پرسش و پاسخ حقوقیدسته بندی: حقوقیمحل سکونت در عده طلاق
خسروی 2 سال قبل

سلام وخسته نباشید .
عده ی زن برای طلاق در منزل شوهر باید است یا خیر؟

1 پاسخ
امید شاه مرادی عضو سایت 2 سال قبل

به موجب تبصره ۴ قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق؛ در طلاق رجعی گواهی کتبی اسکان زوجه مطلقه در منزل مشترک ، تا پایان عده الزامی است و در صورت تحقق رجوع صورتجلسه طلاق ابطال و در صورت عدم رجوع در مهلت مقرر صورتجلسه طلاق ، تکمیل و ثبت می گردد .
چنانچه بودن زن با شوهر در یک منزل متضمن ترس، ضرر بدنی یا مالی یا شرافتی برای زن باشد با توجه به صراحت ماده ۱۱۱۵ قانون مدنی ، زن می تواند مسکن جداگانه ای انتخاب کند.