فعالیت شرکتhttps://adljooyan.com/
ثبت تغییرات شرکتhttps://adljooyan.com