مشاوره حقوقی گواهی عدم امکان سازش

مشاوره حقوقی گواهی عدم امکان سازش : یکی از پدیده هایی اجتماعی که امروزه متاسفانه زیاد اتفاق می افتد، طلاق است.

نظر به قانون مدنی و قانون خانواده برای جدایی و طلاق زن وشوهر از یکدیگر باید گواهی عدم امکان سازش صادر شود.

 باید  بیان داریم که گواهی عدم امکان سازش بعد از تلاش دادگاه برای سازش بین طرفین دعوا صادر می شود که نشان دهنده و اماره ای بر عدم صلح و عدم امکان حل اختلاف موجود فی مابین طرفین نکاح است،

در حقیقت صادر شدن گواهی عدم امکان سازش بیانگر آن است که هیچ چاره ای برای حل اختلاف طرفین به جز جدایی و طلاق وجود ندارد.

مشاوره حقوقی عدم امکان سازش رایگان

سایت گروه حقوقی عدل جویان به آدرس اینترنتی www.adljooyan.com  شرایطی را فراهم آورده است تا با مراجعه به سایت ضمن مطالعه مقالات مختلف و گوناگون در همه زمنیه های حقوقی بتوانید در قسمت پرسش سوال جدید ، مشکل خود را مطرح کنید و به صورت آنلاین از کارشناسان و وکلای نخبه و متعهد و دلسوز ما ، مشاوره حقوی آنلاین دریافت نمایید.

 تیم حقوقی ما در اسرع وقت به سوالات مطرح شده توسط شما پاسخ خواهندداد، تا از این طریق از مشاوره حقوقی رایگان  بهره مند .

گواهی عدم امکان سازش در طلاق توافقی

نکته بسیار مهم که باید به آن اشاره کرد آن است که حتی اگر طرفین نکاح بخواهند به صورت توافقی جدا شوند ابتداعاً باید گواهی عدم امکان سازش را دریافت نمایند زیرا در اسلام و قانون ایران خانواده بسیار مقدس است و تاجایی که امکان دارد باید از فروپاشی و جدایی زن ومرد و طلاق زن و مرد جلوگیری به عمل آید.

  وکیل متخصص استرداد جهیزیه

بنابراین حتی در صورتی که زن وشوهر به خواهند به صورت توافقی جدا شوند (اطلاعات بیشتر در وکیل طلاق توافقی )، دادگاه آنها را به مرکزی به نام مرکز مشاوره خانوده می فرستد تا داوری بین آنها انجام شوند و اختلافات رفع شود.

اگر داوری و مشاوره حاصلی نداشته باشد نامه ای مبنی برعدم امکان سازش به دادگاه فرستاده می شود به دنبال آن قاضی محترم گواهی عدم امکان سازش را صادر کرد و حکم به طلاق و جدایی می دهد.

مشاوره حقوقی گواهی عدم امکان سازش

امیدوارم به اهمیت لزوم مراجعه به وکیل دادگستری  پی برده باشید.

گروه حقوقی ما به منظور افزایش اطلاعات حقوقی شما سروران و موکلین گرامی جلسات مشاوره حقوقی حضوری را باکمترین هزینه برگزار می کند.

اعتبار گواهی عدم امکان سازش

نکته قابل توجه آن است که پس از صادر شدن گواهی عدم امکان سازش طرفین نکاح باید سریعاً به دفتر ازدواج وطلاق مراجعه کنند و برگه گواهی عدم امکان سازش را به دفتر ازدواج وطلاق تقدیم کنند.

برگه گواهی عدم امکان سازش کهاز طرف دادگاه صادر شده تنها ۳ ماه اعتبار دارد، بنابراین باید در مشاوره حقوقی طلاق توافقی بیان داریم که طرفین متقاضی طلاق که برگه گواهی عدم امکان سازش را دریافت نموده اند تنها تا ۳ماه پس از صدور گواهی عدم امکان سازش می توانند به دفترخانه ازدواج و طلاق مراجعه کنند و برگه گواهی عدم امکان سازش را تحویل دهند اگر از مدت مذکور بگذرد این گواهی هیچ اعتباری نخواهد داشت.

بیشترین پرونده های مطروحه در دادگاه های ایران پرونده های مربوط به خانواده می باشد.

  گواهی عدم امکان سازش

به دلیل عدم آگاهی طرفین دعوی از حق و حقوق خود و نحوه رسیدگی و اجرای آن روند رسیدگی به این پرونده ها طولانی می شود، درنهایت هم به احقاق حق منجر نمی شود،

گروه حقوقی ما با ارائه خدمات حقوقی رایگان در زمینه خانواده سعی در برطرف کردن جهل و آگاه ساختن شما نسبت به مسائل حقوقی دارد.

مشاوره حقوقی گواهی عدم امکان سازش

باید  به این نکته اشاره کرد که دادگاه تنها در بعضی از موارد گواهی عدم امکان سازش را بعد از ارجاع به داوری صادر می کند.

مواردی که منجر به صدور گواهی عدم امکان سازش می شود:

  1. نپرداختن نفقه زن توسط مرد
  2. مرد با داشتن همسر بدون رضایت او، زن دیگری را به نکاح خود دربیاورد
  3. زن یا مرد به مدت ۴سال تمام غایب مفقودالاثر شود
  4. زن یا مرد به مریضی های سخت و صعب العلاجی دچار شود که امکان سرایت آن به دیگری وجود دارد
  5. حکم مبنی بر حبس بیش از۵سال زن یا مرد صادر شود
  6. زن یامرد به مواد مخدر یا الکل یا قمار و هرنوع عمل غیرقانونی اعتیاد پیدا کند.

در صورت وجود موارد مذکور طرف دیگر می تواند با اثبات موارد مذکور، درخواست صدور گواهی عدم امکان سازش از دادگاه نماید.

درخواست صدور گواهی عد امکان سازش توسط وصی یا قیم

بسیاری از مراجعه کنندگان به دفتر وکالت ما  این سؤال را مطرح می سازند که آیا قیم یا وصی می تواند برای مولی علیه خود درخواست صدور گواهی عدم امکان سازش نماید؟

پاسخ به این سوال خیر می باشد.  این مشکل در مواردی پیش می آید که فرد صغیر یا جزو محجورین باشد ، در چنین حالتی وصی یا قیم نمی تواند درخواست اخذ گواهی عدم امکان سازش را نماید برای درخواست صدورگواهی عدم امکان سازش تنها خود شخص می تواند اقدام کند،بنابراین باید صبر کرد تا شخص به سن بلوغ برسد .

  محرومیت زن از نفقه

صدور گواهی عدم اماکن سازش و وکالت زن درطلاق

چنانچه زنی وکیل در طلاق باشد و سپس درخواست طلاق و گواهی عدم امکان سازش را کند و قاضی با درخواست طلاق وی موافقت کند، گواهی عدم امکان سازش صادر شود ، دیگر نیازی به حضور مرد در دفتر ازدواج وطلاق نیست و زن خود می تواند با ارائه گواهی عدم امکان سازش صیغه طلاق را جاری سازد.

گروه حقوقی ما در غرب تهران به روش های مختلف اقدام به ارائه مشاوره حقوقی غرب تهران می نماید،

برای بهره مند شدن از خدمات حقوقی تلفنی با شماره ۴۴۳۸۶۵۸۱ تماس حاصل فرمایید، همچنین برای بهره مند شدن از خدمات حقوقی آنلاین باید به سایت گروه حقوقی عدل جویان مراجعه کنید.
ارائه خدمات  حقوقی به طریق مختلف و ارائه مشاوره حقوقی ارزان و رایگان توسط وکلای دل سوز و متعهدما همه عواملی هستند که سبب می شود مردم اعتماد خاصی به گروه حقوقی عدل جویان داشته و به محض بروز مشکل حقوقی به وکلای ما در غرب تهران مراجعه می کنند.

اقدامات لازم

 تهیه مدارک لازم ازجمله: شناسنامه و کارت ملی،سندازدواج ومدارکی که بتواند موجب صدور گواهی عدم امکان سازش شود را تهیه کند. سپس به کمک وکیل خانواده ، دادخواست لازمه را تنظیم و ثبت نماید.

روند رسیدگی

فردی که خواهان اخذ گواهی عدم امکان سازش می باشد باید در ابتدای امر به موسسه حقوقی عدل جویان مراجعه کند و از خدمات حقوقی ارزان و در بعضی از موارد رایگان  بهره مند شود

سپس به کمک وکیل متخصص گواهی عدم امکان سازش مدارک مذکور  تهیه نماید .

موسسه حقوقی عدل جویان بر روی نقشه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *