اکبرزارع 3 سال قبل

سلام
در زمانی که بنده در دوران دبیرستان و البته در سن قانونی بودم (متولد ۵۴) پدرم فوت نمودند (سال ۷۵) بدلیل دل مشغولی آن دوران و از آنجا که هیچ استقلالی در تصرفات مادی و حقوقی خود نداشتم و تحت سرپرستی برادر بزرگ قرار داشتم ، او توانست از این موقعیت سو استفاده کند و ماترک پدرم را بخشی از آن بوسیله ورثه فروخته شد و بخشی هم به تصرف او درآمد و الان موجود است. املاک باغ نخیلات و زمین کشاورزی باسند عادی باقی مانده. این فرد برای اینکه سایر ورثه را از پروسه ارث محروم کند در آن زمان اقدام به اخذ خرید باغ وزمین بعضی از ورثه تحت عنوان سند عادی خرید و فروش می کند . از جمله از بنده که درمحتوای سند عادی خرید و فروش که از بنده دارد اینجور ذکر شده که ۶/۵ عدد نخل خرما و نیم هکتار زمین کشاورزی فروخته شده.الان بعد از بیست و اندی سال بنده در پی مطالبه سهم الارث برامدم.ابتدا مهرو موم کرده ام و الان تحریر در مرحله تجدید نظر است. هیچ تقسیم نامه ای بین وراث هم در گذشته و حال چه عادی و…تنظیم نشده و بعضی از از ورثه هم از جمله دو خواهر این شرایط من راندارند و ارث خود را میخواهند والان که من اقدام کرده ام خوشحال و امیدوارند که به سهمشون برسند. من در مقابل ادعای ایشان سند عادی را انکار کرده ام و ایشان دادخواست تنفیذ را به دادگاه داده و هنوز پرونده تنفیذ به دلیل بلاتکلیفی تحریر معلق مانده . سوال این استکه چه سناریوهایی برای رسیدن به سهم خودم از کل ماترک وجود دارد و چطور اقداماتم را پیش ببرم .
سوال بعدی اینه که چهار ساله که املاک مد نظرمهرو موم کرده ام و املاک باغ هم دیمی است نه آبی. الان همون فرزند ارشد دادخواست رفع مهرو موم رافقط به طرفیت من داده و در شرح دادخواست ذکر کرده که بدلیل خشک شدن نخیلات.. بدون تامین دلیل و قرار رفع مهرو موم به نفعش صادر شده .حال چطور در مرحله اعتراض لایحه تنظیم کنم که مهر وموم تا تقسیم ترکه برداشته نشه.و دوباره به تصرف اولیه نرسد.
ببخشید طولانی شد.دقیق راهنماییم کنید

1 پاسخ
مهرداد عبداللهی عضو سایت 3 سال قبل

سلام و عرض ادب این پرونده و مشکل حقوقی شما جزئیات و مسائل بسیار دار که نیازمند حضور شما یا حداقل تماس تلفنی شما می باشد . عذر خواهی می کنم به دلیل عدم جامع بودن اطلاعات و وجود جزئیات بسیار نیازمند حداقل تماس تلفنی است . در صورت تمایل می تواند با شماره مندرج در سیات در ساعات 8 صبح تا 8 شب تماس حاصل فرمایید و از مشاوره حقوقی رایگان ما بهره مند شوید.