گروه وکلای عدل جویان امین صدر

خدمات حقوقی مشاوره حقوقی با وکیل متخصص، ارزیابی حقوقی، سرویس محاسبات حقوقی و دیگر خدمات حقوقی را بصورت تمام وقت در اختیار متقاضیان داخلی و خارجی قرار میدهد.​

درباره ما

در سال 94 با توجه به نیاز جامعه به حضور پررنگ وکلای دادگستری در موسسات و جلوگیری از حضور افراد غیرمتخصص در امر خطیر وکالت و درخواست رئیس کانون وکلای وقت جناب آقای دکتر علی نجفی توانا از وکلای جوان در جهت حضور و فعالیت در این خصوص ، موسسین گروه وکلای عدل جویان امین صدراقدام به ثبت رسمی آن نمودند و تاسیس آن در تاریخ بیست و پنجم آبان ماه نود و چهار تحت شماره ثبت 37196 صورت پذیرفت و در تاریخ هفتم آذر نود و چهار در روزنامه رسمی به اطلاع عموم رسید.
ویژگی های عدل جویان امین صدر
اصلی ترین و اساساً علت تاسیس عدل جویان ارائه مشاوره تخصصی صرفا توسط وکلای پایه یک دادگستری بوده که بدین ترتیب دست افراد سودجو را در این موضوع تخصصی امین صدر کوتاه نماید که به لطف خداوند در این امر نیز موفق بوده و هر روزه بالغ بر ده ها مشاوره تخصصی رایگان به مردم شریف صورت پذیرفته وقطعاً گام بلندی در احقاق حقوق مالباختگان و ستمدیدگان بوده است.

اهداف عدل جویان امین صدر

  • تلاش در جهت برقراری عدالت قضائی
  • امکان استفاده از خدمات مختلف حقوقی
  • تلاش در جهت آنکه هیچ ستمگری از قانون به نفع خود بهره نگیرد
  • مشاور حقوقی رایگان به اقشار ضعیف تر
  • مشاوره حقوقی تلفنی در ساعات کاری
  • تلاش در جهت آنکه هیچ حقی به علت عدم تمکن مالی ذیحق پایمال نگردد

سوالات متداول

1متصرف به چه کسی گفته میشود؟
متصرف کسی است که مال را در اختیار دارد و مورد استفاده قرار می دهد و ممکن است مالک باشد یا نباشد.
دعوای تصرف عدوانی، چه در بعد کیفری و چه در بعد حقوقی، از دعاوی مبتلا به است.
در دعوای تصرف عدوانی فرد می‌تواند از طریق حقوقی یا کیفری اقدام کند و در انتخاب آنها تا حدودی اختیار دارد؛ اما نحوه اثبات و اقدامات فرد در هر یک از این انتخاب‌ها متفاوت است. از این‌ رو او باید با توجه به ادله اثباتی خود یکی از این دو راه را انتخاب کند تا از اتلاف وقت خود و مراجع قضایی بکاهد.
2نفقه زن را میتوان پرداخت نکرد؟
نفقه در زمينه ازدواج دايم مطرح مى شود و در عقد موقت نفقه وجود ندارد مگر اینکه زن و مرد توافق کرده باشند.
در صورتی که زنی به صورت عام یا خاص از همسر خود تمکین نکند، عنوان ناشزه بر وی تعلق می گیرد و در نتیجه پرداخت نفقه از عهده شوهر وی ساقط می شود. (تمکین عام و تمکین خاص در قسمت نفقه برای شما توضیح داده شده است.)
اینکه نفقه به زن پرداخت شده است یا خیر باید توسط مرد اثبات شود. لذا به محض درخواست نفقه از طرف زن مرد ملزم به ارائه ادله مبني بر عدم تمكين زن است. اثبات نشوز (عدم تمکین) زن در دادگاه حقوق مشخصي مثل قطع شدن نفقه و اجازه ازدواج مجدد را برای مرد فراهم میکند.
3اگر گواهی انحصار وراثت توسط وکیل اخذ شود چه مزایایی دارد؟
مواردی وجود دارد که مشکلات فراوانی را برای افراد ایجاد میکند و یکی از آنها فوت يكي از بستگان نزديك است كه بعد از فوت باید تکلیف دارایی متوفی و میزان سهم هر یک از وراث مشخص شود.
مدت زمان گرفتن گواهی انحصار وراثت کمتر میباشد.
نیازی به حضور وراث در مراجع قضایی نخواهد بود.
وکیل میتواند اموال متوفی را که ناشناخته میباشد معرفی کند.
وکیل میتواند میزان سهم هر یک از وراث را از ماترک متوفی مشخص کند.
وکیل میتواند بعد از مشخص شدن سهم افراد برای فروش سهم هر یک از وراث به شخص دیگر اقدام کند.
4تفاوت قتل عمدی و قتل غیر عمدی چیست؟
قتل يعنی كشتن یا گرفتن جان يك انسان. از زمانی كه جامعه بشری شكل گرفت جرم قتل نيز به وجود آمده و همیشه جرم بوده است. موضوع جرم قتل انسان زنده است به عبارت دیگر انسان زنده ای که مورد حمایت قانون میباشد. بنابراین کشتن حیوانات قتل محسوب نخواهد شد.
به طور كلی قتل به دو دسته «عمد» و «غيرعمد» (خطايی) تقسيم می شود که البته در کشور ما نوع سومی كه به آن «قتل شبه عمد» گفته مي شود نيز وجود دارد.
اگر بخواهیم تفاوت قتل عمد و غیرعمد را بگوییم در قتل عمد قاتل با هدف قبلی قصد كشتن مقتول (فردی که کشته شده است) را دارد اما در قتل غير عمد، قاتل هدف قبلی برای کشتن ندارد و بر اساس سهل انگاری موجب از بين رفتن انسانی می شود.
5مهریه تحت هر شرایطی به زن تعلق میگیرد؟
مهریه به مالی گفته می شود که مرد در هنگام وقوع عقد نکاح به زن خود می پردازد یا مکلف به پرداخت آن در آینده می شود.
مهریه چیزی به عنوان جبران خسارت برای زن و وسیله‏ای برای تأمین زندگی آینده اوست.
در مهریه عند الاستطاعه اگر زن تقاضای مهریه نماید ،این تکلیف بر عهده اوست که ثابت کند مرد از دارایی و اموال کافی جهت پرداخت مهریه برخوردار است و بر عکس مرد در اینجا نیازی ندارد که برای دادگاه دلیل بیاورد که قادر به پرداخت مهریه نمی باشد.

گروه وکلای

عدل جویان امین صدر


پل های ارتباطی با ما

خدمات حقوقی

ارائه دهنده خدمات حقوقی، وکالت کلیه امور حقوقی توسط وکیل پایه یک دادگستری تهران. مشاوره حقوقی رایگان و وکالت امور حقوقی، کیفری، جزایی