بدون نام 2 سال قبل

سلام.مدتیه با پسری رابطه دوستی دارم و با وعده ازدواج با من رابطه برقرار کرد و الان بکارتمو از دست دادم. حالا زیر قولش زده و حاضر به ازدواج با من نیست.بهشم حرف می زنم میگه عکسای شخصیمو که براش فرستادم پخش میکنه.اگه از اون شکایت کنم، دادگاه اونو مجبور به ازدواج با من میکنه؟

1 پاسخ
گروه وکلای عدل جویان عضو سایت 2 سال قبل

با سلام.این تصور که اگر پسری با دختری رابطه برقرار کند دادگاه پسر را ملزم به عقد کردن دختر می کند، اشتباه می باشد.طبق ماده ۱۰۳۵ قانون مدنی، وعده ازدواج ایجاد علقه زوجیت نمی کند. حتی اگر خواستگاری از دختر صورت گرفته باشد هریک از طرفین تا وقتی عقد انجام نشده، می توانند از ازدواج خودداری نمایند. اگر هم شکایت کیفری کنید در صورتی که پسر هم اقرار به صحت ادعای شما نماید، فی الواقع به جرم خویش مبنی بر ارتکاب زنا محکوم خواهید شد چرا که با طرح شکایت به جرم خویش اقرار نموده اید.