پرسش و پاسخ حقوقیدسته بندی: خانوادهخروج از کشور فرزند
. 2 سال قبل

سلام من از همسرم جدا شدم و یک پسر 10ساله دارم و قصد دارم از کشور خارج بشم به همرا پسرم . آیا باید ازهمسر سابقم اجازه ای بابت این کار بگیرم؟؟

1 پاسخ
گروه وکلای عدل جویان عضو سایت 2 سال قبل

با سلام
وفق ماده 42 قانون حمایت خانواده مصوب 1391/12/09 ، صغیر و مجنون را نمی توان بدون رضایت ولی ، قیم ، مادر یا شخصی که حضانت و نگهداری آنان به او واگذار شده است از محل اقامت مقرر بین طرفین یا محل اقامت قبل از وقوع طلاق به محل دیگر یا خارج از کشور فرستاد مگر اینکه دادگاه آن را به مصلحت صغیر و مجنون بداند و با در نظر گرفتن حق ملاقات اشخاص ذیحق این امر را اجازه دهد . دادگاه در صورت موافقت با خارج کردن صغیر و مجنون از کشور ، بنا بر درخواست ذینفع ، برای تضمین بازگرداندن صغیر و مجنون تامین مناسبی اخذ می کند.