وکیل امور ثبتی , بهترین وکیل متخصص امور ثبتی در تهران : از جمله دعاوی پیچیده ای که در دادگاه ها به جریان می افتد، دعاوی مربوط به امور ثبتی است.  نسبت به حقوق خانواده و یا حقوق جزا، حقوق ثبت واژه چندان آشنایی برای عموم مردم جامعه نیست. این در حالی است که بسیاری از دعاوی به جریان افتاده در دادگاه ها مربوط به حقوق ثبت و یا بهتر بگوییم مربوط به امور ثبتی است. اما منظور از دعاوی مربوط به امور ثبتی چیست و چه دادخواست هایی را شامل می شود؟ ضرورت ثبت اسناد و املاک و همچنین ضرورت استمداد از وکیل امور ثبتی در دعاوی ثبتی چیست؟ مراجع ذی صلاح جهت رسیدگی به دعاوی امور ثبتی کدامند و سوالاتی از این قبیل که سعی شده است در این مقاله به آن ها پرداخته شود.

دعاوی مربوط به امور ثبتی

دعاوی مربوط به امور ثبتی، به دو بخش تقسیم می شوند:

  • دعاوی مربوط به ثبت اسناد، ثبت املاک و همچنین اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا
  • دعاوی مربوط به ثبت احوال – که بخش کمتر دیده شده ای از حقوق ثبت است

دعاوی مربوط به ثبت اسناد، املاک و اسناد رسمی لازم الاجرا

برخی از دعاوی مطرح شده در دادگاه ها، مربوط می شود به مواردی همچون ثبت اسناد، ثبت املاک ، اعتراض به ثبت املاک ، اعتراض به تحدید حدود، اعتراض به حقوق ارتفاقی، اعتراض  به رای هیأت اختلاف، ساختمان های فاقد سند رسمی و مسایل دیگری که افراد حداقل یکبار در طول عمر خود آن ها را تجربه می کنند. پیچیدگی حقوقی رسیدگی به هر کدام از این جریانات سبب الزام به اخذ وکیل امور ثبتی خبره شده است. چرا که پیش بردن جریان رسیدگی در دادگاه، بدون استمداد از یک وکیل امور ثبتی خبره در اکثر موارد نتیجه مطلوبی به دنبال نخواهد داشت. موسسه حقوقی عدل جویان با تجربه سال ها فعالیت در امور ثبتی آماده پیگیری پرونده مربوط به امورثبتی شما می باشند.

دعاوی مربوط به ثبت احوال

در برخی موارد ارائه دادخواست  به دادگاه، مربوط به تغییر مشخصات مندرج در شناسنامه، همچون تغییر نام و یا نام خانوادگی، تغییر سن و تاریخ تولد و یا حذف نام همسر سابق از شناسنامه می باشد. اما آیا دادگاه به سهولت رای مطلوب خواهان را صادر خواهد کرد. پر واضح است که جواب منفی می باشد. سخت گیری دادگاه در خصوص تغییر سن و یا همان تاریخ تولد، بیش از سایر موارد است. حضور یک وکیل امور ثبتی خبره، می تواند برگ برنده ای برای خواهان تلقی گردد چرا که رسیدن به هدف مطلوب نیازمند صرف وقت و هزینه بسیار می باشد.

وکیل امور ثبتی تهران

گروه حقوقی عدل جویان  سالهاست در زمینه دعاوی مربوط به امور ثبتی   در تهران فعالیت می کند، در طول این سال ها  با بهره مند ی از بهترین وکیل امور ثبتی تهران به موفقیت ها و پیروزی های صد درصدی در پرونده های خود دست یافته است که موجب جلب رضایت موکلین و احقاق حق آنها شده است. وکیل امور ثبتی گروه حقوقی عدل جویان با توجه به سطح بالای دانش و تجربه بسیار زیاد خود در زمینه پرونده های مربوط به امور ثبتی در حال حاضر بهترین و مجرب ترین وکیل امور ثبتی تهران می باشد .برای ارتباط با بهترین وکیل امور ثبتی تهران با گروه حقوقی عدل جویان در ارتباط باشید.

ضرورت ثبت اسناد و املاک

ضرورت و اهمیت ثبت اسناد و املاک بر هیچ فردی پوشیده نیست. طرح دعوا علیه اسناد رسمی با مشکلات فراوانی رو به رو است و کمتر کسی می تواند اعتبار آن ها را خدشه دار نماید. ثبت رسمی اسناد و املاک، خود می تواند گام مهمی در خصوص کاهش جرایم مربوط به آن ها باشد. در قوانین و مقرارت ثبتی جمهوری اسلامی ایران، ثبت اسناد  و املاک به صورت رسمی الزامی نمی باشد مگر در موارد خاصی که در حقوق ثبت به آن ها اشاره شده است.

 راه های ارتباط با وکیل امور ثبتی گروه حقوقی عدل جویان

گروه حقوقی عدل جویان در راستای بهره مند شدن  همه مردم ایران از خدمات وکیل امور ثبتی  گروه حقوقی عدل جویان از طریق مختلف  امکان برقرای ارتباط با وکیل امور ثبتی  گروه حقوقی عدل جویان را فراهم آورده است. شما عزیزان برای ارتباط با وکیل گروه حقوقی عدل جویان

می توانید به دفتر وکالت گروه حقوقی عدل جویان واقع در صادقیه ، خیابان صادقیه جنوبی، جنب رستوران پاییز، پلاک۴۱ طبقه۴ مراجعه فرمایید.همچنین شما عزیزان می توانید با شماره ۴۴۳۸۶۵۸۱ تماس حاصل فرمایید و با وکیل امورثبتی گروه حقوقی عدل جویان در ارتباط باشید.علاوه بر این شما می توانید به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی به سایت گروه حقوقی عدل جویان مراجعه کنید و در قسمت ( پرسیدن سوال حقوقی جدید ) سوال خود را مطرح سازید تا وکیل گروه حقوقی عدل جویان در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهد.

وکیل امور ثبتی

ضرورت استمداد از وکیل امور ثبتی

اخذ  یک وکیل امور ثبتی خبره، برای پرونده خود می تواند انتخاب بسیار هوشمندانه ای باشد. نتایج مثبت یک دعوای حقوقی در امور ثبتی حتی در زندگی فرزندان و نسل های بعد از فرد نیز، می تواند تأثیرات مطلوبی داشته باشد. بسیار واضح است که عدم استمداد از یک وکیل امور ثبتی خبره در چنین دعاویی، می تواند نتایج جبران ناپذیری برجای بگذارد و پشیمانی بسیاری به بار آورد.

حقوق ثبت از جمله شاخه های حقوقی می باشد که همواره با چالش های فراوانی روبرو بوده است. مشاجرات بسیاری که در خصوص مسایل مربوط به اسناد، املاک، تحدید حدود، حقوق ارتفاقی و یا مسائلی که در خصوص ساختمان های فاقد سند رسمی پیش می آید، حضور وکیل امور ثبتی را جدی تر می نماید.

یک وکیل امور ثبتی خبره، با اشراف کامل به تمام مسائل حقوقی مربوط به ثبت اسناد و ثبت احوال – به ویژه ثبت اسناد که از پیچیدگی های خاصی برخوردار است – می تواند به مراجعین  خود کمک شایان توجهی نماید.

کمتر کسی را می توان یافت که بدون استمداد از وکیل امور ثبتی و به صورت کاملا شخصی توانسته باشد در چنین دعاوی،  حکم مطلوب را به دست آورد.

وکیل ارزان امور ثبتی

با توجه به حساسیت ماجرا و تاثیرگذاری در آینده افراد و سخت گیری قضات در پرونده های مربوط به امور ثبتی وحجم بالای کار وکیل در پرونده های مربوط به امور ثبتی ، هزینه و قیمت اخذ وکیل امور ثبتی زیاد است. اما گروه حقوقی عدل جویان در اقدامی بی نظیر و در راستای هدف خود که بهره مندی همه مردم ایران از خدمات حقوقی گروه حقوقی عدل جویان می باشد با کمترین و ارزان ترین و به صرفه ترین هزینه ، پرونده مربوط به امور ثبتی شما را توسط وکیل خود پیگیری می نماید وکیل گروه حقوقی عدل جویان  بیشتر در پی احقاق حق شما است با ارتباط با وکیل گروه حقوقی عدل جویان،  نگران هزینه اخذ وکیل نباشید. برای ارتباط با وکیل خانواده گروه حقوقی عدل جویان و بهره مندی از به صرفه ترین و ارزانترین وکیل امور ثبتی تهران با گروه حقوقی عدل جویان در ارتباط باشید.

مراجع ذی صلاح جهت رسیدگی به دعاوی امور ثبتی

برخی از دعاوی امور ثبتی در محاکم دادگستری رسیدگی می شوند و برخی دیگر در صلاحیت هیات نظارت و شورای عالی ثبت است. دعاوی مربوط به ثبت اسناد، ثبت املاک و اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا در صلاحیت محاکم دادگستری می باشد. رفع اختلافات مربوط به ثبت اسناد و املاک و اشتباهات پیش آمده در خصوص این اسناد در هیات نظارت تعیین شده در شعب هر دادگاه رسیدگی می شوند. اما شورای عالی ثبت، مرجع تجدید نظر آراء هیات نظارت می باشد.

با توجه به اینکه رفت و آمد در چنین مراجعی، می تواند سردرگمی بسیاری برای افراد ایجاد نماید بهتر است افراد از پیش بردن امور به صورت شخصی کاملا خودداری کرده و امور را به یک وکیل امور ثبتی خبره واگذار نمایند.

بهترن وکیل امور ثبتی

همانطور که در مقاله وکیل خانواده بیان کردیم ، همه طرفین دعوای خانوادگی  در پی آن هستند تا با گرفتن بهترین وکیل خانواده مشکل و دعوای خانوادگی خود را در سریع ترین زمان ممکن حل کنند و پرونده خانواده خود را به سرانجام برسانند، گروه حقوقی عدل جویان با در نظر گرفتن آسیب های طولانی شدن پرونده مربوط به امور ثبتی  ، بهترین وکیل امور ثبتی  تهران را برای پیگیری پرونده شما به خدمت گرفته است، وکیل  گروه حقوقی عدل جویان  سالهای متمادی به صورت تخصصی در زمینه دعاوی امور ثبتی  فعالیت داشته و وکالت  کرده است ، برای بهره مند شدن از بهترین وکیل امور ثبتی تهران با گروه حقوقی عدل جویان در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط با امور ثبتی

وکیل خانمhttps://adljooyan.com