پرسش و پاسخ حقوقیدسته بندی: حقوقیغذای مجانی برای کارگر
رحیمی 2 سال قبل

سلام.آیا کارفرما مکلف به تهیه غذای مجانی برای کارگر می باشد؟

1 پاسخ
گروه وکلای عدل جویان عضو سایت 2 سال قبل

با سلام.خیر؛ به موجب ماده 151 قانون کار، در کارگاه هایی که برای مدت محدود به منظور انجام کاری ایجاد می شوند کارفرمایان موظفند سه وعده غذای مناسب و ارزان قیمت فراهم نمایند(حداقل یک وعده غذای گرم). باتوجه به عبارت “غذای ارزان” قیمت استنباط می شود که غذای فراهم شده مجانی نباشد و در مقابل دریافت وجه از کارگران به آنان داده شود.
البته اگر در کارگاهی غذا به صورت مجانی داده می شده عرف و روال کارگاه به مانند بند ز ماده 10 قانون کار لازم الاجرا و همچنان باید غذای مجانی داده شود.